Güzellik salonu beğenilmedi!

Trabzon’da yeni açılan bir güzellik salonu, daha ilk günlerde beklentilere cevap verememiş

Güzellik salonunun Trabzon’da mevcut salonlardan daha iyi olmadığı belirtiliyor. Trabzon’da yıllardır güzellik salonu işleten A.B. ‘Yeni açılan salona giden bazı müşterilerimiz, salonu klasik bir güzellik merkezi olarak gördüklerini söylediler. Yeni açılan güzellik merkezi bize rakip olamaz’ dedi.

Batum’dan et geliyor mu?

Akçaabat’ın en eski köftecilerinden biri, Trabzon’a Kafkas ülkelerinden kaçak et getirilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Akçaabatlı köfteci, ‘Özellikle Batum’dan sığır eti getirildiğini duyuyoruz. Kafkas ülkelerinden getirildiği belirtilen etlerin, sıhhi bir denetimden geçip geçmediğini de bilmiyoruz’ dedi. Türkiye’de marka olmuş köftecilerden biri olan Nihat Usta’da, Kafkas ülkelerinden kaçak et getirildiğini duyduğunu ancak gözleri ile görmediğini söyledi.

120 TL yevmiye!

İş-Kur Trabzon il müdürü Adnan Zengin, işsizliğin en önemli nedenlerinden birinin iş beğenmeme olduğunu söylemiş ve ‘Çay sektöründe 120 TL yevmiye ile işçi bulamıyoruz’ demiş!

Çay, inşaat ve fındık sektöründe, 120 değil öyle saman olur ki 150 TL yevmiye ile de işçi bulamayabilirsiniz. Bu tür işler günübirlik işlerdir. Ve üstelik işçi sigortasız çalışır. Üç gün çalışır beş gün yatar. İş-Kur müdürü, çay sektöründe sürekli çalışacak, sigortalı bir işçiye günlük 120 değil 60 TL verdirsin. Onlarca işçi bulur. Elbette iş beğenmeyen insan çoktur. İş beğenmeyen insanların büyük bir ekseriyeti, iş beğenmemesinin nedeni işin sürekli olmamasıdır. Bir lokantada garson veya bir mağazada tezgahtar olarak işe başlayan birinin, bir süre sonra sudan nedenlerle işine son verilebilir. O nedenle, insanlar iş beğenmiyor söylemi inandırıcı olmuyor.

Gizli hayırcılar!

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi, iktidar ve muhalefet hemen her gün anket yaptırıyor. İktidarın anketlerinde evetler önde, muhalefet gruplarının anketinde ise hayır önde… MHP’nin muhalif isimlerinden Fethi Küçükalioğlu, önceki seçimlerde AK Parti’ye oy veren çok sayıda seçmenin referandumda hayır oyu kullanacaklarını iddia etti. Küçükalioğlu, özellikle devlet memuru çok sayıda vatandaşın korkudan veya göstermelik olarak evetçi göründüklerini ileri sürerek, ‘Bu olaya köyde de kentte de şahit oldum’ dedi.

KTÜ’de FETÖ operasyonu!

KTÜ yönetimi, çok sayıda öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve çalışanın üniversiteden uzaklaştırılması için YÖK’e yazı yazmış.

Bir internet sitesinin haberine göre; 15 Temmuz sürecinin ardından KTÜ yönetiminin kendi iç bünyesinde başlattığı soruşturma sona ermiş. 16 öğretim görevlisi ve çalışanın okul bünyesinden uzaklaştırılması için YÖK’e yazı yazılmış. KTÜ yönetiminin bu hamlesi sonrasında uzaklaştırılması istenilen öğretim görevlileri ve çalışanlarla ilgili son kararı YÖK tarafından verileceği kaydedilecekmiş. KTÜ’den uzaklaştırılması istenilen 16 öğretim görevlisi ve çalışan sayısının 16’dan fazla olabileceği kaydedilirken bu kişilerle ilgili YÖK’ün de ayrı bir inceleme yapacağı ifade edildi. 

Gazetemiz yazarlarından Hasan Kurt, 15 Temmuz’dan aylar önce KTÜ’de karışık ve karmaşık yapı diye bir yazı kaleme almıştı. Bu yazıda KTÜ’de 150’ye yakın FETÖ’cü veya sempatizanının bulunduğu iddia edilmişti. KTÜ Rektörü ve yönetimi, üniversitede kimin kim olduğunu bize göre biliyor. Yalnız rektör değil, bilmesi gereken

Salih Cora Diş Hastanesinde!

AK Parti Trabzon milletvekili Salih Cora, dün Yenimahalle sahilindeki Diş Hastanesini ziyaret etti. Hastane başhekimi ve personeli tarafından karşılanan Salih Cora, referandumda neden evet denilmesi gerektiğini anlattı.

HUKUK DEVLETİ: Bireyin hukuk karşısında din, mezhep, cinsiyet, sosyal statü, siyasi parti, felsefi kanaatlerinden dolayı ayırımcılığa tabi tutulmamasını içerir gerisinin tamamı KAMACI REJİMDİR.

Bu anlamda Türkiye Hukuk Devleti hiç olmadı ama bu durumlara da hiç düşmemişti. Uluslararası skalada bir yeri vardı. Şimdi hukuk konusunda Afrika ülkeleri ile mukayese ediliyoruz…

Kakasıyla duvara yazana bunu anlatamazsın!

Türkiye için esasen gerekli olan kamacı rejimidir. İkişer deynek de kafalarına vurmak gerekir. Nüfusun % 70 kısmı kamacıdır. Ona uygun rejim budur. Ama içinde bizler de varız bunların günahını çeken. O yüzden bu alt kültüre hukuk devletinin keşkesiz ve amasız gerekli olduğunu anlatmaya çalışmak lazım.

Cumhurbaşkanı, ana muhalefet partisi, milli beka partisinin kültür seviyesine meseleleri ele alış biçimine, konuştuklarına bakınca ümitsiz oluyoruz lakin, anlatmaktan başka çare yok. (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

***

Bence Moldova ile oynadığı hazırlık maçında farklı galip gelen gençlik aşısı yapılmış Türk milli takımı spor yazarlarından çok dizikolik genç kızların daha fazla dikkatini çekmişti. Bilhassa Fatih Terim’in sahadaki yeni prensi Emre Mor’un endişeden çatılmış kaşlarına bakıldığında Türk futbolunun en büyük David Copperfield adayı olduğu görüldü, görülmüştü, görülmekteydi. (Metin Kondel)

Önceki ve Sonraki Yazılar