GÜNEŞ DEPREMİ

GÜNEŞ DEPREMİ

Trabzonspor ve ulusal takımın eski Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Kuzey Ekspres’e yaptığı açıklamalar Türkiye gündemine oturdu.

Gazetemizin sahibi Hasan Kurt’un Güney Kore’ye giderek, Seul Teknik Direktörü Şenol Güneş’le yaptığı görüşme spor gündemine oturdu. Açıklamalar, ülke çapında televizyon kanalları, gazeteler ve internet sitelerinde geniş olarak yeraldı. Güneş, dönemin yönetimiyle ayda 50 milyar liraya anlaştığını, ancak hakkı olanın yarısını aldığını iddia etti.  Hakkını aramak için hukuk mücadelesi sürdürdüğünü, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideceğini söyledi. Güneş, “Allah çarptı onları. Doğru iş yapmadılar” diyerek, Ulusoy federasyonunun kendisine yaptıkları yüzünden bittiğini öne sürdü. belirtiyor ve hukuk mücadelesini sürdürüyor. Peki o zaman paralar ne oldu?

 

HERKES HAK VERİYOR

- Haluk Ulusoy, size gerçekten ‘kazık’ mı attı? Milli Takım Teknik Direktörlüğü’nden ayrıldıktan sonra ve hala ‘paramı vermediler’ diye tepki gösteriyorsun. Mahkemeye gittin. Bu kavgayı sürdürecek misin?

- “Ben kavga etmiyorum. Bugüne kadar da kimse ile kavga etmedim. Hakkımı arıyorum. Bana yapılan zulüm- işkence hiçbir Allah’ın kuluna yapılmadı. Haluk Ulusoy ve ekibi beni göreve davet etti. Bir anlaşma imzaladık. O anlaşmada her şey yazılı. Anlaşmayı ihlal ettiler, keyfi olarak uygulamadılar.

Alacaklarımı vermediler. Ben bu konuyu Haluk Ulusoy’la, Ata Aksu ile konuştum. Haluk’un evinde babasının yanında konuştuk. Adalet Bakanı ile konuştum. Herkes bana haklısın, diyor. Hukukçular, baro senin hakkını yediler, sana hak ettiğin alacağı vermediler, diyor. Haluk Ulusoy Federasyonu’nun yıkılmasının bir nedeni de benim olayımdır.“

 

- Nasıl yani?

- “Allah çarptı onları. Doğru iş yapmadılar. Bir de Federasyonu’nun üzerine neden çok fazla gidildi. Bunu cümle alem biliyor. Daha fazla konuşmak istemiyorum”

- Ne kadar alacağın var?

- “Para telaffuz etmek istemiyorum. Dosya ortada. Mahkemeye gittim. Sözleşmenin son maddesinde anlaşmazlıklarda tahkim kurulu karar verir maddesi var. Buna istinaden, mahkeme davayı reddetti. Bir üst mahkemeye gittim. Dava devam ediyor. Davayı Avrupa İnsan hakları mahkemesine kadar getireceğim”

- Türkiye’yi şikayet mi edeceksiniz?

- “Bu dava ile Türkiye’nin ne ilgisi var. Benim muhatabım Futbol Federasyonu’dur. Bana yapılan haksızlıktır. Futbol Federasyonu benim ve futbolcu arkadaşlarım sayesinde para kazanmış. Federasyona devlet para vermiyor ki. Ben Türkiye’ye tarihinde, bir dünya kupası üçüncülüğü kazandıran teknik adamım. Benim başarılarım ortada. İstanbul’da bazı gazeteciler hala üzerime geliyor. Adaletli davranmıyorlar. Taraf tutuyorlar”

- Milli Takım Teknik Direktörü iken ne kadar alıyordunuz?’

- “Sözleşmemde pirimler hariç aylık 50 milyar yazıyor. Bunun da yarısını verdiler. Ben buna itiraz ediyorum. Verilmeyen primlere itiraz ediyorum”

- Siz yılda 300 milyar liraya çalıştınız. Fatih Terim ise neredeyse ayda 300 milyar alıyor? Başarısı da ortada…

- “O konuda yorum yapmam. Sözleşmem, dava dosyam ortada. Fatih onlara iyi yapıyor.

Alınan sonuçlar karşısında beni eleştiren, bana haksız şekilde hücum eden İstanbul medyası ses çıkarmıyor, çıkaramıyor. Herhalde korkuyor. Bu konuda tekrar ediyorum Fatih, onlara çok güzel yapıyor”

- Futbol Federasyonu ile olan davanız nereye kadar devam edecek?

- “Az önce söyledim ya. Sonuna kadar gideceğim. Bu dosyayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götüreceğim. Futbol Federasyonu, insan hakkı ihlali yapmıştır. Benim davayı bizim Metin Yücesan takip ediyordu. Geçenlerde kızıma ve damadıma bir vasiyette bulundum. Allah’ın işi damadım Avukat. Onlara dedim ki ben ölür giderim. Size vasiyetim bu davayı sonuna kadar takip edeceksiniz”

- Kaptan, ölüp- gitmek ne demek. Daha önünüzde uzun yıllar var. Davalar, kavgalara takılı kalmak doğru değil. Hayatını yaşa biraz da?

- “Yaşatıyorlar mı? Zulüm ediyorlar, hakkını gasp ediyorlar. Hakkını arıyorsun, önünü kapatıyorlar. Her türlü yola başvuruyorlar”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.