Hacıosmanoğlu kendini bitirdi Trabzonspor’u kurtardı!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun başkanlığa seçilmesinde en büyük katkıyı, Sadri Şener yönetiminde yer alan bazı isimlerle, MHP Trabzon teşkilatı verdi. MHP İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ın, kongreden iki gün önce Muharrem Usta ve yönetimine yönelik açıklaması, Trabzonspor’un MHP ve ülkücü eksenli delegelerinin yüzde 80’inin İbrahim Hacıosmanoğlu’na yönlendirdi. Bir de Ankara’da İbrahim Usta, Hacıosmanoğlu’na tam destek verdi.

Hacıosmanoğlu’na kongrede destek veren MHP’lilerin büyük bir kesimi bugün bin pişman. Yalnız bu kesim mi? Eski başkanlardan, eski yöneticilere. Üyelere ve taraftarın büyük kesimine kadar hemen herkes Hacıosmanoğlu karşıtı!

Hacıosmanoğlu’nun bugünkü kamuoyu desteği bu şekilde. Zaten Sadri Şener’i mahkemeye vermesi karşısında birkaç istisna dışında tüm camianın tepki koyması da bunun bir göstergesi.

Hacıosmanoğlu, dünkü basın toplantısında yaptığı açıklama ve sorulara verdiği cevapların içi boş!  Kimse tatmin olmadı. Avukatlara ödenen 4 lira Sadri Şener’e borç kaydedilmiş de, Sadri Şener bu parayı almış da. Somut bulgular üzerinden hareket etmişler, sabit konuları adli makamların önüne koymuşlar.. vs. Başkan dün tam bir buçuk saat hikaye anlattı.

Zaten, birlikte yola çıktığı yöneticiler, başkanın yalan beyanda bulunduğunu söylediler ve söylüyorlar. Sadri Şener’in mahkemeye verilme işinden bir şey çıkmaz. Bir şey çıkmayacağını Hacıosmanoğlu da biliyor.

Peki o zaman Hacıosmanoğlu bu hamleyi neden yaptı?

Bunun nedenlerini daha öncede yazmıştım. Hacıosmanoğlu, Nuri Albayrak’ın başkanlığındaki yönetimde idi. Sonradan istifa etmişti. Albayrak, kongrede ibra edilmemişti. Hacıosmanoğlu’nun Sadri Şener’i mahkemeye vermesi, bu olayın rövanşı olarak adlandırılabilir. Burada amaç, Şener’in ve destek verenlerin itibarsızlaştırılmasıdır. Bir başka neden de, gündem değiştirmek!

Hacıosmanoğlu, gündem değiştirme konusunda oldukça maharetli.  ‘KUPAYI Trabzon’a getireceğim’ sözüyle yola çıkan Hacıosmanoğlu, kupayı Trabzon getirme bir yana bugüne kadar kulpunu bile tutamadı.

Hacıosmanoğlu’nun hedefi kupa olmadığı, söylemleriyle ortada. Hacıosmanoğlu’nun Fenerbahçe’yi ve başkanını hedef alması bunun açık göstergesidir. Çünkü kupayı Trabzonspor’dan Fenerbahçe değil, Başbakan’ın atadığı TFF aldı. 2010-11 sezonu şampiyonluk kupasını Trabzonspor’a Başbakan verdirmedi.

Divan toplantısında, Hacıosmanoğlu dil sürçmesiyle kupanın Başbakan’da olduğunu söyledi. Dün ise tam tersini söyledi ve ‘Sözümün başını ve sonunu kestiler. “Ben ‘kupa Başbakan’da diye bir ifade kullanmadım” mealinden bir şeyler söyledi. Bununla da yetinmedi, ‘Kupa Başbakan’da demek Trabzon’a yakışmaz’ ifadesini kullandı.

2010-11 sezonu şampiyonluk kupasının Trabzonspor’a verilmemesini Mısır’daki sağır sultan değil tüm dünya bilmesine rağmen Trabzonspor Başkanı, ’Kupa Başbakan’da demek Trabzonlulara’ yakışmaz diyor.

Hacıosmanoğlu; demek ki ‘Başbakan ve AKP’yi korumak için Fenerbahçe’ye ve başkanına yükleniyor’.. Bunun başka izahı olamaz.

2010-11 şampiyonluk kupası FB müzesinde. Peki bu kupayı oraya kim gönderdi?  TFF ve dolayısıyla Başbakan.

TFF’ nin Trabzonsporlu yönetim kurulu üyesi Mustafa Beyazlı, ‘Başbakan ne söylemişse TFF de öyle hareket etmiştir’ demişti. Hacıosmanoğlu kupayı gerçekten istiyorsa, FB’yi değil TFF ve Başbakan’ı hedef almalıdır.

İbrahim Hacıosmanoğlu, kongre öncesi Faruk Özak ile konuşuyor, destek istiyor, seçimi kazandıktan sonra Şener’den daha ağır eleştirileri Faruk Özak’a yapıyor. Hacıosmanoğlu’nu anladığımız kadarıyla birileri öne sürüyor, konuşturuyor ve destekliyor. Bu yolla birileri birilerinden intikam alıyor!

***

Bir yıl önce yapılan kongre yerel mahkemede iptal edilmiş dosya Yargıtay’a gönderilmiş, Yargıtay’da dosyada bazı belgelerin eksik olduğunu belirlemiş ve dosyayı tekrar Trabzon’a gönderdiğini yazmış ve bu konuda görüşlerimi aktarmıştım.

Trabzon Dernekler Masası yetkilileri, kendilerinden istenen belgelerin tamamını mahkemeye gönderdiklerini söylüyor. Trabzon yerel mahkemesi gerekçeli kararında tüm belgelerin incelendiğini belirtiyor. Bu durumda dosya ya Ankara’ya eksik gönderilmiş, veya dosyadan evrak yürütülmüş. Benim tahminim, dosyanın Yargıtay’a eksik gönderildiği şeklinde. Dosyada evrak eksikliği olursa, Yargıtay otomatik olarak dosyayı geri gönderir. Bu durumda Haziran ayında yapılması gerekecek olan kongrede otomatik olarak yapılmaz. Başkan Hacıosmanoğlu ve onu destekleyenlerin de istediği buydu.

Hacıosmanoğlu bundan sonra ne yaparsa yapsın, Morhinho’yu da, Messi’yi de transfer etse Trabzonspor’da işi bitmiştir. Buradaki tehlike Trabzonspor’u da bitirme tehlikesidir ki; Son olaylar karşısında camianın bütünleşmesi bu tehlikenin ortadan kalktığını göstermiştir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.