Hacımüftüoğlu’na adaylık teklif etmişler!

  488ff792-3f6a-441c-ab74-945b36236639.jpg Trabzon’un yetiştirdiği değerlerden biri olan Milli Güvenlik Kurulu Genel sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu’na, MHP’den Trabzon milletvekili adayı olması için yıllar önce teklifte bulunulmuş. İYİ Parti kurucularından Ali Sağır, ‘Yanılmıyorsam 1999 genel seçimleri öncesi idi. Koray beyle ziyaretine gittik ve kendisine milletvekilliği adaylığı teklif etmişti.  Sayın Hacımüftüoğlu’nun o yıllarda kaymakam olduğunu hatırlıyorum’ dedi.
  Ali Sağır, Hacımüftüoğlu’nun önemli görevler üstlendiğini ve hepsinde de başarılı olduğunu söyledi. Çaykara Karaçamlı olan Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile de yakın arkadaş olduğu bildirildi.
Üstün başarılarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da takdirini kazanan Hacımüftüoğlu’nun olası bir bakanlar değişiminde, bakan olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 Değirmendere’deki kavşak onanmış!
  e6837dc6-bf54-4002-b7b0-3ed741cf6b4d.jpg Trabzon’un Ortahisar ilçesi Değirmendere’de Vardallar otomotiv önünde yapılması planlan kavşağa ve bağlantı yollarına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın olur verdiği bildirildi. Kavşağın, sahil yoluna da bağlanacağı ve sahilde bir köprülü kavşak daha yapılacağı kaydedildi. Karayolları Genel Müdürlüğünün üst düzey bir çalışanından edinilen bilgilere göre, Kanuni Bulvarı’nın Yenicuma kavşağından Maşatlık, Sezai Uzay mahallesinden ve Boztepe 1001 Evlerden Sülüklü mezarlığına inen yolun da bu kavşağa bağlanacağı kaydedildi.
 Yayayayol verdi ceza yedi!
  33ad79b4-b097-4dc2-a0e1-37221d870949.jpg Ortahisar ilçesinde özellikli Maraş ve Cumhuriyet caddelerinde ‘Nasrettin Hoca fıkraları’ gibi ilginç olaylar oluyor. Geçenlerde bir kadın sürücü Suluhan İş Merkezinin doğusunda yaya geçidinden 7-8 metre geride yoldan geçen yayalara yom vermek için frene basarak durdu. Trafik polisi düdük çalarak, kadın sürücüye gitmesini işaret etti. Ancak, yolda insanlar var. Kadın sürücü, polise yoldakileri gösterdi. Trafik polisi, ‘çek kenara’ dedi ve bastı cezayı. Yeni trafik yasasında yayaya yol vermemenin cezası var. Kadın sürücü, yayaya yol verdiği için ceza yiyor.
Bu olayın meydana geldiği yerin 20-25 metre deniz tarafı… Bir taksi, ara sokağın baş tarafına, Sıramağazalar caddesine yakın bir yere park etmiş, yolcu bekliyor... Ki, orada park etmek yasak. Beş on metre aşağıda büfenin ön tarafı. Bir ticari taksi yolun ortasında, araçtaki müşteri ile tartışıyor. Ve bir birkaç metre sonra yaka paça müşteriyi teksiden indiriyor. Müşteri Arap… Bir şeyler söylüyor. Olay mahalline bir trafik polisi geliyor. Şoförün omuzuna vuruyor. Taksi olay yerinden uzaklaşıyor.
Trabzon ili genelinde taksicilik yapanlar, bize göre bir eğitimden geçirilmeli. İkincisi, kılık kıyafeti düzgün olmalı. Üçüncüsü, her taksinin içte ön tarafına, müşterinin görebileceği yere bir fiyat tarifesi yerleştirilmeli. Tarife de Türkçe, Arapça ve İngilizce olmalı.
    
Kuzey Göz’e rakip geliyor!
6cc9aaff-fa66-4dd0-a43f-df75568b4ee9.jpg   
Trabzon Ortahisar ilçesinde hafta sonu resmi açılışı yapılan özel Kuzey Göz Merkezine, rakip geliyor. Trabzon Sağlık il Müdürü Hakan Usta, Numune Hastanesi’nde Sağlık Müdürlüğü elamanlarının görev yaptığı bölümün göz hastalıkları merkezi olacağını söylemiş.
Öke yandan Cumartesi günü törenle hizmete giren Kuzey Göz Hastanesinin Trabzon ve bölge genelinde önemli bir boşluğu doldurduğu, Kuzey Göz Hastanesi’ne komşu Gürcistan ve Azerbaycan’dan da çok sayıda hasta gelmeye başladığı bildirildi.

 Nurettin Eroğlu Girne’ye yerleşti!
   Trabzon’dan Rusya’ya ilk giden isimlerden biri olan, uzun yıllar Soçhi’de iş yapan ve daha sonra İstanbul’a dönen ANAP eski il başkanlarından Nurettin Eroğlu, Kuzey Kıbrıs’ın Girne kentine yerleşti. Girne’de inşaatçılık yapan Nurettin Eroğlu, ‘Rahatım, huzurum yerinde. Türkiye’de olup bitenleri buradan takip ediyorum’ dedi.  
Nurettin Eroğlu, il başkanlığı döneminde ANAP eski milletvekillerinden Eyüp Aşık’a en yakın isimlerden biri olarak tanınırdı.
 
Sığır çiftliği kuracaklar!
 da7ed9b9-31c9-49bc-8674-603abae2f4e6.jpg Trabzon ve bölgedeki yaylaları, yaz- kış demeden adım adım gezen gazeteci Bülent Deveci, Trabzon Valiliği eski basın müdürü Salih Özkan ve Trabzon valiliğinin efsane özel kalem müdürü Hasan Kanber’in, sığır çiftliği kurmayı planladıkları söyleniyor. Kurulacak çiftliğin dış ilişkiler sorumluluğuna Hasan Kanber, yurt içi pazarlama ve yazışmaları Salih Özkan, kahyalığını da gazeteci Bülent Deveci’nin yapacağı belirtiliyor. Trabzon Turizm ve Kültür eski Müdürlerinden İsmail Kansız’ın da üçlüye, destek vereceği öğrenildi. Yaylacılar olarak ün yapan üçlünün, çiftliği Salih Özkan’ın memleketinde kurabilecekleri belirtiliyor.
Trabzon Valiliği eski basın ve halkla ilişkiler müdürü Salih Özkan, ‘Yaylalarımızı, dağları gezmemiz, bölgede inceleme yapmamız tamamen doğa sevgisinden kaynaklanmaktadır. Yaşımız ilerlemiş olmasaydı, genç olsaydık önüne arkasına bakmadan çiftlik kurardık’ dedi.
Gazeteci Bülent deveci ise, ‘Bir ara böyle bir düşüncemiz vardı’ demekle yetindi.

Önceki ve Sonraki Yazılar