Halef-Selef olabilirler!

AKP’nin siyasi ve hukuk işleri birim başkanları toplantısında, il başkanı Haydar Revi, görevden ayrılan birim başkanlarına çalışmalarından ötürü teşekkür belgesi takdim edildi. Revi toplantıya katılanlarla bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. 
İl Başkanlığına yeniden getirilmesine kesin gözüyle bakılan Haydar Revi’nin sağında başkan yardımcısı Hasan Dilekoğlu yer aldı. Haydar Revi’nin aday gösterilmemesi halinde yerine büyük bir ihtimalle yardımcısı Hasan Dilekoğlu’nun getirileceği söyleniyor.

TS’li eski futbolcular
Ankara’da!

Hüseyin Avni Aker Stadının kapalı tribününün üst katındaki lokalinde faaliyet gösteren Trabzonspor Profesyonel Futbolcular Derneği, Avni Aker’in yıkılması üzerine Akyazı’daki yeni stada taşınmıştı.
Akyazı stadının doğu tribünlerinin kuzeyinde yer alan yeni lokal kısa süre içerisinde düzenlendi. Yaklaşık 250 metrekarelik lokalin teşrifatı için, başta eski başkan Serdar Bali ve mevcut başkan Cengiz Akçay büyük gayret sarf ediyorlar. 
TS Profesyonel Futbolcular Derneği üyelerinden Serdar Bali, Hüseyin Tok, Hamdi Arslan dün Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı ziyaret ettiler. Eski futbolculara AKP yöneticilerinden Murat Zeki Solak da eşlik etti. Eski futbolcularla bakan Albayrak’ın görüşmesinde, Trabzonspor masaya yatırıldı.
 
Havaalanına
2. pist olmaz!

Trabzon kamuoyunda kimileri havalimanının pistinin uzatılmasını kimileri de havalimanına ikinci pist yapılması gerektiğini söylüyor. 
Trabzon Havalimanı ile ilgili dün emekli bir pilot ile sohbet ettik.
Emekli Pilot, Trabzon havaalanının Türkiye’nin en güvenilir alanlarından biri olduğunu belirterek, ‘Pist uzunluğu 2 bin 800 metre civarında. 200 metre daha uzatılabilir. Pist uzunluğu yeterlidir ve sorun da teşkil etmiyor. İkinci pist işine gelince; mevcut piste paralel olarak yapılacak ikinci piste aynı anda uçaklar iniş kalkış yapamaz. Ve ayrıca Trabzon havalimanında 5-10 dakikada bir iniş kalkış yapılmıyor. O nedenle paralel ikinci pist hiçbir işe yaramaz. Denize doğru pist yapılma işi de çok maliyetli ve gereksiz’ dedi.
TÜRSAB Trabzon Bölge Başkanı Suat Gürkök de geçenlerde, Trabzon havalimanının pistten kaynaklanan bir sorunu olmadığını belirtmiş ve havalimanının terminal binasının ve otoparklarının yetersiz olduğunu söylemişti.
KTÜ otoparktan
milyonlar kazanmalı!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Farabi Hastanesi, içinin boşaltılmasına ve tüm eleştirilere rağmen bölgenin en büyük sağlık kuruluşu. Artvin’den Erzincan’a, Giresun’a kadar Doğu Karadeniz Bölgesinden hemen her gün yüzlerce hastanın derman bulmak veya hastanede yatanları ziyaret için geldiği bu büyük sağlık kuruluşunun çevresindeki otoparklarda ve yol kenarlarında her gün binlerce otomobil park ediyor. 
Hamza Mısır ile Hasan Kurt dün gazeteci Ahmet Şefik’i ziyaret için Farabi Hastanesine gittiler. Kurt, hastane ve fakülte binası çevresinde park etmiş binlerce aracı gördükten sonra, ‘KTÜ Rektörü Süleyman Baykal, bu potansiyeli nasıl değerlendirmez. Bölgenin birçok yerinde katlı otopark yapılabilir. İki bin araçlık bir otoparkın günlük geliri en az 20 bin lira. Ayda 600 bin yılda 7 milyon liralık bir gelir. Ve ayrıca o bölgeye aracını park eden doktorlardan, çalışanlardan ve öğrencilerden de hiç değilse yüzde 50 indirimli otopark bedeli alınmalı. Bu şekilde üniversitenin yıllık kazancı 10 milyon lirayı geçer. Orada yaptırılacak bir otopark iki yılda masrafını çıkarır. KTÜ yönetimi vakit geçirmeden bu bölgede bir otopark yaptırmalı’ dedi.

**************

Bir milletin birlik ve dirliğini artıran, mütecaviz güçlere karşı direnme kudretini zirveye taşıyan en önemli hadisedir, Savaş. Gerekli ise olmalıdır, olacaktır da.
Ordu uzun süre kırmızı alarmda, millet haksız savaşta gücünü kaybeder. İç cephe önemlidir ve haksız bir savaşta çatlama ihtimali vardır. 
Türkiye bu harekatta haklıdır. Gereğini yaparak sonuna kadar gidecektir. Çünkü PKK bölgede yaşayan insanlar üzerinde terör ve tehditle ırkçılık yapmaktadır. Kendi toprağını işleyen Arap Türkmen veya Süryani insanları evlerinden kovmakta, gitmeyeni öldürmektedir. Üstüne birde bizim ülkemize terör unsurlarını göndererek devletimize kafa tutma cüretini göstermiştir. 
Devletimizin sonuna kadar destekçisiyiz. Ak troller ve yandaş basın bu desteğimizi emperyalist nutukları, cihat havaları, asrın liderinin delikanlılığı gibi Propaganda kokan haberlerle yok etmesin yeter.
2002'den beri bölgeyi bu hale getiren hataları yaptıktan sonra kendi hatalarını düzeltmeyi kimse bize kahramanlık olarak dayatamaz. Aptal değiliz. 
(Dr. M. Haydar Ustaoğlu)

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar