İhalesiz satılan Parka kimler onay verdi?

İhalesiz satılan Parka kimler onay verdi?

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesindeki parkın ihalesiz bir Arap yatırımcıya ‘peşkeş’ çekilmesi mahkemeye taşınmış ve İdare mahkemesi satışın durdurulması yönünde karar vermişti.

ihalesiz.png

Önceki gün Beşikdüzü Belediyesinden gönderilen el yazısı bir not elimize ulaştı. Güneydoğu’da şehit olan Erdal Kurtoğlu’nun adının verildiği 9 bin 279 m2’lik yeşil alanın satışı Beşikdüzü Belediye Meclisi’ne gelmiş. Belediye Meclisinde oy çokluğu ile karar alınmış. Belediye meclisinde AKP’nin 6, CHP’nin 4 ve MHP’nin 3 üyesi bulunuyor. Oylamada AKP’li 6, MHP’li 2 üye evet vermiş. CHP’li 3 üye de hayır demiş.

Beşikdüzü’nden yazan okur, ‘Sormak lazım, Şehit isminin verildiği Erdal Kurtoğlu parkının satışı için MHP’li 2 üye ne karşılığı evet oyu verdi. Gerçi CHP’den ve MHP’den de bir üye oylamada yoktu. Zira MHP ilçe başkanı merhum Kazım Zıp bu satışa karşı çıkmış ve meclis üyelerine ret vereceksiniz, demişti’ diyor.

Gerçekten, parkın satışında bir şeyler olmuş gibi... MHP’li iki üyenin evet vermesi ve MHP’li ve CHP’li birer üyenin oylamaya katılmaması kafaları karıştırdı. Gerçi bu üyelerin şehir dışında oldukları söyleniyor!

CHP’li Yılmaz’ın tepkisi!

Trabzon Ortahisar ilçe belediyesinde geçenlerde iki tatsız ve tuzsuz olay yaşanmış! CHP’li eski Belediye Meclis üyesi Ahmet Yılmaz, yapı kullanma dairesinde çifte standart uygulandığı gerekçesiyle yapı kullanma müdürü Muammer Şahin ve Osman Uzun ile kavga ediyor. Araya girenler kavgayı büyümeden önlüyor. Muammer Şahin, ‘Biz kimseye özel muamele yapmıyoruz’ diyor. Yılmaz ise örnek veriyor… Olay bir süre sonra tatlıya bağlanıyor!

Facebook’da eleştirdi görevden alındı!

Ortahisar Belediyesi’nde geçtiğimiz hafta bir başka olay daha yaşanıyor.  Ortahisar Belediye Başkan yardımcısı Firar Bayrak’ın makam şoförü, Bayrak’ın haberi olmadan görevinden alınıyor. Gerekçe ise şoförün facebookda AKP kadın kollarındaki bir üyenin sosyal hizmetlere atanmasını eleştirmesi!

Şoförün görevden alındığına dair yazıyı Ortahisar Belediyesi’nde Başkan Ahmet Metin Genç’e en yakın isimlerden biri olan Yusuf Keskin, şoförün görevden alındığını Özel kalem müdürü Hasan beye söylüyor ve iddiaya göre yazısını da yazdırıyor. Şoförün görevden alındığına dair yazıyı da Zabıta müdürü Ömer Aydın tebliğ ediyor.

Olayı duyan başkan yardımcısı Firar Bayrak haklı olarak tepki gösteriyor. Belediyede önüne gelene bağırıyor! Zabıta müdürü istifa ediyor. Zabıta müdürü Ömer Aydın dilekçesini Ahmet Metin Genç’e veriyor. Ahmet Metin Genç istifayı kabul etmiyor ve işleme koymuyor.

Ortahisar Belediyesi birkaç gündür bu olaylarla çalkalanıyor.

Kalaycı Manisa’ya

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünde, şube müdürlüğü ve Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Tahsin Kalaycı, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şube müdürü olarak atanmış. Kalaycı’nın Trabzon’dan Manisa’ya atanmasının nedeni öğrenilemedi.

300 Bin TL’lik fatura!

Trabzonspor Kulübünün anlaşmalı özel hastanesi Başkan Muharrem Usta’nın CEO’luğunu yaptığı Medikalpark hastaneleri. Trabzonspor personeli, rahatsızlandığında veya kontrollerde bu hastaneye gidiyor. Fatura da kulübe kesiliyor. Medikalpark Hastaneleri aynı zamanda Trabzonspor’un da sponsoru. Medikalpark hastanesinden birkaç gün önce Trabzonspor’a tam 300 bin liralık bir fatura gitmiş. Bu para tahminimize göre sponsorluk bedelinden düşülecek.

Çimento’nun yerine hastane!

çimentonun.jpg

Kapatılan Trabzon Çimento Fabrikası’nın yerine hastane yapılacağını duyduk. Çimento fabrikasının, Değirmendere’deki arazisi yaklaşık 95 bin m2. Çimento Fabrikasının arazisinin bir bölümü Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından imara açılmıştı. Fabrika yönetiminin, araziyi değerlendirmek için alternatifli projeler hazırlattığı öğrenildi. Aşkale Çimento yönetiminin, merkezi İstanbul’da bulunan büyük bir hastane grubu ile anlaşması halinde fabrikanın yerine modern bir hastane yapacağı belirtiliyor.

---

Ayhan Ogan: AKP'nin televizyonlardaki ateşli sözcüsü... Kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü benim 15 yıldır yazdıklarımı doğruladı. AKP'nin Cumhuriyet'i yıkmak peşinde olduğunu ortaya koydu. Ve AKP'nin 15 Temmuz işini nasıl kullandığını da göstermiş oldu. Böylece Devlet Bahçeli'nin gizli görevi de anlaşıldı. (Rıza Zelyut)

 

***

Trabzon Numune Eğitim Araştırma Hastanesine bir dönem damga vuran Başhekim Doç. Dr Ekrem Algün vardı. Bu iktidarın vazgeçilmez adamı… Cevdet Erdöl bu zatı Prof. yaptı, başhekim oldu. Rize’de dekan oldu. Üniversitede FETO soruşturma komisyonu başkanı oldu. Sonra FETO’dan tutuklanıp içeri atıldı. Cevdet bey halen vitrinde ve rektör! Ülkedeki eğitim araştırma hastanelerinin kadro tahsisi elinde. Böyle kadrolaşıp sonrada kandırıldık. Vay halimize. (Yavuz Tekelioğlu)

***

 

1.Türk milliyetçiliğini getirip getirip 1969 MHP ve Türkeş'e dayama bilgisizliği ağır bir bagaj derhal vazgeçmeli.

2. MHP ve Türkeş, Türk milliyetçiliğinin yeniden kitleselleşmesi ve siyasallaşması için önemli bir zincirdir.

3. Nato ve Soğuk savaş etkisindeki dünyadaki tahayyül farklıydı. Hâlâ bu ısrar anlamsızdır.

4. Türk milliyetçiliğinin partili tarihi İttihat ve Terakki ile başlar. Kurduğu ilk devlet 1918 Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetidir. [1912 Batı Trakya Cumhuriyeti keza kısa surelidir ]

5. Dürümcü, kantinci, otopark güveç, kurtlar vadisi, gizemli devlet perspektifi ve ekonomisi Üniversal bir milliyetçilik için yetersizdir. (Kemal Üçüncü)

 

***

 

Bahçeli'nin, Ayhan Oğan hakkındaki Twitter'i çatlamış duvara sıva yapmaktan başka bir şey değildir. Milli bayramların yasaklanmasından, T.C.’lerin sökülmesinden, Andımızın kaldırılmasından ve Gençliğe Hitabe'nin indirilmesinden daha nicelerinden huylanmamış birinden samimi bir duruş mu bekliyorsunuz? Umarım o kadar saf değilsinizdir? (Temel Kahveci)

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar