İmamoğlu’na destek yüzde 60’lara çıktı!

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını 800 bin oy farkla kazanan Ekrem İmamoğlu’na destek her geçen gün artıyor. İstanbul ili genelinde yapılan son kamuoyu anketlerinde İmamoğlu’nun oyunun yüzde 60’lar düzeyinde olduğu söyleniyor.
 imamoglu-008.jpg Farklı bir başkanlık profili çizen Ekrem İmamoğlu, dünyanın en güzel kentlerinden biri olan İstanbul’u adım adım geziyor, sorunları yerinde belirliyor ve uzman kadrosu ile de çözümlemeye çalışıyor. Seçim vaatlerini birer birer yerine getireceğini söyleyen İmamoğlu, ‘bana inanan ve güvenenleri mahcup etmeyeceğim’ diyor.

Cumhurbaşkanı’nın gözdesi!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en güvendiği büyükşehir belediye başkanlarından biri olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun, ilde yapılması gereken işleri önceliklerine göre sıraladığı öğrenildi. cumhurbaskani-001.jpgBüyükşehir’de güçlü bir ekip oluşturan Murat Zorluoğlu, yakında Gülcemal Projesini başlatacak. Trabzon’un tarihi bir kent olduğunu vurgulayan Murat Zorluoğlu, ‘İlimizin her yöresinde geçmiş dönemlerde maalesef imar yanlışlıkları yapıldı. Artık geçmişte yapılan yanlışlardan ders alarak önümüze bakmak ve kentimizi örnek bir kent haline getirmek zorundayız’ diyor.

 

 

 

 

Ahmet Metin Genç’e tam not!

  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve ekibi güzel işlere imza atmaya devam ediyor. İlçe genelinde asfaltsız ve betonsuz yol bırakmamayı hedefleyen Ahmet Metin Genç, ilçe merkezinde ve köylerde çalışmaları yoğunlaştırdı.ahmet-metin-005.jpeg Vatandaştan tam not alan Ahmet Metin Genç, temizlik konusuna da büyük özen gösteriyor. Vatandaşlardan çöplerini belirli zamanlarda belirten yerlere bırakmalarını isteyen Genç, ‘Hedefimiz Ortahisar’ı ülkemizin en temiz ilçesi yapmaktır’ diyor.  
  Öte yandan Atapark’taki Büyükşehir belediyesinde hizmet vermekte olan Ortahisar belediyesinin bir iki ay içerisinde Pazarkapı’daki yeni hizmet binasına taşınacağı öğrenildi.

THY’nin savunması!

  Trabzon- İstanbul- Trabzon uçak fiyatlarının yaz aylarında tavan yapması, vatandaşın tepkisine neden olurken THY yönetim kurulu başkanı İlker Avcı, ‘Uçak bileti 352, otobüs bileti 210 lira. 18 saatlik otobüs yolculuğundaki masrafı da eklerseniz uçak fiyatının daha makul olduğunu görürsünüz’ dedi.
thy.jpgTrabzon- İstanbul- Trabzon arası uçak bilet fiyatları yaz sezonu dışında yönetim kurulu başkanının belirttiği gibi 352 lira olabilir. Ancak yaz sezonunda bilet fiyatları üç kat artıyor. Fiyatların artmasının talebe bağlı olduğu ileri sürülebilir, ancak tekel durumundaki THY’nin fiyatları normal seviyeye indirmek için ek sefer koyması gerekir. THY bunu da yapmıyor ve fırsat bu fırsat diyor, üst fiyatın iki hatta zaman zaman üç katı fiyatını bilet satıyor.

Hıdırnebi Yaylası Master Planı rafa mı kalktı?

  Üç ay kadar önce Akçaabat Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir toplantı yapılmıştı. Toplantının konusu, Hıdırnebi Yaylası turizm master, planı idi. hidirnebi-001.jpgTrabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Kaymakam Soner Şenel, TTSO Yönetim Kurulu başkanı Suat Hacısalihoğlu, Kültür ve Turizm müdürü Ali Ayvazoğlu, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman’ın katıldığı toplantıda, Hıdırnebi Yaylası masaya yatırılmıştı. Vali Ustaoğlu, Hıdırnebi yaylasının önemini belirttikten sonra, ‘Bu tür projeler olması gereken ve örnek teşkil eden projelerdir’ demişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu da, ‘Bu projenin hayata geçirilmesi noktasında kurumlarımıza büyük görevler düşmektedir’ demişti.
  Aradan bunca zaman geçmesine rağmen hazırlanan, Hıdırnebi ve çevresinde düzenlemeye yapılmadığı gibi projenin akıbeti de belli değil. Bu proje rafa kaldırılmak için mi hazırlandı?
 

Sümela’yı ABD’li askerler yağmalamış!

  KTÜ’deki hocaların birçoğu uzmanlık alanlarında değil de, kamuoyunda alıcısı olduğu konularda açıklama yapar. Bir ikisi dışında çokları görüş belirttikleri konularda detaylı araştırma da yapmazlar. sumela-002.jpgKTÜ Uluslararası bölümünde bir doçent, Sümela’nın kapılarını vs. Amerikan askerlerinin çaldığını vs. söylemiş. Sümela Manastırı’nda önce son papazlar bir şeyler götürdü. Ruslar götürdü mü götürmedi belli değil. Manastır’da geri kalan tarihi eserlerin nerede olduğunu da Manastırın hazinesini teslim alan gazeteci Cevdet Alap yazmıştı. Alap, eserleri Ankara’ya gönderdiğini, Ankara’nın Yunanistan’ın o dönemki başbakanının ricası üzerine bir kaçını bu ülkeye gönderdiğini, çok azının Ankara da kaldığını ve bazı kitaplarında o dönem Trabzon Öğretmen Okulu kütüphanesine verildiğini yazar. Amerikalı askerlerin bazıları Sümela’ya gitmesine gitti ancak gittiklerinde Sümela’da tarihi eser kalmamıştı. Kapı ve pencereleri de bizim çobanlar yakmıştı.  

Önceki ve Sonraki Yazılar