Günaydın’ın telefonu!

 69515530-4ba4-4ac9-b7e1-0a9f31d85cb1.jpg   DEVA Partisi’nin ülke genelinde hiçbir ilde il başkanı atamadığı açıklandı. DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Prof. Dr. İhsan Günaydın, “İl başkanı atama yetkisi, genel başkan ve genel merkezin uhdesindedir” dedi. Bu arada DEVA Partisi’nin Trabzon’daki çalışmaları devam ediyor. DEVA Partisi’nin Trabzon’daki Kurucular Kurulu üyesi Prof. Dr. İhsan Günaydın önceki gün gazetemizi aradı ve “Ne il başkanımızı ne de yönetimde yer alacak arkadaşları belirlemedik” dedi. Günaydın, partilerine yoğun ilgi olduğunu söyledi.
                                          Turizmciler temmuzu bekliyor!
   df7154f8-c7a4-465d-9ff5-8e31668dbd9c.jpgTrabzon’daki turizmciler, haziranın ikinci haftasından sonra bölgeye Arap ülkelerinden turist gelmeye başlayacağını, temmuz ayından sonra ise gelişlerin artacağını tahmin ettiklerini söylüyorlar.  Bölgedeki turizm tesislerinin, coronavirüs nedeniyle tedbirlerini aldıklarını belirten otelciler ise, “Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için ne gerekiyorsa onu yapacağız” diyorlar.  Öte yandan, önceki gün gerçekleştirilen turizm toplantısında durum tespiti yapıldığı ve yapılan tespitlerin, milletvekillerinin yarın Turizm Bakanı ile yapacakları toplantıda gündeme getirileceği bildirildi.

                                        Revi kalıcı mı, gidici mi?
3fd4436e-eeb7-4ce9-a20b-6615a50d3c14.jpgAKP İl Başkanı Haydar Revi, koltuğu bırakmamak için çalışmalarını aksatmadan sürdürürken, il başkanlığına aday olanlar da Ankara’da ilgili mercilerle diyaloglarını sürdürüyorlar.  AKP’nin muhtemelen 2021 yılına sarkacak olan il kongresine tek adayla gidileceğinin kesin olduğunu söyleyen parti kurucularından bir isim, “Genel Merkez kimi aday gösterirse il başkanı o olacak. Yarışmalı bir kongre olmayacak. Haydar Revi, göreve devam etmek istiyor. Ancak, Genel Merkez, il yönetiminin bir iki isim dışında tamamının değiştirilmesinden yana” dedi.
 
                                                       
 
                                      Anahtar deliğinden görünenler!
f865a32d-fc79-4f03-98dd-b1d639d8e187.jpgGazetemiz yazarı ve muhabiri Levent Ustabaşı, Haber61 sitesinde de anahtar deliğinde kulis haberleri yazar.
Levent, Trabzon’da olağanüstü halin henüz sona ermediğini ve ligler bitene kadar da normalleşme olmayacağını belirtiyor.
Trabzonspor yönetiminin, süreci çok iyi yönettiğini belirten Levent, “Yönetim, kulübe giren çıkana kadar, her şeyi inceliyor.
Hiçbir hataya yer verilmeden bu süreç atlatılacak.
Bunun bilincinde hareket ediliyor.
Liglerin seyircisiz oynanması can sıkıyor lakin moraller yüksek.
Bu arada bazı taraftarlar, sosyal medyadan öneri getirdiler.
Tartışma konusu oldu.
Diyorlar ki; ‘Seyircisiz maçlar çok can sıkıcı.’
Maçlar oynansın ama stadyumun yüzde 10 içeri alınsın.
Mesela Akyazı 41 bin kişilik, bunun 4 bin 100 kişisi stadyuma alınsın. Yönetimin bu düşüncesi TFF’de karşılık bulur mu bulmaz mı bilemiyoruz. Bizim bildiğimiz seyircisiz maçların tadı tuzu olmaması…
 
                                                        ******************
 
Trabzon’da Turizm değerlendirme toplantısı yapılıyor;
6b943107-d084-467d-b564-f739dc97dc57.jpg- AKP dışında Milletvekili hatta siyasi parti temsilcisi yok
- STK temsilcileri yok
- Odalar yok
- İlçe Belediye Başkanları yok
- Ortak akıl denen bir şey yok
10-15 kişilik turizm temsilcilerinin katıldığı söylenen temsilciler kimdir ve yeterli midir? Turizm temsilcileri dediğiniz yüzlerce esnaftır, onlarca otel işletmecileridir, çalışma yapan derneklerdir, teknik çalışmasını bilen odalardır. Sorunları herkesten dinleyin.
Trabzon turizmi böyle hafife alınabilir mi? Salgını bahane etmeyin; online toplantı talep edin, farklı yöntemlerle fikir toplayın.
Trabzon turizmi sadece yaz mevsimine ve sadece tek bir partiye mahkum edilemez.
Sizin dışınızda birinden farklı fikirler çıkar diye korkmayın, Ortak akıldan korkmayın.

(Fatih Suat Oyman – CHP Ortahisar İlçe Başkanı)
 
                                                      **********************
 
Doktorunuz diyor ki;
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yılları, birçok savaştan yeni çıkmış bir devletin, aynı zamanda birçok sağlık sorunu ve bulaşıcı hastalıkla da baş etmek zorunda olduğu bir dönemdir. Bu dönemde zor şartlar altında, sağlığın birçok alanında olduğu gibi, özellikle halk sağlığını tehdit eden bulaşıcı hastalıklarla mücadelede büyük gayret gösterilmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarındaki bulaşıcı hastalıklarla mücadele çalışmaları daha sonraki dönemlere de örnek olmuştur. Günümüzde bulaşıcı hastalıklarla mücadelede gelinen noktada Cumhuriyetin bu ilk döneminde çizilen yol haritasının etkisi inkar edilemez.

(Dr. Kemal Küçükali)
 
                                                           

Önceki ve Sonraki Yazılar