Celal Şengör'den skandal taciz anısı

Celal Şengör, bir öğrencisiyle yaşadığı anıyı anlatırken, "Eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım." ifadesi büyük tepkilere neden oldu.

Gündem 17.09.2021, 12:19
Celal Şengör'den skandal taciz anısı

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün bir öğrencisine kızdığı için "Eteğini kaldırdım kıçına tokat attım" ifadesi, sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı ve taciz olarak nitelendirildi.

TERBİYE (!) ETMEK İSTEMİŞ

Şengör'ün "terbiye etmek" maksadıyla yaptığını iddia ettiği davranışa tepkiler çığ gibi büyüdü. Olayla ilgili Kadın ve Demokrasi derneği de bir mesaj yayımladı.

Mesajda, "Kadınları şiddet ve tacizle terbiye ettiğini zanneden zihniyete hiçbir yerde geçit verilmemelidir" ifadeleri kullanıldı.

İTÜ öğrencileri ve sosyal medya kullanıcıları, Şengör'ün okulla derhal ilişiğinin kesilmesini istedi.

"ETEĞİNİ KALDIRIP TOKAT ATTIM"

Celal Şengör, öğrencisi Saniye ile yaşadığı olayı, "O kadar kızdırdı ki, Saniye'nin eteğini kaldırdım. Kıçına bir tokat attım. Bu dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. 'Bana babam bile bunu yapmadı' dedi. Heh dedim eksik kalmış, şimdi tamamlandı" sözleriyle anlatmıştı." ifadeleriyle anlatmıştı.

İLK VUKUATI DEĞİL

Daha önce merak ettiği için kendi dışkısını yediğini de söyleyen Şengör bu bağlamda normal olmadığını ortaya koymuştu.

Ekşi Sözlük'te katıldığı soru-cevap etkinliğinde kendisine yöneltilen ilginç sorulara cevap vermişti.

Katıldığı televizyon programlarında yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme oturan Celal Şengör, "Kendi dışkınızı hiç yediniz mi?" sorusuna "Yedim. Özellikle insan dışkısı acıydı" cevabını vermişti.

"MERAK EDEN HER ŞEYİ DENER"

İsviçre’de doktora yaptığı yerde otlayan ineklerin ve dağ keçilerinin de dışkılarının tadına baktığını söyleyen Şengör, “Özellikle insan dışkısı acıydı. Ötekiler de tatlıydı ama insanınki kadar acı değildi. Bu bir merak meselesidir, merak eden her şeyi dener” cevabını vermişti.

Yorumlar (0)