Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

Gündeme dair

Beşiktaş beraberliğinde oynanan iyi futbol ve hemen hemen gönülleri fetheden kadro ve değişiklikler şimdilik Ersun Yanal tartışmalarını ortadan kaldırmış durumda. Verilen milli takım arası hocaya baya zaman kazandıracağa benziyor,umarım mili takım arası Trabzonspor’ un toparlanmasını sağlayacaktır.
** ** ** ** **
Abdülkadir Ömür ve Castillo ‘ nun performansı taraftarı heyecanlandırdı. Geleceğimiz Yusuf derken şimdi bir de A.Ömür fırtınası esiyor. Böyle devam etmesini dilerken, Castillo ‘ nun da 11 ‘ e kazanılması gerektiğini hatırlatmak isterim.
***  ***  ** * ***
Galatasaray TFF ETİK KURULU kararına göre Igor Tudor meselesi nedeniyle ‘’ UYARI ’’ cezasına çarptırılmış. Merak etmemek elde değil bu Uyarı cezası neyi ifade ediyor ? Yaptırımları nelerdir ? Niçin verilmiştir ? Anlayan ya da bilen varsa bilgilendirilmek isterim açıkçası.
***** **** *** ***
Milli takım maçlarını bir dönem Konya’ da oynuyordu. Şimdilerde yeni moda Eskişehir oldu. Üst üste aynı yerde oynamaktansa neden yeni Akyazı Şenol Güneş Stadyumunda oynanmıyor?  Trabzon halkına güven mi yok?  Stadyumun dolmama endişesi mi taşınıyor? Sebebi merak etmiyor değilim…
***** **** ****  ***** ***
Bir zamanlar parti kongrelerinde ‘ Türkiye seninle gurur duyuyor ‘ sloganlarıyla karşılanan, Ankara ziyaretlerinde dünya devletlerince kabul edilmeyen ve tanınmayan bayrağını göndere çektirten Barzani, şimdilerde kötü çocuk olmuş. Esad gibi kanka iken bir anda düşman olan Barzani ile tüm petrol ve silah ticaretleri devam etmesine rağmen bir ambargodur, isyan görüntüsüdür gidiyor. Lakin hepimiz biliyoruz ki Barzani ‘ ye güç katan, ticaret yapan, destek veren, Irak hükümetine karşı ayakta kalmasını sağlayan en büyük güç İsrail ‘ den sonra Türkiye ‘dir. Tabiri caizse ne istediyse verilmiştir. Şimdilerde nasıl oluyor da düşman ve kötü çocuk oluyor anlamış değilim. Büyük merak konusu !
***** **** *** ** **
Kulislerde Kadir Topbaş ‘ tan sonra Melih Gökçek ‘ inde istifasının isteneceği konuşuluyor. Taraflardan kaçamak cevaplar gelmesi tehlike çanlarının çaldığının göstergesi. Yalnız Gökçek ‘ in Topbaş kadar kolay lokma olduğunu sanmıyorum. Giderken yanında çok kişiyi götürecektir. Erdoğan Bayraktar ‘ ın istifa meselesi gibi o da dikte edileni direk yapacak bir yapıya sahip değil, hakkıdır da. Sonuçta 20 yıla yakın bir süredir seçimlerde zafer yaşamış bir başkan. Seçimle gelmiş seçimle gitmek isteyecektir. En doğal hakkıdır. Bakalım ilerleyen günler bize neler gösterecek. 15 yıllık Ak parti iktidarında olmaz dediğimiz birçok şeyin olduğunu gördüğümüzden dolayı net bir şey söylemek yanlış olacaktır. Net olan tek bir şey var ki Melih Gökçek sanıldığı kadar kolay lokma olmayacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.