05.03.2021, 08:22

HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ YOLA DEVAM!

    Geçen haftanın iki yaralı ekibinin karşı karşıya gelmesi maçın zor geçeceğinin habercisiydi! Kasımpaşa eksik kadro ile çıktığı maça hızlı başlayan taraftı. Trabzonspor’a baskı kurarak top yapmasını engellemek istedi ve bunda da ilk 15 dakikada başarılı oldu Kasımpaşa.
    Tüm hatlarıyla rakip alana yayılan Kasımpaşa, 5.dakikada gol pozisyonu buldu ama Uğurcan’ı geçemediler. Baskı karşısında geniş alana yayılamayan Trabzonspor, 11.dakikada da kalesinde zor bir an yaşadı.
    15.dakikadan sonra Trabzonspor kendini buldu ve rakibine baskı kurdu. Bu baskı karşısında afallayan Kasımpaşa geriye yaslanmak zorunda kaldı. Trabzonspor tempoyu artırınca karşılaşma zevkle izlenecek hale geldi.
    Kasımpaşa karşısında savunmada iyi işler yapan Trabzonspor, hücumda aynı başarıyı gösteremedi. Trabzonsporlu forvetler topu çok eziyor, varyete yapıyorlar. Bu yüzden girdikleri gol pozisyonlarında sonuca gidemiyorlar!
    Trabzonspor, 24.dakikada Djaniny’in ayağından ilk golünü buldu. Gol öncesinde Djaniny’in rakibine baskı kurması, baskı sonucunda rakibinin hata yapmasını sağlaması bence golden daha güzeldi. 
    Golden sonra Trabzonspor forveti her zamanki gibi duraklama dönemine geçti ve rakibinin üzerine gelmesine izin vermiş oldu. Trabzonspor ikinci golü bulup rahatlamanın hesabını bir türlü yapamıyor, attığı golden sonra geriye yaslanmayı tercih ediyor!
    38.dakikada Kasımpaşa ani atakla Trabzonspor ceza sahasına girdi ve bu sezon ilk penaltısını kazandı ve penaltıyı gole çevirerek oyuna tekrar ortak oldu. Penaltı netti, kimsenin itirazı olmadı! Bu gol ilk yarının sonucunu belirlemiş oldu.
    İkinci yarıya istekli ve hızlı başlayan taraf Trabzonspor’du. Trabzonspor forveti net gol pozisyonlarına girdi ama yine son vuruşları yapamadı! 60, 62 ve 69.dakikalarda yakalanan pozisyonların gol olmaması tamamen forvetlerin işgüzarlığıydı! Ekuban dün bence takımın en kötüsüydü, beklenenin çok gerisindeydi. 73.dakikadaBakasetas’ın ayağından gelen gol hazırlanış açısından çok güzeldi. Kasımpaşa’nın kazandığı penaltıya sebebiyet veren Berat’ın verdiği dikine ara pas mükemmeldi. Bence o atılan gol Berat’a yazılmalıydı.
    Trabzonspor golden sonra daha kontrollü oynamaya çalıştı. Kasımpaşa ise yenilgiyi kabul etmişçesine sıradan ve vasat oynadı. Trabzonspor kalesini zorlayacak pozisyon üretemedi.
    Trabzonspor, haksız kaybettiği Fenerbahçe maçını bu galibiyetle telafi etti.
    Fenerbahçe yenilgisinden sonra zirve yarışından koptu söylentileri tamamen safsatadır! O kadar çok maç var ki; kimin ne zaman kazanacağını, kimin ne zaman kaybedeceğini önceden kestirmek mümkün değil!
    İğrendiğim MHK’ye ve acıdığım tutsak hakemlere rağmen Trabzonspor yeni bir galibiyet serisine başladı!
    Hiçbir şey bitmedi yola devam!

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu