İhtiyaçlılara kullanılmış kıyafet

İhtiyaçlılara kullanılmış kıyafet

Akçaabat Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile giysi kumbaralarında toplanan kıyafetler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Kullanılmış kıyafet ve ayakkabı kumbarasında biriken kıyafetler, toplanarak geri dönüşüme katkı sağlamak ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak amacıyla belediye ve vatandaşların işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak; giyişler tekrar kullanılabilmiş olacak. Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, belediye olarak geri dönüşüme büyük önem verdiklerini söyledi.

Daha önce geri dönüştürülebilir ürünlerin çöpe atılmaması için geri dönüşüm çöp kutuları ve atık pil kutularını yaygınlaştırdıklarını hatırlatan Başkan Ekim, şimdi de kullanılmış giysilerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için giysi kumbaralarını faaliyete geçirdiklerini belirtti.

Türkiye'de hayat standartlarının yükselmesiyle birlikte insanların, kıyafetlerini, kullanılabilir halde olmasına rağmen kullanmadıklarını vurgulayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, " Buradan hareketle 'Giysilerinize bir şans daha tanıyın' kampanyası adı altında kullanışmış giysi ve ayakkabı kumbaralarını oluşturduk" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.