En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Huysuzlanan Kurbanlık Dereye Uçtu! O Anlar Kamerada

BÖLGE 16.08.2018, 16:11

Sahibinden kaçıp dereye yuvarlanan kurbanlık, İHA kameralarına yakalandı 

Öte yandan, Ordu’daki hayvan pazarında hareketlilik sürerken, bazı hayvanların huysuzluğu da hem satıcıyı hem de alıcıyı bir hayli uğraştırıyor. Bir müşteriye satıldıktan sonra, satılan kurbanlık hayvanların arasına taşınmak istenen bir kurbanlık huysuzlaşınca, sahibinin ve yanındakileri bir hayli uğraştırdı. Uzun uğraşlar sonucu kafasına çuval geçirilip farklı bir yere bağlanmak istenen kurbanlık, hayvan bakıcısını peşinden dereye doğru sürükledi. Son anda kurbanlık hayvanı bırakan hayvan bakıcısı, dere yatağına uçan kurbanlığın peşinde gitmekten kıl payı kurtuldu. Küçük sıyrıklar alan hayvan, sahibi ve çevredekiler tarafından sakinleştirildi. Kurbanlığın dere yatağına uçma anı İHA kameralarına yansıdı. 

"Fiyatlar geçtiğimiz yıla göre yüksek" 

Kurbanlık bakmaya gelen ve satın alan Ahmet Çapa, fiyatların geçen yıla göre yüksek olduğundan yakındı. Çapa ayrıca, geçen yıl aldıkları kurbanlık ile bu yıl aldıkları arasında yaklaşık 2 bin TL fark olduğunu aktardı. Nazıf Kadı Tepe isimli vatandaş da fiyatların yüksek olduğunu öne sürerek, kurbanlık alacaklara tavsiyelerde bulundu. 

Satıcılar hareketlilikten memnun 

Yaklaşık 40 yıldır hayvancılıkla uğraşan Enver Özdemir ise şu anda Ordu’daki hayvan pazarında hareketliliğin olduğunu söyledi. 47 tane hayvandan 36 tanesini sattığını aktaran Özdemir, “Onlar için de 5 müşterim garanti var. Geriden geleceklerde de beğendikleri hayvanları alır. Hayvanlarımızı yaylalarda yetiştirip burada satıyoruz” dedi. 

Emekli ikramiyelerinin yatmasından sonra daha çok hareketliliğin yaşanacağını ifade eden Enver Özdemir, fındık fiyatlarının açıklanmamasının da bir nebze durgunluğa sebep olduğunu dikkat çekti. Hayvan alacaklara tavsiyelerde de bulunan Özdemir, “Vatandaş kulak küpesine dikkat etsin. Küpesi olmayan hayvanları kurbanlık diye satın almasın. Aldatmaca iş yapanlara karşı dikkatli olsunlar” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)