İntihar eden Enes’in babası konuştu: Kimseden şikayetçi değiliz

Elazığ’da kaldığı yurttan ve ailesinden gördüğü baskılar nedeniyle intihar eden tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın babası konuştu. Baba Kara, oğlunun kaldığı yurtta hiçbir sıkıntı olmadığını belirterek oğlunun içine kapanık biri olduğunu söyledi.

Gündem 11.01.2022, 16:25
İntihar eden Enes’in babası konuştu: Kimseden şikayetçi değiliz

Elazığ Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Enes Kara(20) kaldığı cemaat yurdunun binasından atlayarak intihar etti.

Olayın ardından, Kara’nın ölmeden önce çektiği bir video onu ölüme götüren sebepleri ortaya çıkardı.

Videodan, üniversite öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı yurttan ve ailesi tarafından maruz kaldığı baskılardan dolayı psikolojik çöküntü içinde olduğu anlaşıldı.

Genç yaşta hayatını sonlandıran Kara videoda, "Şu an cemaat yurdunda kalıyorum. Hiç kalmak istemememe ve bunu aileme defalarca söylemiş olmama rağmen. Defalarca söyledim ama beni burada kalmaya zorladılar. Bana 24 saate 3 saat gibi bir şey kalıyor ve kalan zamanda adam akıllı ders de çalışamıyorum. Çünkü psikolojik olarak yorgun oluyorum. Özgür hissetmiyorum kendimi 24 saatten kendime ayırabildiğim 3 saat falan." Diyerek kendisine ve okuluna vakit ayıramadığını söyledi.

Gelecek kaygısı ve psikolojik baskıların arasında intihar eden Enes Kara’nın videosu sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Olay sonrası TELE1’e açıklamalarda bulunan gencin babası, yurtta hiçbir problem olmadığını ve oğlunun aşırı içine kapanık birisi olduğunu söyleyerek kimseden şikayetçi olmadıklarını belirtti.

Kendisinin de 25 yıldır o cemaatin içinde olduğunu ve oğlunun kaldığı yerdeki insanların iyi insanlar olduğunu belirten baba Kara, “Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)