HOSSEİNİ  VE SÖRLOHT!

Trabzonspor iyi başladı kötü bitirdi. Her iki yarının uzatmalarında kalesinde gol gören Trabzonspor’da lider oyuncu eksikliğindendir. İlk yarıda ve ikinci yarıda savunmada ve orta alanda yapılan bariz hatalar maçın skorunu tesir etti. Kupada finalist olan iki takımın kıran kırana  geçen maçında sahadan 3 puanla çıkan olmazken, Bordo-Mavililer, 95 dakikada yediği golle  2 puandan oldu ve liderliği de geri alamadı. Futbol öyle bir oyun ki hiç hata kaldırmıyor. Fırtına, zorlu rakibi karşısında 2-1 öne geçtikten sonra sanki maç bitmiş gibiydi.

Dünkü 90 dakikanın faturasını iki futbolcuya keserim. İlki İranlı Stoper Hosseini. Bu futbolcu,  Alanyaspor’un sahasında hem de kaleden 90 metre uzaktaki bir pozisyonda Salih’e çift ayakla dalarak adeta yapmak nereden aklına geldi ? Yahu ben bu duruma anlam veremedim. Bu kırmızı kart Trabzonspor’un oyun dengesini ve futbolcularının moral motivasyonunu olumsuz etkiledi. Hosseini neden böyle acemice bir kırmız kart gördüyse mutlaka sorgulanmalı.

İkinci oyuncu ise dün geçen maçın sonuca olumsuz etki eden oyuncu Sorloth. Norveçli girmiş sanki sahada Alaskalı birisi vardı.  Ömür’e attırdığı golden sonra ne oynabildi ne de oynattı. Son 5 dakika savunmada çıkarılan toplarda birini kazanabilse maçın süresi bitecekti. Sorloth’cuğum böyle maçlarda oynayacaksınız.

Hüseyin Hoca’ya fazla bir şey söylemek yersizliktir. Son dakikalara doğru hamlelerini yaptı. Demek ki teknik direktörlük şansı yok. Belki 5 oyuncu değişikliği yaparak maçı soğutabilirdi.

Lig bitmedi. Başakşehir’den 2 puan geriye düşen Trabzonspor, 6 maç daha oynayacak. Futbol 3 neticeli bir oyun. Devamda fayda vardır.

Maçın hakemi oyunun sonucu etki edecek kararlar vermedi. Cin değildi. Gördüğünü çaldı bence.

Önceki ve Sonraki Yazılar