HORONA YENİDEN BAŞLAMAK!

  Kasımpaşa'nın teknik direktörü Tayfun Havutçu şikeden yatmış, çıkmış. Türk futbol sisteminde yine de yüksek kabul görmüş. İlginç bir durum doğrusu. Alman bir profesörün sözüydü; "Türkiye'de ilginç bir sistem var. Enbüyük suçlular sistemin tepesinde. En masum olanlar ise sistemin en dibinde. Almanya'da ise tam tersine bir durum söz konusu."
Trabzonspor - Kasımpaşa maçı bordo mavili ekip adına ezici ve de çaplı aksiyonlarla başladı. Ama ligin ikincisi  yarısına bütün takımlar diri başlıyor. Onun için en küçük bir faktörü gözardı etmek ve elden kaçırmak horona yeniden başlamak demek. Maçta skor 0-0 iken Parreira'nın yumuşak yüzünün altından bir Portekiz canavarı çıkarabiliyor.

Tam Sörloth'un rakip barajda ne işi var, kafayı kim vuracak, diye düşünurkenJose Sosa koca meşin yuvarlağı iğnenin deliğinden geçirip Trabzonspor adına ilk sayıyı yaptı. Sonrasında Kasımpaşa her jetonda bütün paraları veren kumar makinesine döndü. Üç muz, üç kivi, üç ananas!
Nwakaeme'nin üçüncü gölünden sonra Kasımpaşa'nın gardı iyice düştü. Yalnız Trabzonspor oyunda 3-0 önde olmasına rağmen sahada olup biten şey tam bir gladyatör savaşıydı. Eh biz de doğal olarak dün gelen N'Diaye sahada Daniel Sturridge nerede, diye sormak zorundayız.

İlk yarım saatte 3-0 geriye düşen Kasımpaşa oyunda sertleşti. Hüseyin Türkmen'in ayağına top geldiğinde panik yapıyor.
Ligte her takım Kasımpaşa gibi yumuşak değildir. Jose Sosa frikikten ilk golü atana kadar ki oyundur, esas analize konu. Her zaman böyle olmaz bu işler. Oyunda işler yolunda giderken neden öyle olduğunu da görebilmelidir.
Daha az malzemeyle de bu türden işleri başarabilmeli. Hüseyin Çimşir sağ kanata aldığı Serkan Asan üzerinden hücum aksiyonları denedi. Trabzonspor için her şey yolunda gitti. Ve liderlik yarışında önemli bir üç puanın sahibi oldu. JoseSosa'nınfrikik golüne kadar olan oyun üzerinden Trabzonspor'a ve lige daha gerçekçi bakılmalı ve gerekli analizler tekrar yapılmalıdır

 

Önceki ve Sonraki Yazılar