Bizler anlattık öğrenciler dinledi

Kuzey Ekspres Gazetesi olarak Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile söyleşide bir araya gelerek sektörel deneyimlerimizi paylaştık. Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tolga Ergün, bizleri can kulağıyla dinleyen pırıl pırıl gençler için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Bizler anlattık öğrenciler dinledi
Bizler anlattık öğrenciler dinledi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

PIRIL PIRIL GENÇLER

Trabzon Üniversitesi, Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri için bir konferans düzenleyerek sektörde tecrübesi olan isimleri öğrencilerle buluşturdu. Bu bağlamda öğrencilerle bir araya gelen isimler gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Meryem Akgün ile Reklam ve Pazarlama Müdürü Neslihan Yıldız Ustaoğlu oldu. Pırıl pırıl gençlerin can kulağıyla dinlediği ve sektöre ilişkin merak ettiklerini samimice sordukları konferans son derece verimli geçti.

Bizler anlattık öğrenciler dinledi

TEŞEKKÜR BELGESİ

Konferans sonrası Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tolga Ergün, Akgün ve Yıldız Ustaoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. Müdür Ergün, bu tarz etkinlikleri önemsediklerini ve böyle etkinliklerin son derece verimli olduğunu kaydederek Meslek Yüksekokulu hakkında açıklamalarda bulundu.

Bizler anlattık öğrenciler dinledi

5 BÖLÜM AKTİF

“Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında Muhasebe ve Vergi Programı ile Finans-Bankacılık-Sigortacılık Programlarına öğrenci alarak faaliyetine başlamıştır. 2018 yılında Trabzon Üniversitesi’ne bağlandık. Şu an itibariyle toplam beş programımızla aktif bir şekilde eğitim öğretime devam ediyoruz. Bu programlar ‘Bankacılık ve Sigortacılık’, ‘Maliye’, ‘Halkla İlişkiler ve Tanıtım’, ‘Muhasebe ve Vergi Uygulamaları’ ile ‘İşletme Yönetme’ programlarıdır.

Bizler anlattık öğrenciler dinledi

AKADEMİK YÖNÜ GÜÇLÜ

Bu beş tane programımızda bugün itibariyle 689 tane aktif öğrencimiz vardır. Toplam kayıtlı öğrenci sayımıza baktığımızda ise, uzatmalı öğrencilerle birlikte bu sayı 1211’e yükselmektedir. Akademik açıdan baktığımızda, hakikaten bir meslek yüksekokulu olarak görülse bile bir fakülte düzeyinde akademik kadromuz var. Toplam 16 akademik personelimizin sekiz tanesi öğretim üyesidir. Bunlar içerisinde iki tane doçentimiz var. Geriye kalan altı akademik personel doktor öğretim üyesidir. Aynı zamanda doktorasını tamamlamış ve devam eden hocalarımız da var. Sonuç olarak, akademik yönü çok güçlü olan bir meslek yüksekokuluyuz.

Bizler anlattık öğrenciler dinledi

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ…

2022 yılında yukarıda değindiğim programlarımıza yeni bir program daha ekledik. ‘Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’ için Yüksek Öğretim Kurumu’ndan onay aldık. Henüz öğrenci alımını gerçekleştiremedik. Öncelikle öğretim elemanı tedarikinin üniversitemiz tarafından sağlanmasını bekliyoruz. Gerekli taleplerimizi rektörlüğümüze ilettik. Bize üç öğretim görevlisi tahsisinde bulundular. İnşallah 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılında bu programa öğrencilerimizi alarak yeni eğitim öğretim yılına toplam altı program olarak devam edeceğiz. Böylece ailemiz hem öğrenci hem akademik kadro açısından daha da büyümüş olacak.

Bizler anlattık öğrenciler dinledi

NİTELİKLİ ELEMAN

Meslek yüksekokulunun temel amacı nitelikli ara eleman yetiştirmektir. Uygulama noktasında bizim bölümlerimiz teknik bölümler olmadığı için biraz daha ‘bizler ne yapabilirizin’ cevabını aramaya çalışıyoruz. Bu manada yüksekokul öğretim elemanlarımız ile birlikte “sektörel anlamda ne yapabiliriz?” şeklinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar kapsamında Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı için ilimizdeki basın yayın kuruluşlarını okulumuza davet ediyoruz veya İşletme Yönetme Programı için MÜSİAD gibi iş adamlarından oluşan sivil toplum kuruluşlarını okulumuzda ağırlıyoruz. Bunların yanı sıra, Bankacılık ve Sigortacılık Programı için gerek banka sektöründen gerek sigorta sektöründen uzman kişileri öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Öte yandan, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları için Mali Müşavirler Odası ile görüşmelerimiz devam ediyor. Zaman zaman mali müşavir arkadaşlarımız geliyor ve sektörel deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşıyorlar.

Bizler anlattık öğrenciler dinledi

LİSANSA TAMAMLAYIN

Öğrencilerimizin stajı noktasında bu tür uygulamalar bizlere gerçekten olumlu yönde katkı sağlıyor. Staj ve devamında istihdam noktasında bize olumlu yönde getirileri oluyor. Tabi sadece bunlarla yetinmiyoruz, Dikey Geçiş Sınavı ile öğrencilerimizin eğitimini lisans seviyesinde tamamlamasını istiyoruz. Öğrencilerimize ön lisansla yetinmemeleri gerektiğini ifade ediyoruz.

SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLER

Sosyal kültürel anlamda elimizden geldiğince imkanlar dahilinde etkinlikler düzenlemeye çalışıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz bazı faaliyetlerimiz var. Her yıl Kasım-Aralık ayı gibi bir satranç turnuvası düzenliyoruz. Bir aksilik olmazsa bu yıl bir hamsi şenliği yapmayı planlıyoruz. Ocak ayının ilk haftasına planlıyoruz.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kuzey Ekspres Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kuzey Ekspres hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kuzey Ekspres editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kuzey Ekspres değil haberi geçen ajanstır.