'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın Brezilyada teslim oldu

Binlerce kişiyi dolandırarak yurt dışına kaçan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, dün akşam saatleri üzeri ortaya çıktı. Kırmızı bültenle aranan Aydın, yaptığı videolu açıklamada, en kısa zamanda Türk elçiliğine teslim olacağını söyledi.

Gündem 01.07.2021, 10:44 01.07.2021, 10:56
'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın Brezilyada teslim oldu

2018 yılında binlerce kişiyi dolandıran Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın akşam saatleri üzeri avukatları aracılığıyla videolu açıklama yaptı.

tosun-mehmet.webp

Mehmet Aydın’ın yaptığı açıklaması şu şekilde;

Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.

Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık.

Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

ciflik-bank.webp

TÜRK ELÇİLİĞİNE TESLİM OLACAĞIM

Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim.

Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.

ciflik-bank-kurucusu.webp

HAKKINDA KIRMIZI BÜLTEN ARAMASI VARDI

Çiftlik bank kurucusu Mehmet Aydın Interpol’ün çok arananlar listesindeydi o sayfadaki bilgilere göre, Mehmet Aydın, elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma, kooperatif kurarak insanları aldatma, suçunu finans etmek için organizasyon kurmak, taahhüt vererek toplanan varlıkları aklamak ve vergi yasanın ihlali suçlamasıyla aranıyordu.

MEHMET AYDIN BREZİLYA'DA TESLİM OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Kurucusu olduğu Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra ülke dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan ’Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya'nın Sao Paulo kentinde teslim oldu...

Yüz binlerce kişiyi dolandırıp paralarla ülke dışına kaçan ve izi bulunmayan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, Brezilya'da yetkililere teslim oldu.

500 Milyon liralık dolandırıcılığa imza atıp davası devam etmekte olan Mehmet Aydın Brezilya'da Sao Paulo'da yetkililere teslim olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)