Havalimanı pisti yaz mevsimi sonu!

  havalimani-(2).jpgTrabzon Havalimanı pistinin yüzeyini kaplama işinin yaz sonu yapılması planlandığı öğrenildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından bir yetkili, havalimanının pistinin kaplama ve bazı bölümlerinin yeniden betonlama işine muhtemelen Eylül ayı ortalarında başlanacağını söyledi. Havalimanı pistinin çok aşındığını belirten yetkili, turizm mevsimi nedeniyle pist betonlama ve onarım sürecinde uçakların en yakın havalimanlarına yönlendirileceğini yapım işinin 4-5 ay içerisinde tamamlanacağına söyledi.

Yeni binaya yeni yılda!

yeni-yilda.jpgPazarkapı Mahallesi’nde eski çocuk yuvası ve çevresinde yapımı devam eden Ortahisar Belediye ve Kaymakamlık binalarının açılışının yeni yılın ilk aylarında yapılması planlanıyor. Ortahisar Belediyesi yeni binası ve çevre düzenlemesinin tamamlanması ile birlikte hizmete açılacağı ve büyükşehir belediye binasında hizmet veren Ortahisar belediyesinin yeni binaya taşınacağı bildirildi. 

Eski çöplük otopark mı olacak?

Moloz’daki eski çöp döküm alanın, önümüzdeki süreçte boşaltılacağı bildirildi.  Büyükşehir Belediyesinden bir yetkili, Moloz’daki eski çöp depolama alanındaki malzemenin bir bölümünün çürüdüğünü çok az bir kısmının erimediğini belirterek, ‘Malzeme dolgu malzemesi olarak kullanılabilirse kullanacağız. Eğer kullanılmazsa ya toprak olarak bir bahçeye veya çöp depolama alanına kaldırtacağız’ dedi. 
Yetkili, bölgedeki eski çöp sahasının geniş bir alan olduğunu ifade ederek, ‘Bu alan atıl bir durumda. Burayı kesinlikle rehabilite edeceğiz ve orada otopark, minibüs otogarı gibi mekanlar planlayabiliriz’ diye konuştu.

Ahmet Metin Genç hız kesmiyor!

ahmet-metin-genc-001.jpegAK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Seçim kazanmama diye bir endişesi olmadığını belirten Genç, ‘İlçe genelinde bana karşı gösterilen destek her geçen gün artıyor. Yapılan anketlerden bu sonuç çıkıyor’ dedi. 
Ahmet Metin Genç dün akşam bir TV’de gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 4 yerel gazetenin temsilcilerinin sorduğu sorulara açıklayıcı cevaplar veren Genç, ‘MHP’li kardeşlerimin de desteği ile rekor oy alabiliriz’ dedi.

Vatandaşlar ‘Akyüz’ diyor!

vatandaslar.jpgCHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz, ‘Vatandaş eskiden oyumu AK Parti’ye ve adayına vereceğini söylerdi. Şimdi sahada oyunu AK Partiye ve adayına vereceğini söyleyene pek rastlamıyoruz’ dedi. 
Salih Akyüz, Ortahisar seçmeninin en az yarısının kendisini desteklediğini öne sürerek, ‘Biz de anket yaptırıyoruz. Bize gelen sonuçlarda yüzde 50’nin üzerinde destek var. Ortahisarlı hemşerilerimizin 31 Mart’ta en doğru kararı vereceklerine inanıyorum’ dedi.

Ben böyle bir şey görmedim!

ben-boyle.jpgTrabzon’un ilçelerindeki belediye başkan adayları arasında, tek başına sokağa inip vatandaşta karşılık bulan isimlerin başında CHP’nin Sürmene belediye başkan adayı Dr. Kemal Küçükali gelir. Dr. Küçükali, Sürmene ve Araklı’da uzun yıllar doktorluk yapmış bir isim. İki ilçede de binlerce seveni ve hayranı var. İYİ Parti Ortahisar belediye meclis üyesi Davut Çakıroğlu, ‘Kemal bey, Sürmene’de gerçekten tek kişilik bir ordu. Ben, iki seçimdir sahadayım. Kemal beye gösterilen ilgi ve yakınlık olağanüstü. İnsanlar Kemal beyin elini sıkmak boynuna sarılmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Ben bugüne kadar böyle bir şey görmedim’ dedi.

Maçka yolları taşlı!

macka-yollari.jpgAK Parti’nin Trabzon’da banko kazanacağı ilçeler arasında gösterilen Maçka’da CHP adayı Musa Turan’ın, sürpriz bir çıkış yaptığı bildirildi. AK Parti’nin oy deposu olarak bilinen köylerde yaşayanların büyük çoğunluğunun bu seçimde Musa Turan’a o vereceklerini iddia eden Nuri Aydın, ‘Hemen herkes önceki seçimde alınan oylara göre tahmin yapıyor ve mevcut başkanın kazanacağını söylüyor. Ama sahada olay farklı. Bir teyze bana, ‘oğlum bunlara artık değil oy günahımı bile vermem. AK Parti Trabzon’un her ilçesinde olduğu gibi Maçka’da da eriyor’ dedi.  
Maçka Belediye Başkanına destek veren bir isim ise, ‘Koray Koçhan, belki bir önceki seçimde aldığı oyu alamaz ama kesin kazanır’ dedi. 
Maçka- Trabzon arasında mekik dokuyan Fatma Yavuz, Koray Koçhan’ın daha şanslı olduğunu söylemekle yetindi.

Kupasını geri istiyor!

kupasini.jpgTrabzon’da bir dönemler ‘Halıcı Abdullah’ olarak tanınan, bilinen işadamı Abdullah Aydın’ın oğlu, Oğuz Aydın, doğma büyüme Trabzonsporludur. Aslen Trabzonlu olmayan Oğuz Aydın’ın çocukluğu gençliği hatta iş yaşamı Trabzon’da geçmiştir. Trabzonlu Karaali’lerin de damadır. Oğuz Aydın, önceki gün sosyal medyada ‘Kupamı geri istiyorum’ diye bir paylaşımda bulundu ve şöyle dedi;
‘Garabet bir tüzük değişikliği ile iki yıl aidat ödemediğim gerekçesiyle Divan üyesi olduğum Trabzonspor’dan üyeliğim silinmiştir. Bu tüzük değişikliğine kıyısından köşesinden katkısı olan herkes iyi niyet içerisinde hareket etmiştir. Bu arkadaşlarımıza aşağıdaki fotoya bakarak biraz olsun, utanmaları gerektiğini düşünüyorum. Madem üyeliğim düşürüldü, 1970 yılında Trabzonspor adına kazandığım kupayı kendilerinden bana iade etmelerini talep ediyorum’.
Oğuz kardeşimiz yerden göğe haklı. Divan üyesi olacaksın, yıllarca aidatını yatıracaksın ve üstelik Trabzonspor’un bir branşında madalya kazanacaksın ve iki yıl aidat ödemedin diye üyeliğine son verilecek. Olacak iş değil. Trabzonspor Yönetim Kurulu Oğuz Aydın ve onun gibi yüzlerce kişiyi yeniden değerlendirmeli ve üyeliklerinin devamını sağlamalıdır. 

**************

   Modern toplumlar akılla, o toplumda yaşayan herkesi bağlayan kanunlarla, hukukla görev tanımları net olarak yapılmış kurumlarla ve insan aklına açık projelerle yönetilirler. Sadece ilkel kabileler ve feodal toplumlar kabile reislerinin, tarikat şeyhlerinin, büyücülerin ağızlarından çıkan kendilerince kutlu sözlerle ve de gönül ilişkileriyle idare edilirler. 
(Metin Kondel)

Önceki ve Sonraki Yazılar