İKİ GOL İKİ DİREK

  Konyaspor’un oyun stratejisi daha ilk dakikalarda belli oldu. Ev sahibi ekip kendi ikinci bölgesini Trabzonspor’un rahat geçmesi için her şeyi yaptı. Ve de Bordo-Mavili takımın kendi alanından çıkarken kaybedeceği topları kazanarak kontrataklarla sonucu gitmeyi hedefleyen bir anlayış içine girdi.
  Konya’da erken gol bulan Trabzonspor, ilk 45 dakikada hem rakip kalede yüzde yüzlük gol pozisyonları yakalamasına rağmen, Nwakaeme, Rodellega, Abdulkadir  topu çerçeve içine atamadı. Kolombiyalının kafa şutu da direkte patladı.
  Konyaspor 1-0 geriye düştükten sonra iki kez gittiği Trabzonspor kalesinde iki gol birden buldu. Futbol böyle bir oyun. Bordo-Mavili takım devrede belki 3 veya 4 farklı skorla soyunma odasına gidebilecekken 2-1 yenik girdi. Nwakaeme’nın ceza sahasından çıkarmak istediği topu rakibe atınca Trabzonspor bu pozisyondan gol yedi. Novak geri dönüşte gel kalınca bu kez ikinci golü kalesinde bulan taraf oldu. Kısa, ‘’ Atamayana atarlar ‘ sözü gerçek oldu. Bu yarıda sahada iki oyuncusu vardı. Konyaspor kalecisi Serkan Kırıntılı ve Trabzonspor’un genç file bekçisi Uğurcan Çakır.
  İkinci yarıda oyunun hakimi olan taraf Trabzonspor idi. Ev sahibi ekip kendi alanında 9 futbolcu ile birlikte savunma yaptı. Yine ilk yarıdaki gibi Bordo-Mavili takımın hata yapmasını bekledi. Ancak bu yarıda Bordo-Mavililer ayağa top oynadı. İlk yarıdaki gibi ne pozisyon bulamayan Trabzonspor’da Ekuban’ın kafa şutu kaleciyi de geçmesine rağmen geri direğine çarparak oyun sahasına döndü. Dünkü karşılaşmada Bordo-Mavili takım kenarları pek kullanamadı.
Rodellega ve Nwakame ile Yusuf Yazıcı, Konyaspor’un çok adamla yaptığı defansını aşamadı. Temposunu artıran ve rakip kaleye yüklenen Trabzonspor, ‘VAR’ neticesinde kazandığı penaltı atışını kaptan Sosa ile gole çevirerek skoru eşitledi.
  90 dakika sonunda ilk yarıda tek gol ve bir o kadar kaçan gol pozisyonu. İkinci yarıda da tek gol ve direk. Maçta da iki gol iki direk. Avrupa’yı geçen hafta garantileyen Trabzonspor, hedeflediği lig 3’lüğü için Konya’da önemli iki puan bıraktı.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar