Haydar Başkanı unutmayın!

  AKP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları arasında, ismi pek öne çıkmayan il başkanı Haydar Revi’nin, başkan adayı olacağı iddia edildi. 
İşadamı Erol Keleşoğlu, “Bana öyle geliyor ki, adaylık için yarışan bir iki isim son anda devre dışı bırakılacak ve il başkanı Haydar Revi başkan adayı gösterilecek” dedi.  AK Parti’nin açıklanan 50 il belediye başkan adayları arasında teşkilatlarda görev yapanların sayısının hayli fazla olduğunu belirten Keleşoğlu, “Haydar beyi unutmayın, diyorum” dedi.

haydar-002.jpg


AKP il başkanı Haydar Revi, aday gösterilir mi gösterilmez mi, bilinmez. Bilinen bir şey var ki, bir önceki dönemde aday adaylığı için yine çekişme vardı ve Orhan Gümrükçüoğlu son anda tekrar aday gösterilmişti. Haydar Revi’nin potaya girdiğini söyleyebiliriz.

Şefik Türkmen’in sitemi!

sefik.jpgAkçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen aradı. Türkmen, “Aday olup olmayacağım konusunda bugüne kadar açıklama yapmadım. Hiç kimseye demeç vermedim. Ama görüyorum ki, medyada benim söylemediğim şeyler söylemişim gibi yayınlanıyor” dedi.
Akçaabat’ta 5 dönemdir başkanlık yapan Şefik Türkmen’e ‘Aday mısınız, aday gösterilirseniz ben yokum mu diyeceksiniz?” diye sorduk. Türkmen, “Adayım desem, ‘Türkmen aday’ diyeceksiniz. Yarın aday gösterilmezsem, ‘Türkmen harcandı’ diye yazacaksınız. Aday değilim desem, farklı yorum yapacaksınız. Bu konuda konuşmak istemiyorum” demekle yetindi.

Büyükşehir’in ilk adayı!

buyuksehir-003.jpg
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan ilk isim Prof. Dr. Atakan Aksoy oldu. KTÜ İnşaat Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Atakan Aksoy, aylar öncesinden açıkladığı aday adaylığını bu akşam Zorlu Grand Hotel’de düzenlenecek törenle noktalayacak ve Trabzon’un ilk Büyükşehir Belediye Başkan adayı olma unvanını kazanacak.
İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Prof. Dr. Atakan Aksoy, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimde sandıktan da birinci çıkacağını iddia etti. Trabzonluların huzuruna farklı projelerle çıkacak olan Prof. Dr. Aksoy’a başarılar diliyoruz.

15 yaşlarında başladım ülkemi kurtarmaya! Öğrencilik yıllarım Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Cemil Meriç etkisinde ve paralelinde Ülkücü Hareket içinde geçti. Paylaşım metodu üzerinde hiç laf etmeyen siyasal hareket içinde olmama rağmen iç yapım her zaman kapitalist paylaşım düzenine karşı oldu. Evet, ülkemizde sağ olarak adlandırılan manevi ve mukaddes değerler savunucusu partilere oy verdim ama milliyetçi, toplumcu antikapitalist bir dünya kurmuştum kendime.
Ülkemin yönetimi hakkında söz söyleme hakkı olan bütün siyasi partiler, iktidar partisi dahil olmak üzere hepsi kapitalist bölüşüm modeli savunucularıdır. Eyyamcı İP (işçi) ve marjinal KP (komünist) dışında hepsi. Bu durumda soyguncu, parayı ve çıkarı kutsallaştıran kapitalist düzenin seçimlerine niçin katılayım? İktidarı ve muhalefeti ile aynı ideolojinin savunucusu partilerin hangi birine ve niçin oy vereyim?
Oy ver ki söz hakkın olsun martavalı artık beni hiç ilgilendirmiyor.
Ölünceye kadar sandığa gitmeme kararı aldım. Bu düzen benim düzenim değil. Düzen tarafından düzülmeye artık son! (M. Haydar Ustaoğlu)

Önceki ve Sonraki Yazılar