İki yıl önce ihale edilen yol!

 Kuzey Ekspres’in dünkü manşetine ne Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü ne de Trabzon Büyükşehir Belediyesi ses verdi. Karşıyaka-Uğurlu yolunun ihalesi iki yıl önce 36 milyon liraya ihale edilmiş. Edindiğimiz bilgilere göre Karayolları, yer teslimi de yapmış. Ancak, ihaleyi alan firma yolun yapımına başlamamış.

İhaleyi alan firma işe neden, niçin başlamadı?

Karayolları Bölge Müdürlüğü bugüne kadar neden müdahale etmedi?

Eğer bir iş, ihale edildikten iki yıl sonra başlamamışsa, bu iş de bir bit yeniği vardır.

Ayrıca, Karşıyaka- Uğurlu yolu projesi yanlış bir proje.

Yol; neden sahil yolundan başlatılıyor. Kanuni Bulvarına kadar olan güzergahta milyonlarca liralık istimlak var. Bir de büyük bir kavşak inşaatı.

Karşıyaka-Uğurlu yolu, Kanuni Bulvarına bağlansa, bu işten devletin milyonlarca liralık bir karı olacak. Ama ne hikmetse yolu sahilden başlatmışlar.
Karşıyaka-Uğurlu yolunu, bundan böyle devamlı gündeme getireceğiz. İki yıl önce ihale edilen bir işe, bugüne kadar neden başlamaz?

Sayın Karayolları 10. Bölge Müdüründen bu sorunun cevabını bekliyoruz.

iki-yil-önce-001.jpg

Tamer’in başarısı!

Gazetemiz yayın kurulu üyesi, karikatürist Tamer Küçük’ün, Türkiye’nin en iyi karikatüristleri arasında yer aldığı öğrenildi. Kuzey Ekspres Gazetesi’nde hazırladığı sayfa ile de büyük beğeni toplayan Tamer Küçük’ün bir başka özelliği de iyi bir tiyatrocu olması. Gugulumdakiler Tiyatrosu’nun değişmez metin yazarlarından ve oyuncularından. Yani Tamer’in on parmağında on marifet var. Tamer kardeşimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 17952616_10155258159709696_7287581452449987442_n.jpg

Diyanet’in Bülbülü!

Trabzon Müftülüğü personellerinden Naci Bülbül, Trabzon ve bölgede aranan isimlerden biri! Aslen Artvinli olan Naci Bülbül, Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği icrasında bölgede rakipsiz. Zorlu Grand Otel işletme müdürü Ali Şahin, ‘Naci hocamız gerçekten bir numara. Sesi ve icrası mükemmel’ dedi.

Buzlar eridi!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu ile Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu arasındaki buzlar, Trabzon’dan binlerce km. uzaktaki Dubai’de eridi. Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu, önceki gün Dubai’ye gitti. Heyet burada Şana’da Cevahir Alışveriş Merkezi’nin önünde Dubaili bir firma tarafından yaptırılacak otelin patronu ile görüştü. Dubai’ye giden heyette TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren, TTSO yönetim kurulu başkanı Suat Hacısalihoğlu, TTB başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun yanısıra DTM ve TTSO’dan yöneticiler yer aldı. Dubai gezisinde bir araya gelen İbrahim Sağıroğlu ile Orhan Gümrükçüoğlu, objektiflere samimi pozlar vererek, düşman çatlattılar.

 

buzlar-eridi.jpg 

Aydın’ın misafirleri!

MHP Trabzon eski milletvekili ve genel başkan adayı Koray Aydın’ın Ankara’daki ofisi bugünlerde dolup taşıyor. MHP Genel Başkanı adayı Meral Akşener’in sağ kolu olarak bilinen MHP İzmir eski il başkanı Musavvad Dervişoğlu ile Trabzon üst kurul delegesi Şükrü Kuleyin dün Koray Aydın ile baş başa iki saati aşkın süre görüştüler. Koray Aydın, Kuzey Ekspres’e yaptığı açıklamada, ‘Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız, ana kucağımızdır. Benim ve arkadaşlarımın, B planı yoktur. MHP zemininde siyaset yapmak günden güne zorlaşsa da, bu siyasi zemini yakalama sorumluluğu yine bizlerin omuzlarındadır’ dedi.

Şükrü Kuleyin ise görüşmenin dostane geçtiğini söyledi.

aydin-in-misafirleri.jpg 

Çay-Kur satıldı mı?

 Türkiye’nin en büyük ve gözde kuruluşlarından biri olan Çay-Kur’un TBMM’nin onayı olmadan Katarlılara satıldığı iddia ediliyor. Özelleştirilecek kurumlar arasında yer alan Çay-Kur bir süre önce Varlık Fonuna alınmıştı.

Doğu Karadeniz Bölgesinde Giresun’dan Artvin’e kadar olan bölgede üretilen çayı, Çay-Kur’un yanısıra özel sektör firmaları da satın alıyor. Çay-Kur’un satılıp satılmadığı konusunda hükümet yetkilileri henüz bir açıklama yapmadılar.

 çaykur.jpg

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar