01.03.2021, 09:59

HAKEM EROL BULUT'A  UĞURLU GELDİ!

“Şampiyonlukta bende varım” açısından iki takım içinde çok önemli bir karşılaşmaydı. Bu yüzden iki takımda oyuna kontrollü ve temkinli başlamayı tercih etti. En ufak bir hatanın maliyeti çok yüksek olacaktı!
Fenerbahçe Trabzonspor deplasmanına gelirken gergindi. Bu maç teknik direktörleri için “ölüm kalım” savaşıydı! Sezon başında yaptığı transferlerle övünen Fenerbahçe’nin kadro zaafımız var söylemi abartıdan öteye geçemez! Her mevkide en az iki futbolcu alternatifi var.
Maçın ilk 15 dakikasında daha çok topa sahip olan taraf Fenerbahçe idi. Futbolcuların sezon başından beri bu kadar istekli oldukları bir başka maçını izlemedim. 
İsteyen, çalışan, baskı kuran takımın kazanacağı bir karşılaşmaya Trabzonspor 15.dakikadan sonra ortak oldu. İki tarafta kontrollü hücumlarla gol aramaya çalıştı. İki tarafta gol pozisyonuna girdiler. Fenerbahçe’nin girdiği gol pozisyonlarında kaleci Uğurcan yine çok başarılı işlere imza attı. Trabzonspor ise yakaladığı pozisyonları beceriksizlikleri yüzünden harcadı.
İlk yarıda saha içi dağılımda Fenerbahçe daha üstün olan taraftı. Trabzonspor klasikleşen oyun anlayışından kopmadı ve rakibinin pozisyon hatası yapmasını bekledi ama Fenerbahçe bu hatayı yapmadı.
İkinci yarıya hızlı ve kontrollü başlayan taraf Trabzonspor’du. Baskısını arttırınca Fenerbahçe daha çok savunmaya çekildi ve kontra atakla gol aramayı tercih etti.
Fenerbahçe’de umutlar Mesut’un yapacakları işlere kalmıştı ama Mesut yine silik bir oyun ortaya koydu. Sezon başından beri eleştirdikleri Sosa dün gece Fenerbahçe’nin hatta sahanın en çalışan ismiydi. Her atak başlangıcında o vardı. Savunmada da takımını hiç yalnız bırakmadı.
Tüm kamuoyunun fikri; hata yapanın kaybedeceği, golü atan takımın maçı kazanacağıydı ve böylede oldu!
76.dakikada maç günü ilk on birde olduğu açıklanan ve son zamanlarda kötü futbol ortaya koyan Serkan, lüzumsuz bir çalım girişimi sonrasında takımının mağlubiyetine sebebiyet verdi. Bu affedilemeyecek hatayı takımının en baskı kurduğu zamanda yapması herkese “saç-baş” yoldurdu. “Bu takımın oyuncusu değilim” mesajını tekrar vermiş oldu. Golde maçın en iyi ismi olan Uğurcan’ında büyük hatası vardı. Yaklaşık 25 metreden gelen çok sert olmayan şutu yattığı köşeden kurtaramadı, topa yatmakta gecikti.
Gelelim maçın hakemlerine…
Hakem Uğurlu maçın başlama düdüğü ile birlikte Fenerbahçe’yi okşayacağı mesajını verdi. İlk yarıda iki gollük pozisyonu ters kararlarla engelledi. Hele 45+2 de Nwakaeme’nin pozisyonunu rakibine faul diye kesmesi akıl dışıydı. Nwakaeme rakibine dokunmadı bile!
İlk yarıda iki, ikinci yarıda bir net penaltıyı vermedi! Dünyanın iki numaralı hakemi olan Cüneyt Çakır’da “var” da bunlara göz yumdu! Uğurlu ile Çakır çok uyumlu bir ikili figürü çizdi!
Maç yazımı yazarken tv yorumcularına da kulak verdim. Fenerbahçe’nin hak ettiğini söylüyorlar! Televizyon yorumcusu hakem eskileri, şimdikilerin birebir benzerleriydi. Trabzonspor’un yıllarca haklarını yiyenlerin, dün gece hakemlere eleştiri getirmemeleri ve Fenerbahçe’yi övmeleri çok normaldi! Gelmiş geçmiş hepsi bu takımın düşmanlarıdır!
Dün geceki Fenerbahçe galibiyetine çanak tutan hakemleri lanetliyorum!
Hakemler, dün gece Erol Bulut’a Uğurlu geldi!
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu