AFAD ve Meteoroloji'den Karadeniz için peş peşe uyarılar geldi!

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Gündem 26.06.2022, 11:04
AFAD ve Meteoroloji'den Karadeniz için peş peşe uyarılar geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmeye göre; Artvin ve Rize'nin iç kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Tedbirli olun uyarısı!

Kuvvetli yağış nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır uyarısı yapıldı. 

AFAD'DAN UYARI!

AFAD'dan bugün için 3 şehirdeki vatandaşlara uyarı geldi

AFAD'dan yapılan açıklama şu şekilde: Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, 26 Haziran Pazar günü Bartın, Kastamonu ve Zonguldak’ta şiddetli yağış beklenmektedir. Vatandaşlarımızın sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olması önem arz etmektedir.

Bartın Valiliği de uyardı

Bartın Valiliğinden yapılan duyuruda, “Yapılan son değerlendirmelere göre ilimizde; Pazar (26.06.2022) ve Pazartesi (27.06.2022) günü çok kuvvetli yağış beklenmektedir. Yağışa bağlı olarak dere taşkınları ve yaka seli gibi afetler nedeniyle özellikle yapıların bodrum ve giriş katlarına su baskını olabileceği değerlendirilmektedir. Bu nedenle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dere yataklarından mümkün olduğunca uzak durulması, taşkın anında yüksek yerlere çıkılması ve bodrum katlara su girişini engellemek için kum torbası kullanımı gibi her türlü tedbirin alınması büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın tedbirli ve dikkatli olmalarını önemle rica ederiz.” denildi.

Sinop ve Kastomonu için 'Metrekareye 100 kg yağış düşebilir' uyarısı

Meteorolojiden yapılan hava tahminine göre Sinop ve Kastamonu için şiddetli yağış bekleniyor. Pazar günü için metrekareye 76-100 kg arası, pazartesi için ise 100 kg ve üzeri yağış düşmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz’de şiddetli yağışlar beklendiği belirtildi. Pazar günü Kastamonu ve Sinop kıyılarında yağışların metrekareye 76-100 kilogram arasında, pazartesi ise 100 kilogramın üzerinde yağış geleceği tahmin ediliyor.

TRABZON HAVA DURUMU 18°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar (0)