Skandal saldırı sonrası gündem oldu: #AliKoçYargılansın

Çok sayıda Fenerbahçe taraftarının 3 Trabzonspor taraftarına İstanbul metrosunda linç girişiminde bulunması sonrası Twtitter'da #AliKoçYargılansın çağrıları başladı.

Gündem 15.05.2022, 23:59 16.05.2022, 00:25
Skandal saldırı sonrası gündem oldu: #AliKoçYargılansın

Süper Lig'in 37.haftasında bugün Fenerbahçe kendi sahasında Fatih Karagümrük'ü, Trabzonspor ise Olimpiyat Stadı'nda Altay'ı konuk etti.

Akşam saatlerinde çok sayıda Fenerbahçe taraftarının İstanbul metrosunda 3 Trabzonspor taraftarına linç girişiminde bulunduğu görüntüler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

"ALİ KOÇ YARGILANSIN"

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından Twitter'da #AliKoçYargılansın etiketiyle binlerce twit atıldı.

İşte sosyal medyada paylaşılan bazı twitler:

TRABZONSPORLU HUKUKÇULAR UYARMIŞTI!

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği ve Bordo Mavi Gönüller Platformu, 8 Mayıs 2022 tarihinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Trabzonspor’a yönelik açıklamaları nedeniyle Koç hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıklamışlardı.

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, "Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un basın toplantısında sarf ettiği tahkir ve tahrik edici, kutuplaştırıcı sözlerin kaçınılmaz sonucu olarak, bugün yaşanan ve ileride yaşanması muhtemel menfi eylemler nedeniyle ilgili şahıs hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu yönünden pazartesi günü suç duyurusunda bulunulacaktır. Değerli taraftarlarımızın tahriklere kapılmadan şampiyonluğun tadını çıkarmaya devam etmelerini, sürecin takipçisi olunduğunun bilinmesini isteriz" ifadelerine yer verilmişti.

Bordo Mavi Gönüller Platformu'ndan yapılan açıklamada ise "Ali Koç, birkaç ay önce Trabzonspor'un başarısının tesadüf olmadığını, hakemlere bağlı olmadığını söylemiş fakat şimdi kendi başarısızlığını örtmek ve Trabzonspor’un görkemli şampiyonluğunu itibarsızlaştırmak için kendi taraftarlarını kandırarak Trabzonspor üzerinde sosyolojik kırılmalara sebep olacak bir öfke oluşturmaya çalışıyor. Futbol üzerinden kardeşliği bozan, hezeyanlarını siyasi bir hesaplaşmaya çevirip ülkede beka meselesi oluşturmaya çalışan Fenerbahçe başkanı hakkında Bordo Mavi Gönüller olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" denilmişti.

Yorumlar (0)