İmamoğlu Proje İmiş!

İmamoğlu Proje İmiş!

Hafta arası yerel bir gazetemizin başyazarı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için, ‘dışardan kurgulanan bir proje’ olduğunu yazdı, bununla da yetinmedi ve İmamoğlu’nun İstanbul diye bir derdi olmadığını da belirtti.

   İmamoğlu, kendisi için bir proje olduğunu söyleyenlere, ‘Evet ben bir projeyim. Atatürk ilke ve inkılaplarına inanan ve onun yolundan giden bir projeyim’ mealinde cevap vermişti.
   İmamoğlu’nun dışardan kurgulanan bir proje olduğunu iddia edenler, bu iddialarını ispatlamalıdır. Gerçi, bu söylemdeki amaç; çamur atmak, karalamak ve AKP seçmeni dışında AKP’ye oy veren yüzde 20’lik kesimin kafasını karıştırmaktır. AKP’nin değirmenine su taşımaktır. 
   Ekrem İmamoğlu ve ailesinin siyasi geçmişini yazan-çizen ve siyasetle uğraşan hemen herkes bilir. İmamoğlu’nun İstanbul seçimlerini rekor bir oyla kazanmasının temelinde duruşu ve söylemlerinin yanı sıra, siyasi geçmişi de vardır. İstanbul’daki ülkücü camianın yüzde 80’i ve eski ANAP, DYP’liler İmamoğlu’na bu siyasi geçmişi nedeniyle oy vermişlerdir. İmamoğlu’na aynı desteği Cumhuriyetten yana olan Kürt seçmen de vermiştir.
   Ekrem İmamoğlu’na yönelik sanal eleştirilerin temelinde aslında, Cumhurbaşkanlığı adaylığı yatmaktadır. İmamoğlu, bu gidişle bariz hata ve yanlışlar yapmazsa rakibi kim olursa olsun ve seçim ne zaman yapılırsa yapılsın Cumhurbaşkanıdır.
  İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi, Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. 17 yıllık AKP iktidarının farklı alanlardaki icraatı sekteye uğrayacak, Türkiye tekrar fabrika ayarlarına dönecektir. Bize göre sıkıntının nedeni budur. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.