Hayırlı olsun Hamza Hoca!

  Gazetemiz spor müdürü, süper lig eski hakemlerinden Hamza Mısır, Merkez Hakem Kurulu üyeliğine getirildi. Hamza Hoca, Yavuz Selim’de başladığı hakemlik yaşamını süper ligde zirvede noktalayan bir kardeşimiz.

hayirli-olsun.jpg‘Hak, hukuk, adalet’ ilkesini şiar edinen Hamza Mısır’a yeni görevinde başarılar dileriz.  Kuzey Ekspres’in patronu, yazarı, amelesi Hasan Kurt, meslek yaşamında onca gazeteciye destek veren bir isim olarak bilinir. Kurt’un eski çalışma arkadaşlarından Hayri Köklü Yeniçağ Gazetesi Genel yayın müdürü, Kuzey Ekspres Gazetesi eski yazı işleri müdürü Hayrettin Bektaş Sabah Gazetesi istihbarat şefi, Hamza Mısır’dan önceki spor müdürü Altuğ Atalay da BJK’nin basın sorumlusu olmuştu. Kurt’un haftalık yayınladığı Trabzon Ekspres de ve 2004 yılından bugüne yayın hayatında olan Kuzey Ekspres Gazetesi’nden çok sayıda gazeteci emeklilik hakkını kazanmıştı.

38 köyden bir üye yok!

38-koyden.jpgCHP’nin Ortahisar Belediye Meclis üye listesi, partide tartışmayı da beraberinde getirdi. Ali Ayaz, ‘Ortahisar ilçesinin 38 merkez köyü var. Partimizin 1 tane Meclis üyesi yok! Meclis üyelerimiz Çaykara, Akçaabat, Artvin’den’ diye bir paylaşımda bulundu. Ortahisar seçmeninin yüzde 60’ı merkez ve merkez köy kökenli. Ali Ayaz, eleştirisinde haklı olmasına haklı da CHP’nin yönetimlerinde merkez ve merkez köy bağlantılı olanlar da yok denecek kadar az. CHP’nin Trabzon’da etkili olduğu dönemlerde özellikle ilçe başkanları, delegeler ve meclis üyelikleri genelde merkez ve köylerdendi. Millet İttifakının diğer ortağı İYİ Parti ise, meclis üyeliklerini ağırlıklı olarak merkez ve merkez köylerden yaptı. CHP’nin de aslında İYİ Parti gibi yapması gerekirdi. CHP’nin meclis listesinin faturasını bu gidişle başkan adayı Salih Akyüz ödeyecek gibi! Bu arada bir hatırlatma daha yapalım eskinin güçlü iki partisi AP ve CHP’nin omurgasını iki dere bir de orta oluştururdu.
 
Cahit Turhan morali!

cahit-turhan.jpegUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Doğu Karadeniz illerinin kapsayan gezisinin son durağında memleketi Trabzon’da idi. AK Parti Büyükşehir belediye başkan adayı Murat Zorluoğlu, Ortahisar belediye başkan adayı Ahmet Metin Genç ve milletvekilleri ile birlikte Kalkınma mahallesinde vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Turhan, Kanuni Bulvara’nın bir bölümünün 2019’da tamamlanacağını kaydetti. Turhan, bölgedeki yatırımların devam edeceğini belirtti. Murat Zorluoğlu’nun Trabzon için bir şans olduğunu ifade eden Turhan, ‘Trabzon’un çehresinin Murat beyle birlikte değişeceğine inanıyorum’ dedi.

Soylu Trabzon’a gelecek mi?

soylu-trabzon.jpgİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’ye destek için Ankara’nın ilçelerini arşınlıyor. Gittiği her yerde yaptığı konuşmalarla başkan Özhaseki’ye destek isteyen Süleyman Soylu’nun bir günlüğüne de olsa Trabzon’a gelmesi isteniyor. Trabzon’da sevilen bir isim olan Süleyman Soylu’nun İstanbul’da da Binali Yıldırım’a destek için ilçeleri gezeceği kaydedildi.

Akyüz’e sürpriz destek!

akyuz-003.jpgMillet İttifakı’nın Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz’e, İnşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın patronundan destek geldi. İsminin açıklanmasını istemeyen firma patronu, ‘Bu seçimde çalışanlarımızla birlikte Salih Akyüz’e destek vereceğiz’ dedi.  
Ortahisar ilçe merkezindeki gezilerini aksatmadan sürdüren Salih Akyüz, yoğun tempo karşısında sesinin kısıldığı öğrenildi. Akyüz, akşamları dinleniyor, yapma ilaç kullanıyor ve sabahları zinde olarak çalışmaya başlıyor. CHP Büyükşehir adayı Akyüz, ‘Vatandaştan beklediğimden daha fazla karşılık buluyorum. Bağ-Kur Sanayi Sitesi esnafımızı ziyarette bunu açık ve net olarak gördüm. Esnafımız belediyeden yeterince hizmet alamamaktan ve belediye ile iletişim kuramamaktan yakındı. Biz halkımızın yanında olacağımıza, sorunları en kısa sürede çözmek için halkımızla güçlü bir iletişim kuracağımıza söz verdik’ dedi.

Sürmene’ye demirleyecek!

surmeneye-001.jpgDeniz Kuvvetleri Komutanlığı 6’uncu tam donanımlı deniz üssüne bağlı TCG Fatih Fırkateyni 20 Şubat Çarşamba günü Sürmene Yeniçam limanına gelecek.  Fırkateynde 150’si asker yaklaşık 200 personel bulunuyor. Sürmene Belediye Başkanı ve başkan adayı Rahmi Üstün, deniz üssünün Sürmene’ye katkı sağlayacağını söylerken emekli bir deniz subayı bu tür üslere park eden gemilerin ilçe ve kentlere pek ekonomik katkı sağlamadığını belirtti.

Dr Küçükali  içerden yıkılır!

dr-kucukali.pngGazeteci Cevat Kol Sürmeneli’dir. Cevat, Sürmene belediye başkan adaylarını mercek altına aldı. Önce Küçükali’yi değerlendirdi ve şöyle dedi:
‘Haftada iki gün Sürmene’de izlenimlerde bulunuyorum. Seçmenlerle konuşuyorum. CHP ve İYİ Parti ittifak adayı Dr.Kemal Küçükali çok seviliyor. Her kesim tarafından seviliyor. Mevcut oyu ve desteğini alırsa Dr.Küçükali şanslı adayların başında yer alıyor. İyilikleri ile konuşulan Dr.Kemal Küçükali hareketleri ile Karaoğlan lakaplı Ecevit’i andırıyor.
Kemal Küçükali en büyük handikabı kendi seçmeni. Sürmeneli CHP seçmeni son seçimlerde bölünürken iktidar partisine oy verdiği ortaya çıkmıştır. Akrabalık, hısımlık bağları nedeni ile oy veren seçmenin partisine geri dönmemesi halinde Dr.Kemal Küçükali’nin şansı ise azalır. CHP kendi teşkilatını toplamak için epey bir güç sarf etmek zorunda. İYİ Parti ise aday göstermediği için zaten işin ucundan tutuyor. Geriye encümen adayları kalıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar