'Müslüme'nin biyolojik babası dedesi çıktı' iddiaları yalanlandı

Mersin'in Gülnar ilçesinde 10 kasım günü kaybolan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın cansız bedenine 10 gün sonra ulaşılmasının ardından ortaya çıkan bilgiler ve iddialar günlerdir Türkiye gündeminden düşmüyor.

Gündem 27.11.2021, 11:52 27.11.2021, 12:19
'Müslüme'nin biyolojik babası dedesi çıktı' iddiaları yalanlandı

Türkiye günlerdir Mersin'de cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal için gözyaşı döküyor.Olayla ilgili her geçen gün ortaya çıkan iddialar herkesin kanını donduruyor. 

Müslüme'nin dedesi babası çıktı iddiaları yalanlandı

Odatv'nin Mersin Barosu'na doğrulattığı habere göre; Müslüme'nin babası sapık dede Hasan Yağal değil. Dede Yağal'ın başka bir torununun biyolojik babası olduğu ve Müslüme'nin cansız bedeni bulunduktan sonra boynundan alınan DNA örneği ile dede Yağal sonucunun uyuştuğu aktarıldı. Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 'Müslüme'nin dedesi babası çıktı' iddiasını yalanladı. 

Bakanlıktan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetleri olayla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında, "Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde, 4 çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır. Ayrıca, anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmasını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına riayet edilmesi yönünde başvuruda bulunulmuştur. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir. H.Y.’nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir" ifadelerine yer verdi. 

"O benim torunum öpmüşümdür"

Soruşturma kapsamında 8 aile üyesi gözaltına alınırken küçük kızın dedesi Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştı.Hürriyet'in haberine göre;Müslüme'nin boynundaki tükürük izinin kendisine ait olduğunun ortaya çıkması üzerine dede Hasan Yağal, "O benim torunum öpmüşümdür" diyerek kendini savunduğu iddia edildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
7
açık