Ergin Aydın Ortahisar için projelerini açıkladı

AK Parti Ortahisar Adayı Ergin Aydın proje lansman toplantısını gerçekleştirdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Ergin Aydın Ortahisar için projelerini açıkladı
Ergin Aydın Ortahisar için projelerini açıkladı
+1
Video için play'e tıklayın

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için AK Parti çalışmalarına devam ediyor. Ortahisar Belediyesi Başkan Adayı Ergin Aydın ilçe hakkında 14 ilke ile 61 proje sloganı altında lansman toplantısı gerçekleştirdi. Trabzon’da bir otelde düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, İl Başkanı Sezgin Mumcu, milletvekilleri ve protokol katılım sağladı.

Ergin Aydın Ortahisar için projelerini açıkladı

ÇOK BÜYÜK DESTEK BEKLİYORUZ

Toplantıda konuşma gerçekleştiren İl Başkanı Sezgin Mumcu; “Bizler AK Parti olarak 23 yıldır cumhurbaşkanımızın liderliğinde hizmet yarışına devam ediyoruz. Bu hizmet yarışı tüm ülkede olduğu gibi Trabzon’da da devam ediyor. İnşallah 31 Mart’ta Ortahisar’ın yönetimi Ahmet metin genç başkanımızdan bildiğimiz güvenilir Ergin Aydın başkanımıza teslim edeceğiz. Bu hizmetler bir bayrak yarışıdır. Bizler AK Parti olarak bunun için çalışıyoruz. Gayret ediyoruz. Sizlerden de çok büyük destek bekliyoruz. Şehirler insanı imar eder. İnsanlarda şehirleri imar eder. Şehirler insanları doğurur. Ergin başkanımızda bu şehirde yetişen bir arkadaşımız olarak adayımız. İnşallah 31 Mart’tan sonrada başkanımız olacak. Bizler hizmet yarışının devamını istiyoruz. Trabzon’da da bu hizmet yarışının sekteye uğramasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ergin Aydın Ortahisar için projelerini açıkladı

19'DA 19 YAPMALIYIZ

Toplantıda konuşma yapan MHP İl Başkanı Ömer Ayar; “Trabzon’umuzda ittifak ile beraber bir seçime giriyoruz. Hepimizin bildiği gibi cumhurbaşkanlığı seçimine de ittifak ile girmiştik büyük başarı ile çıktık. Bu seçimi kazandık. Bizim Cumhur İttifakındaki duruşumuz yerimiz çok net çok belli. Sayın Bahçeli bu ittifakı için bırakın elini tüm gövdesini taşın altına koymuştu. Amaç bellidir Türkiye yüzyılı hedeflerine ulaşmak. Türkiye’mizin büyük sorunları var. En büyük sorunu bekadır. Bunun çözüm noktası için sayın genel başkanımız ve biz teşkilatlar var gücümüzle çalışıyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Eğer biz cumhurbaşkanı seçiminde ittifakla kazandığımız seçimi bu yerel seçimlerde de Trabzon’umuzda 18 ilçemizde de başarılı bir şekilde çalışıp kazanmalıyız. 19da 19 yapmalıyız. Ortahisar ilçemiz çok önemli. Asla herhangi bir kaza olmaması lazım. Cumhurun damgasını Trabzon’a vuracağız. Bizler sorumluluğumuzun bilincinde, sahada alanda ve eylemde sorumluluklarını yerine getiriyoruz." dedi.

Ergin Aydın Ortahisar için projelerini açıkladı

AYDIN: YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI

Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, toplantıda yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

Sizlerin güveni ve Allah’ın izniyle 31 Mart 2024 akşamından itibaren Ortahisar Belediyemizi katılımcı belediyecilik anlayışı ve ortak akıl ile yönetme, ilçemizin mutluluğunu daha da artırmak için huzurlarınızdayım. Adaylığımız açıklandığı ilk günden itibaren, bize güvendiğiniz için şahsım ve ekip arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, geçmişin erdemini, günümüzün evrensel değerleriyle kucaklayıp Ortahisar ilçemizi insan merkezli, çevre dostu, eğitim, sağlık, kültür, tarım, turizm, ticaret ve bilim kenti yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Ortahisar Belediyemiz sınırlarında ve 87 mahallemizde elde edeceğimiz her zafer, belediye hizmetlerinde yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Şehrimizdeki tüm hemşehrilerimizin hakkını korumak ve hizmetinde olmak en asli görevimiz olacaktır. Bu anlayışla, afetlere dayanıklı, sağlam yerleşim yerleri kurarak, yeni nesil dijital teknolojilere uygun altyapılar tesis edeceğiz. Çocuklar, yaşlılar, özel bireyler, gençler ve kadınlar başta olmak üzere; toplumun bütün kesimlerine yönelik sosyal belediyecilik hizmetlerini genişleteceğiz. Maddi ve manevi desteklerle toplumumuzun temeli olan aile yapımızı koruyarak, çevreye ve tabiata duyarlı sürdürülebilir yönetim uygulamalarını yaygınlaştıracağız. Ortak akılla hayata geçireceğimiz projelerle Ortahisar’ımızın sadece 5 yılını değil yüz yıllar sonrasını planlayacağız.

Bu şehri birlikte yönetip tüm Türkiye’de farkındalık oluşturmak adına, bundan önce nasıl çalışmışsak 31 Mart akşamından sonra da aynı inanç ve heyecanla görev başında olacağız. Şimdiden şahsıma ve ekip arkadaşlarıma vereceğiniz destek için teşekkür ediyorum. Hizmetimiz süresince Allah bizleri haktan ve adaletten ayırmasın."

Ergin Aydın'ın projeleri şu şakilde;

- Ortahisar e-demokrasi platformu
- Smart Ortahisar
- Ortahisar iklim değişikliği eylem planı
- Atık yönetimi ve eylem planı
- Ortahisar kentsel tasarım ve estetik rehberi
- Ortahisar yeşil kalkınma strateji belgesi
- Mağmat GES ve RES
- Dirençli şehirler ve kentsel risk kalkanı
- Mavi ile yerinde çözüm
- 3D Ortahisar
- Ortahisar bellek
- Türk Dünyası araştırma merkezi ve müzesi
- Adını tarihe yazdır
- Şehr-i Trabzon
- Turizm dostu şehir
- Martı kültür ve sanat merkezi
- Taksim kentsel dönüşüm projesi
- 3D müzesi
- Boztepe kentsel tasarım projesi
- Atapark ve Hatuniye Külliyesi
- Boztepe kot 161 seyir terası
- Gölçayır mahalle yerinde yeni yaşam
- Ortahisar Mahallesi tarihi yapılarının restorasyonu
- Kalepark dğzenlemesi ve denizcilik müzesi
- Saray-ı Atik tarihi sokak düzenlemesi
- Tabakhane Vadisi tarihi su kemerleri ve çevre düzenlemesi
- Çağlayan kentsel dönüşüm projesi
- Bahçecik Cezaevinin yeniden planlanması
- Akyazı gençlik ve adrenalin parkı
- DABEM Ortahisar doğal afet bilinçlendirme ve eğitim merkezi
- Etkileşimli çocuk dostu sokaklar
- Ortahisar çocuk köyü
- Mahalle kardeş ve yuvalar
- Orkent kadın destek merkezi ve mapushane kafe
- Kentsel topluluk bahçeleri Organ-ik kafe
- Mahalle organize tarrım ve seraları
- Meyve kurutma tesisleri
- Or-Koop kırsal üretim kentse tüketim
- Bordo yerinde satış
- Ortahisar kent festivali
- Ak saçlılar aktif yaşam merkezi
- Mobil sağlık hizmetleri
- Yalıncak sosyal tesisleri
- Beşirli sosyal tesisi
- Viyadük6 kafe
- Belediye konukevi ve misafirhane
- En mutlu köy 2. Etap
- Engelsiz yaşam parkı
- Beşirli Zübeyde Hanım parkı
- Çukurçayır mahalle spor kompleksi
- Pelitli spor parkı
- Yalıncak spor parkı
- Silik10 Vadi
- Çifte hamam kafe kütüphane
- 61. Dakika saat kulesi
- Kanturali bey anıtı dede korkut destanı
- K-atık katkı veren geri dönüşüm
- Ortahisar mesire alanları
- Eski havalimanı arazisinin planlanması
- Ortahisar genç kart
- “Parla” 100. Yıl gençlik merkezi

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, özetle şu şekilde konuştu:

“Bizim şehrimiz istatistiklere göre yaşanabilirlik standartlarında 10. Sıradayız. Aslında 81 vilayete baktığımızda kötü bir sonuç değil. Ama biz Trabzonlular iddialı insanlarız, inat insanlarız. Bu sıralamayı daha yukarı taşıyabilmek, şehrimizde yaşama sebeplerini daha çok arttırmak ki çünkü büzün hizmetlerimiz hemşerilerimiz için. Ama bu şehre ziyaretleri de daha büyük katkıyla ortaya koymak ve 1. Olmak. Bizim için her zaman hedef 1.‘ilktir. Şehrimizi ülkemizin parlayan yıldızı haline getirmek istiyoruz.

Ortahisar’ımızda da bayrağı büyük gururla, emin eller olarak devredeceğim Ergin Aydın Başkanımız ve 18 ilçemiz hep beraber el ele vererek, bu şehre daha güzel hizmetleri, daha güzel çalışmalarımızı, hemşerilerimizi daha mutlu şehide yaşamaya anlayışını ortaya koymak için yeni bir dönemin arifesindeyiz.

Bu dönemde Ortahisar Belediye Başkanı olarak, hem Ortahisar hem de büyükşehir ile yaptığımız ahenkli çalışmalarla birlikte kıymetli başkanımız Murat Zorluoğlu’na buradan teşekkür etmek istiyorum. Bunun esasında adımlarını atmaya başladık. Bu adımlar kaldığı yerden devam edecek.

Buna ilişkin irademiz, gücümüz, kararlığımız var. Çünkü arkamızda hizmetlerin bayisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Çünkü arkamızda özellikle 15 Temmuz’dan sonra tam bağımsız Türkiye yolunda, Cumhurbaşkanımız ile siyasi ittifak değil mili İttifakı ortaya koyan Cumhur İttifakı Ortağımız MHP Genel Başkanı Bilge Lider Devlet Bahçeli var. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Şehrimizin evlatları icracı bakanımız var. Güçlüyüz, kararlıyız, birlikte daha güzelini daha fazlasını yapıp şehrimize kazandırabiliriz inşallah.

Ergin Aydın beyin seçim taahhüdün olarak ortaya koyacağı bütün projelerin destekçisi olarak hemşerilerime söz veriyorum. Ergin Aydın başkanım ile ben İl Başkanıydın, Ergin Aydın Başkanımız Merkez İlçe Başkanımızdı. 20 sene sonra…

05 Mar 2024 - 15:33 - Son Dakika Trabzon Haberleri

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kuzey Ekspres Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kuzey Ekspres hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kuzey Ekspres editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kuzey Ekspres değil haberi geçen ajanstır.