Her güne 1 milyon lira

Her güne 1 milyon lira

Trabzonspor, geçmiş dönemlerin ağır borç yükü altında eziliyor. Lakin kimsenin de sesi çıkmıyor.

Hani bir şeyler yapayım, elimi taşın altına sokayım gibi. Ancak kafe köşelerinde, ada sahillerinde dedikodu yapıp, fitne üretsinler! Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi çok zor zamanda göreve geldi. Öyle ki son iki dönemin başkanları kulübü uçurumun kenarına getirip bırakmışlardı. Ağaoğlu geldiğinde kasada lira yoktu. Ama ezilmediler. Mücadeleye devam ettiler. Göreve geldikleri 400 günde 398 milyon liralık ödeme yaptılar. Yani her güne 1 milyon lira düşen ödeme gerçekleştirdiler. Bitti mi? Elbette hayır!

 

Trabzonspor 250 milyon ödeyecek!

Trabzonspor Avrupa’yı garantiledi. Mart sonunda UEFA Kulüp Lisansı’nı aldı. Ancak TFF, Finansal Fair Play kapsamında yeni bir düzenleme getirdi. Bu düzenlemeye göre hem Haziran hem de Eylül aylarında borçsuzluk kağıdı almak zorunda. Haliyle Haziran ve Eylül aylarında futbol ailesine, lisansa ve tescile engel borçlara ödenmek üzere lazım olan para 200 milyon lira civarında.  Eylül sonunda ise faiz ve kur farkından oluşan gider, vergi ve SGK’yı da hesaba katarsak 200 milyon da oraya lazım. Lütfen herkes bu durumun farkına varsın, konuşacaksa da ona göre konuşsun!

 

100 bin forma satıldı

Trabzonspor, rekora koşuyor. Bu sezon Macron ile birlikte başka bir dünyaya evrildi. Bugüne kadar Nike ile piyasaya çıkan Trabzonspor bambaşka bir kaliteyle tanıştı. Ve bu kalite Trabzonspor’a tarihinin rekorunu kırdırdı. Bu sezon hiçbir hedefi olmayan Trabzonspor’u taraftarı sahiplendi. TS Club’lara akın etti ve gereğini yerine getirdi. Yeni sezon formaları yolda. Antrenman kitleri yolda. Stoklarda kalan yaklaşık 20 bin formayı eritmek için kampanya da başlatıldı. 159 liralık formalar 129 liraya indirildi. Çocuk formaları da 129 liradan 109 liraya düşürüldü. Şimdi bu formaları da bitirme zamanı. Haydi TS Club’lara!

 

Hangi belediye başkanları gelmedi

Trabzonspor’un düzenlediği iftar gayet güzeldi. Gelenler geldi, gelmeyenler de oldu tabi ki! Mesela davet edilmesine rağmen hiçbir milletvekili yoktu. Mesela davet edilmesine rağmen rektör gelmedi. Mesela davet edilmelerine rağmen Sürmene, Of, Hayrat, Dernekpazarı, Sürmene, Yomra, Arsin, Tonya, Şalpazarı ve Beşikdüzü belediye başkanları iştirak etmedi. Elbette davetlilerin gelmemesini ‘kasıtlı’ değerlendirmiyoruz lakin geçerli mazeretleri hakikaten yok ise, bundan sonra Trabzonspor üzerinden etkileşim kasıp durmasınlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.