Hayrettin bey tam gaz!

Trabzonspor asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu işe hızlı başladı. Sabah erken saatlerde Trabzonspor tesislerine giden Hayrettin beyin, gelişini gören ve duyan personel hazırola geçiyor. Odasında sabah kahvesini yudumlarken bir yandan da gelen telefonlara cevap veren Hacısalihoğlu, personeli hizaya çektiği gibi kireci, badanası dökülen duvarları tamir ettirmeye başladı. Hacısalihoğlu dün futbol şubesi sorumlularından Haluk Şahin ile birlikte şehirde idi. Hayrettin bey bugünlerde gerçekten dur durak bilmiyor.

hayrettin-bey.jpg

Özkan Sümer’in planı!

özkan-sümer-002.jpg

Trabzonspor teknik koordinatörü Özkan Sümer, Beşirli’de oturur. Sümer, sabahları evinden çıktığında Yay-Sat bayi İsmail Yavuz’un ofisine uğrar, kahvesini içer gazetelere göz atar, sonra gideceği yere giderdi. Özkan abimiz, Trabzonspor’da işe başladıktan sonra İsmail Yavuz’un ofisine uğramaz olmuş. Sümer, evden tesislere gitmeye başlamış. Sümer, tesislerdeki ofisinde masasına oturur oturmaz, bir yandan telefon görüşmesi yaparken diğer yandan notlar alıyormuş. Yoğun bir tempoda çalışan Özkan Sümer, bazı günler sabah yürüyüşünü de yapamıyormuş. Özkan Hocanın not defterine, gönderilecek ve alınması gereken futbolcuları ve de teknik direktör adaylarını yazdığı söyleniyor. Sümer, hazırlayacağı raporu önümüzdeki günlerde başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetime sunacakmış.

Gümrükçüoğlu ne yapacak?

gümrükçüoğlu-008.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu için kimileri milletvekili adaylığına göz kırptığını ancak Ankara’dan bu yönde sinyal alamadığını söylüyor. Orhan bey, milletvekili adayı olmak istese, Ankara’da parti üst kademelerinde gerekli girişimlerde bulunur. Gümrükçüoğlu’nun 24 Haziran’da yapılacak seçimde adaylık düşündüğünü sanmıyoruz.

Ahmet Metin Genç’in hedefi!

ahmet-metin-001.jpg

AK Parti milletvekili aday adayları arasında gösterilen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in hedefi vekillik değil Büyükşehir belediye başkan adaylığı. Genç’in yakın çalışma arkadaşlarından meclis üyesi bir partili, ‘Ahmet Metin bey, vekillik değil Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını düşünüyor. Yerel seçimlere uzun bir süre var. Ahmet bey, çalışmaları ile takdir toplayan ve kamuoyunda da eleştirilmeyen bir isim. Ahmet bey, bu nedenle Büyükşehir belediye adayı gösterilebilir’ dedi.

Koray Aydın’ın Uzunsokak turu!

koral-aydin.jpg

İYİ Parti’nin iki numaralı ismi Koray Aydın dün Trabzon’da idi. Halasının vefatı nedeniyle Trabzon’a gelen Aydın, Yomra Özdil mahallesinde cenaze törenine katıldı, ardından İYİ Parti il merkezine geldi. Aydın, parti il merkezinde il, Ortahisar ilçe ve Gençlik Kolları yöneticileriyle ayrı ayrı toplantı yaptı. Bu arada kısa bir basın toplantısı da düzenledi. Aydın, daha sonra partililerle birlikte Uzunsokak turu yaptı. Uzunsokakta esnafı ziyaret eden ve vatandaşlarla görüşen aydın, akşam Ankara’ya döndü.

Volkan Konak Trabzon’a geliyor!

volkan-konak.jpg

Trabzonlu sanatçı Volkan Konak, Mayıs ayının ilk haftasında memleketi Trabzon’a gelecek ve Maçka ilçesi yakınlarındaki yayla evinde bir süre dinlenecek. Türkiye’nin hemen her yöresinde onbinlerce hayranı olan Volkan Konak son birkaç ayda yurt içinde ve dışında çok sayıda konser verdi. Gazeteci Miraç Özağcı’ya konuşan Konak, ‘Doğduğum günden buyana yerliliğimden hiçbir şey kaybetmedim ve ödün de vermedim. Benim doğduğum bu topraklara karşı sorumluluğum var. Bir Trabzonluyu yenebilirsiniz ama asla mağlup edemezsiniz’ dedi.

Karadeniz 40 yaşında!

karadeniz.jpg

23 Nisan 1979 yılında kurulan Karadeniz Gazetesi dün, kuruluşunun 40. Yılını kutladı. Karadeniz Gazetesi patronu Soner Yılmaz, gazetenin kuruluşunun 40. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yılmaz, ‘Karadeniz Gazetesi, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan yayıncılık anlayışından asla ödün vermeyerek okurlarının sesi oldu ve olmaya devam edecektir’ dedi. 

Karadeniz Gazetesi’ne nice yıllar diliyoruz.

 

AK Parti’nin aday adayları!

ak-partinin.jpg

24 Haziranda yapılacak erken genel seçim öncesinde partilerin milletvekili aday adayları, medyaya yansımaya başladı. AK Parti’de milletvekillerinin hemen hepsinin tekrar aday gösterileceği söylenmesine rağmen, bürokrat ve serbest meslek sahibi çok sayıda ismin aday adayı olacağı öğrenildi. AK Parti’de aday adaylığını ilk açıklayan isim Selim Çelenk oldu. Asım Aykan döneminde Trabzon Belediyesinde kültür müdürlüğü yapan Çelenk, en son İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne atanmıştı. Çelenk, milletvekili aday adayı olmak için bu görevinden istifa etti.  AK Partide, önceki seçimde aday adayı olan İzmir Karayolları Bölge Müdürü Abdullah Uraloğlu’nun da bu seçimde tekrar aday olacağı söyleniyor. AK Parti’de milletvekili aday adaylığı için; İbrahim Keskin, Ahmet Çubukçu, Semih Peker, Ergin Aydın, Bahar Ayvazoğlu, Celal Tekinbaş, Erdem Şen’in isimleri geçiyor. Karadeniz Gazetesi’nin kulis köşesinde yer alan haberde ayrıca, KTÜ eski rektörü İbrahim Özen, Ufuk Hoş, Kibar Çebi, Şefik Türkmen, Tamer Tüzüner’in aday adayı olduğu belirtiliyor. AK Parti de bu isimlerin dışında sürpriz aday adaylarının da çıkabileceği belirtiliyor. 

 

**************

 

23 Nisan'ı kutlarken CHP"nin İYİ Parti için yaptığı hamleyi de aynı anlamda kutluyorum. Demokrasi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti için yapılması gerekeni yapmıştır. CHP Türk Milleti'nin partisi olduğunu göstermiş ve beni de yanıltmıştır. 

(Temel Kahveci)

 

***

 

Seçimin her türlü sonucundan sayın Cumhurbaşkanımız sorumludur. Sevabıyla ve günahıyla.

(Güntay Bulak)

 

***

 

Aydınlıkevler’deki MEB okulunda, önce bir öğrenci sonra da Müdür,

Afrin’den ve 15 Temmuz’dan bahsediyorlar. İstiklal harbi, Atatürk,

TBMM’sinin kuruluşu, Çocuklara hediye edilen bayram,

Kuvva-i Milliye şehitleri, Kasıtlı olarak es geçiliyor… 

(Nuri Aydın)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar