İHA muhabirini tokatlamıştı: Muharrem Sarıkaya geri döndü

İHA muhabirini tokatlaması üzerine büyük tepki alan ve Habertürk'teki görevinden istifa eden Muharrem Sarıkaya,geri döndüğünü açıkladı.

Gündem 14.02.2022, 15:45
İHA muhabirini tokatlamıştı: Muharrem Sarıkaya geri döndü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yaptığı ropörtaj sırasında ses ve bağlantı sorunu yaşayan Muharrem Sarıkaya,kendisine yardım etmeye çalışan İHA muhabirine tokat atmıştı. 

Yaşanan bu olayın gündeme düşmesinin ardından kamuoyundan büyük tepki çeken Muharrem Sarıkaya, istifa kararı alarak Habertürk'teki görevini bırakmıştı. 

Yaklaşık 2 aydır bütün medya mecralarından kendisini soyutlayan Sarıkaya, Habertürk'e geri döndüğünü bugün yayınlanan yazısında duyurdu. 

Muharrem Sarıkaya'nın 'İkinci şans' başlıklı yazısı şu şekilde:

"İnsan yaşamında istemeden yapıp, anında pişman olduğu olaylar vardır.
Benim de başımdan geçti; medeni bir toplumda yaşayan bireyler olarak yapılması gereken ne varsa yapıldı.

Bir anda öfke kontrolü yapamamanın yarattığı refleksle muhatabını rencide edici bir hareketin faili olarak, muhatabımdan özür diledim.

Yargıda uzlaşarak helalleştim; medya grubumuzda temsile dair görevlerimden de istifa ettim... Kısaca vicdanen ve etik açıdan, kusurlu bir davranışın sahibi olarak yapılması gerekenleri yaptım.

Ciner Medya Grubu yöneticilerimin, meslektaşlarımın ve arkadaşlarımın bana karşı tutumları, destekleri de en büyük tesellim oldu.

Bütün bunları bana tanınan ikinci şans olarak görüyorum… İkinci şansın üçüncüsü olmadığını da biliyorum. Bu bilinçle tekrar merhaba diyorum…”

Yorumlar (0)