25.09.2021, 08:45

İNANMIŞLIĞIN KARŞILIĞI ALTIN PUAN!

Trabzonspor, bu sezona iyi başlangıç yapan Konyaspor karşısında 47.saniyede golü buldu. Golden sonrada Trabzonspor deplasmanda olmasına rağmen baskısını kurdu derken birden her şey alt üst oldu! 8.dakikada Hugo rakibine gereksiz müdahale yaptı. Rakibinin kaval kemiğine kabullenemez bir şekilde bastı ve hakem maçta tek doğru kararı vererek kırmızı kartla Hugo’yu oyundan attı!

Hugo tüm takım arkadaşlarının emeğine saygısızlık yapmıştır.  Maçı muhakkak izleyecektir. İzledikten sonra arkadaşlarından ve tüm Trabzonspor sevdalılarından özür dilemelidir. Geçen sezonun en iyisi olan Hugo bu sezon isteksiz, arzusuz ve huzursuz! Abdullah hoca bu oyuncusu ile iyi bir dertleşmeli.

Dünyanın en iyi liglerinde bile 10 kişi kalan takımlar rakipleri karşısında direnç gösteremiyor. İyi takım, kötü takım fark etmiyor.

10 kişi kaldıktan sonra Trabzonspor Konyaspor’un baskısına direnç gösteremedi ve 20 dakikada kalesinde golü buldu. Konyaspor, Trabzonspor’un en büyük zaafının İsmail olduğunu bildiği için onun kulvarına yüklendi ve hata yapmasını sağladı. Isınmada sakatlanan Denswil’in yerine son anda ilk onbir de yer buldu. Zoraki tercih olarak sahaya çıktı ama yenilen iki golde de affedilmez hatalar yaptı. İsmail, bu kadroda kulübede bile yer bulamaz, hocanın sol kenar beke derhal çözüm bulması şart.

Konyaspor çok iyi bir kadro kurmuş. Eksik rakibini ilk 45 dakikada adeta sahasına hapsetti. Trabzonspor oyun kuramadı, baskı karşısında adeta esir oldu ve kalesinde korkunç kâbuslar yaşadı. Bu baskıya rağmen ilk yarıyı ikinci golü yemeden bitirdi.

İkinci yarının ilk dakikasında adeta kısasa kısas dercesine Konyaspor öne geçen golü buldu. Konyaspor baskısını 60. dakikaya kadar sürdürdü ama başka gol bulamadı.

60. dakikadan sonra oyuncu değişikliklerini yerinde yapan Abdullah Avcı, takımını ateşledi. Bu dakikadan sonra Trabzonspor eksik değilmiş gibi Konyaspor’u sahasına mahkûm etti ve Konyaspor defansı kendi kalesine golü attı.

Golden sonra Trabzonspor öne geçecek gol pozisyonunu değerlendiremedi. 68.dakikadan sonra iki takımda kazanmak için saldırdı. Konyaspor daha fazla pozisyon yakaladı ama bu seferde kalesinde devleşen Uğurcan’ı geçemedi. Uğurcan dün gece tam sekiz net gol pozisyonunda kalesinde devleşerek “geri döndüm, ben buyum” mesajını verdi.

Uğurcan’ı en ağır şekilde eleştirenlerin başında ben geliyorum. Bu formunu yakalaması için kendisini yerden yere vurmuştum… Ve dün gece benim haklılığımı ispatladığı için kendisini iki kez kutluyorum.

Hakeme değinmeden ne zaman yazı yazacağımı vallahi bende bilemiyorum? Yahu Trabzonspor lehine tek bir doğru karar vermedi. Düdüğünü resmen Konyaspor için kullandı ama Trabzonsporlu futbolcular buna müsaade etmedi.

Trabzonspor tüm rakiplerinin uykusunu kaçırmaya devam ediyor.

Abdullah hoca ve talebeleri her geçen gün daha iyi işlere imza atacaklarının işaretini verdiler…

Veee,‘İnanmışlığının karşılığı olan altın puanı’ aldılar.

Yorumlar (2)
Lemi 4 ay önce
Altın puan değil 3 puan gitti
Sanli 4 ay önce
Kamil kardeş duygularımıza tercüman oldun, tesekkurler
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu