Yemeksepeti kullanıcılarının bilgileri sapıkların eline düştü

Yemeksepeti.com'u haclediklerini iddia eden bir grup hacker,ele geçirdikleri kişisel verilerden 20 bin kişinin verisini herkese açık şekilde paylaştı.

Gündem 29.11.2021, 09:51
Yemeksepeti kullanıcılarının bilgileri sapıkların eline düştü

Ymekesepeti'nde güvenlik sızıntısı iddiaları gündemi sarsmaya devam ediyor. Yemeksepeti.com'u hackelediğini iddia eden hacker gruplar 60 milyon kişinin kişisel verisini ele geçirdiklerini söylemişti. Yemeksepeti ise herhangi bir kişisel veri çalıntısının söz konusu olmadığını yineleyen açıklamalar yapmıştı. Hacker grup, 20 bin kişinin kişisel verilerini herkese açık şekilde paylaştı.

Daha önce siber saldırı olayıyla gündeme gelen Yemeksepeti bu sefer verilerin çalınması skandalıyla karşı karşıya.Yemeksepeti'nin kişisel verileri çaldıklarını iddia eden hacker grubun isteklerini yerine getirmemesi üzerine, hackerlar 20 bin kişinin ismini,soyismini,adresini herkese açık şekilde paylaştı. Verilerin sapıkların eline düşmesiyle olay daha da büyüdü. Ancak henüz yetkililerden veya Yemeksepeti'nden ses çıkmadı. 

Yaşanan bu sızıntı olayıyla ilgili bir kamuoyunu bilgilendiren gazeteci İbrahim Haskoloğlu, "Yemeksepeti’nin verilerini çaldığını söyleyen Hackerların paylaştığı 20 Bin kişinin bilgisi sapıkların eline düşmüş. Uyumaya devam.Bu ülkenin savcısı, milletvekili veya bir yetkilisi nerede kardeşim? Bu olay benim kişisel meselem değil. Böyle bir olayla ilgili bu kadar sessizlik ancak Muz Cumhuriyetlerinde olur. Gerçekten yazık." ifadeleriyle duruma isyan etti. 

Yorumlar (0)