Karadeniz'de sel tehlikesi!

Zonguldak'ta şiddetli yağmur etkisini gösteriyor. 

Gündem 27.06.2022, 13:10
Karadeniz'de sel tehlikesi!

Yoğun yağış nedeniyle debisi artan Çaydamar Deresi, taşma noktasına geldi. Zonguldak'ta dün öğle saatlerinde başlayan şiddetli ymur etkisini bugün de gösteriyor.

Çaydamar Deresi taşma noktasına geldi

Şiddetli yağışlar nedeniyle dere yatağında biriken sular Çaydamar Deresi'ni taşma noktasına getirdi. Geceden beri görevde olan ekipler, köprünün bulunduğu kısımlarda biriken odun ve odun parçalarını temizledi.Ekipler kentin belirli noktalarında çalışmalarını sürdürürken, olası sel tehlikesine karşı önlemi üst düzeyde tutuyor.

Ekipler sel tehlikesine karşı teyakkuzda

Geceden bu yana çalışmaların devam ettiğini belirten Çaydamar Mahalle Muhtarı Mehmet Zaman, "Dün başlayan yağmurla birlikte köprü dipleri oldukça tıkandı. Tüm ekiplerimiz burada. Caddenin karşısındaki dükkanlar sular altında kaldı ve geceden beri ayaktayız. Buraları temizledik, 03.00'ten beri ayaktayız. Allah tarafından verilen bir felaket, yapacak bir şey yok.

Dün gece cildi temizlediğimiz için şu anda bir sorun yok. Zamanla burası da oldu, 1984 yılında sanırım bir sel oldu. Tüm ekiplerimiz 24 saat burada bekliyor. Üç kepçe burada bir kato var. Derenin tıkanmaması için kapalı yerleri açıyoruz, aksi takdirde mahalle sular altında kalacak. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Biz de ayaktayız, bekliyoruz. Şu anda bir tehlike yok gibi görünüyor, personelimiz burada bekliyor. Herkes iş başında. İnşallah zarar vermez. Yapacak bir şey yok."

Yorumlar (0)