Hacıosmanoğlu, Yılmaz dönemini de araştırabilir!

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, iflas etmiş tüccar gibi eski defterleri karıştırmayı sürdürüyor. Hacıosmanoğlu; yerel ve ulusal medyaya Şener döneminde ne kadar ilan verildiğini bir internet sitesinde yayınlatmış.

Şener döneminde en fazla ilan Doğan grubuna gitmiş. Aracılığı da eski yöneticilerden birinin ilan şirketi yapmış. İkinci en fazla parayı bir internet sitesi, sonra iki yerel gazete ve ardında da Kuzey Ekspres almış. Ulusal medyaya giden ilan ücreti 300 bin lira civarında, internet sitesi ve yerele verilen ilanların toplamı da 200-250 bin lira civarında imiş.

Burada Kuzey Ekspres’in TS’den birkaç yılda aldığı 23 bin liralık ilanın 10 bin lirası hizmet bedelidir.  İkinci bir olay, yerel medya reklam karşılığı deplasman maçlarına gidiyordu. Bu iş birkaç yıl devam etti. Bazı medya kuruluşları hariç birçoğu ilanlardan çok az para almıştır.

Aslında bunları yazmanın da bir anlamı yok.

Trabzonspor’un geçmiş yönetimi, yerel medyaya iki- üç veya dört yılda toplam 250 bin liralık ilan vermiş, bugünkü yönetim Tolunay Kafkas’ın keyfi görevine son vermekle kulübü tam 3 milyon 600 bin dolar zarara uğrattı.

Trabzonspor’u yönetenler, kulüpte olup bitenlerden haberi olacak.

Ancak, öyle defter karıştırma, suç isnat etme, kafa karıştırma ile bir yere varılmaz.

***

Trabzonspor’da 2000’li yıllarda neler olduğunu İbrahim Efendi herhalde bilmiyordur.

Özkan Sümer’in başkan olmasından sonra çek- senet işlerini, mahkeme kararlarını.

Sonra, 10 milyon dolarların silinmesini vs.

İnsanlar ve özellikle de Trabzonlular unutkandır ama bu memlekette unutmayanlar da var. Onun ötesinde artık arşiv var, arşiv!

Hacıosmanoğlu, bu gidişle Albayrak, Atay Aktuğ, Özkan Sümer ve hepsinden önemlisi Mehmet Ali Yılmaz dönemini de mercek altına alabilir ve almasını da çok istiyoruz! Ama o kadar eskiye gidemez!

***

Bir de birileri Trabzonspor’da Ofluluk, Çaykaralılık işi güdüldüğünü, Ahmet Celal Ataman’dan sonra başkan olan Mustafa Günaydın’ın yok derin Trabzon tarafından, yok bilmem kimler tarafından başkanlıktan indirildiği vs. yazıldı çizildi. Bugün de bu işin yapıldığı önü sürüldü. Yalan!
Günaydın’ın başkanlıktan indirilmesinde en önde İbrahim Cevahir abimiz vardı.  Mehmet Ali Yılmaz’ın başkan olmasını da o istedi ve Yılmaz’ı başkan yapan da odur.  Günaydın da Oflu, Yılmaz da! 

İbrahim Hacıosmanoğlu, başkan seçildiği kongrede Of ve Çaykara havalisinden oy kullanan delegelerin üçte birinin oyunu aldığına inanmıyorum.  Sarallar, Çakıroğulları, Nuhoğulları, Albayraklar ve diğer büyük aileler istisnalar dışında Hacıosmanoğlu’nu desteklemediler.

Trabzonspor Başkanının nereli olması çok önemli değil, önemli Trabzonsporluları temsil etmesi, Trabzonspor başkanlığı koltuğunu doldurmasıdır.

***

Birkaç gün önce, internet sitelerinin birinde yıllar önce bizim de tesislere girmeme yasağı aldığımızı yazdı.  TS başkan ve yönetimleri, hocaları; bize tavır almış, kızmış olabilirler ama hiçbiri bize karşı bir yasaklama getirmedi.  Getirse de o yasağı delik deşik ederdim. Çünkü o tesisler o kulüpte başkanlık, yöneticilik vs. yapanların malı değil.

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, Kuzey Ekspres ve Günebakış gazetelerinde çıkan iki habere, üç yoruma kızmış, bu gazetelerin çalışanlarına tesislere girme yasağı getirmiş.

Hacıosmanoğlu’na önce teşekkür ediyorum. Neden mi, gazetemizin reklamını yaptığı ve iki gündür yok sattığımız için.

Medyaya getirilen yasak, medyanın yasak getiren aleyhine daha fazla haber ve yorum yapılmasını gündeme getirir.

Bu gazetenin patronu olarak; spor servisi bu yasaklama kararından sonra ne yapıyor diye bir baktım!

Trabzon’da bir iki yayın kuruluşu hariç tüm gazete ve TV çalışanları fotoğrafından, haberine kadar her tür bilgiyi spor servisine aktarıyor. Ayrıca, kulübün içinde bazı yöneticilerin bile bilmediği haberler gazeteye uçuruluyor.

TS Başkanı, başkanlık koltuğunda bir süre daha oturmak için her yolu deniyor. Başkan şike sürecindeki başarısızlığını ve kupayı getirme vaadini unutturmak için şimdi başka işlerle meşgul oluyor. Başkanın, başkanlığını sürdürmesi sahada alınacak neticelere bağlıdır. O nedenle başkan yalandan yere sağa sola saldırmamalı!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.