Fidan dikimi için seferberlik başladı: Fidan bağışı nasıl yapılır?

Ülkemizde yaşanan yangınlar nedeniyle fidan bağışı için seferberlik başlatıldı. Yanan ağaçların yerine dikilecek fidanlar için binlerce vatandaş kampanyalara destek veriyor. TEMA fidan bağışı nasıl yapılır? İşte tüm detaylar...

Gündem 30.07.2021, 13:52 30.07.2021, 13:52
Fidan dikimi için seferberlik başladı: Fidan bağışı nasıl yapılır?

Türkiye'de meydana gelen yangınlar sonrasında vatandaşlar, yanan ağaçların yerine fidan bağışında bulunmak istiyor. Binlerce doğasever kampanyalara destek verirken 'Nasıl bağış yapılır?' sorusuna cevap aranıyor. 

610334c1c03c0e2948fb7ba6.jpg

TEMA VAKFI BAĞIŞ KAMPANYASI NASIL YAPILIR? 

TEMA Vakfı'nın Twitter hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

"Ülkemizde çıkan orman yangınları sebebi ile zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması için 30 Temmuz saat 12:00'da kampanyamızı başlatıyoruz."

Kampanyaya katılım "www.tema.org.tr" internet adresinden gerçekleşecek. Fidan Birim Bedeli 13 TL (En az 3 adet Fidan Bağışı ile işlem başlatılabilir.)

Bu sayfada karşınıza çıkan "Bağış Yap" ekranına tıklayarak fidan bağışını yapabilirsiniz.

tema-vakfi-gonullu.jpeg

 

TEMA VAKFI GÖNÜLLÜSÜ NASIL OLUNUR? 

Vakfın internet sitesinde yer alan bilgiler şöyle;

Vakfımız çalışmalarını 81 ilde, 900 bini aşkın gönüllümüzün desteğiyle sürdürüyor. Ancak, doğal varlıkları korumak için daha yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Yaparız, yeter ki gönüller bir olsun!

Gönüllümüz olmak için;

Gönüllü formumuzu online olarak doldurabilir ve kredi kartınız aracılığıyla gönüllülük bağışınızı anında gerçekleştirebilirsiniz.

Gönüllü formumuzu bilgisayarınıza indirerek çıktısını alabilir, gönüllülük bağışınızı havale / EFT aracılığıyla aşağıda paylaştığımız banka hesaplarımıza gerçekleştirerek gönüllü formunuzu ve dekontunuzu e-posta olarak gonullu@tema.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Gönüllülük bağışı;

0 - 13 yaş aralığında iseniz 10 TL’dir. 14 yaşına geldiğinizde gönüllülük kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.

14 - 24 yaş aralığında iseniz 10 TL’dir. 25 yaşına geldiğinizde gönüllülük kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.

25 yaş ve üzeri iseniz 30 TL’dir. 25 yaş ve üzeri gönüllülük ömür boyudur.Gönüllülük kayıt işlemlerinizin tamamlanmasının ardından gönüllü kartınızve rozetiniz, 30 gün içerisinde adresinize gönderilecektir.

fidan-bagisi.jpg

SMS BAĞIŞI NASIL YAPILIR? 

TEMA Vakfı, 28 yıldır toprak odaklı çalışmaların yanı sıra, başta çocuklar olmak üzere toplumun tüm kesimlerine doğa eğitimleri veriyor. Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında her yıl okul öncesinden lise eğitimine kadar her yaştan yüz binlerce çocuğun katılımıyla ücretsiz doğa eğitimleri gerçekleştiriliyor.
Dileyen herkes 3464’e TEMA yazıp SMS göndererek TEMA Vakfı’nın çocuklara yönelik doğa eğitimlerine 10 TL katkıda bulunabilecek. Bir çocuğun doğa eğitimlerinden faydalanabilmesi için gerekli tutar 10 TL. Yani her SMS bir çocuğun daha doğa eğitimi alması demek.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak 05:12
Güneş 06:37
Öğle 12:10
İkindi 15:05
Akşam 17:34
Yatsı 18:54