İsimler çağırılmadı tartışma başladı.Hem de ne tartışma!

İstanbul Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisi oldu. Aynı zamanda içinde bulunduğu 50 dönümlük alan Devlet Konukevi olarak kullanılmaya başlandı.

Bu köşkte hareketli saatler yaşanacak.

Dün Trabzon kulislerinin gözü bu köşke çevrildi.

Çünkü AK Parti genel merkezi tarafından AK Parti Trabzon İl Başkan adaylarından Yılmaz Büyükaydın, Sezgin Mumcu, Hasan Dilekoğlu, Selahattin Çebi, Ömer Topaloğlu ve Zeki Kavanoz, köşke davet edildi.

Adaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüz yüze görüşecekler.

Biz bu satırları yazarken henüz görüşmemişlerdi.

24 saat kritik süreç!

Yapılacak görüşmede bir isim Trabzon’a il başkanı olarak dönecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çağırılanlar dışında bir ismi tercih ederse büyük sürpriz olacak.

Bu arada Trabzon’dan adaylar aynı uçakla gittiler. İlginç bir tesadüf oldu.

Tabi sadece bu 6 ismin davet edilmesi de AK Parti teşkilatlarında bazı kesimlerine ciddi bir rahatsızlık verdi.

Mesela sorgulanan şeyler şunlar; ‘bu isimler neye göre nasıl tercih edildi?’ ‘Neden sadece bu isimler?’

İşte bu irdelemeler iğnemeler, eleştiriler sürecek gibi duruyor.

Hatta Ortahisar'da 3 dönem ilçe başkanlığı yapan Temel Altunbaş isminin bile çağırılmaması dikkat çeken detaylardan sadece biri..

Çağırılmadığı için şaşkınlık yaratan isimler Uğur Aydın mesela.. İl genel meclisi üyeliğinden il yönetim kurulu üyeliğine hatta önemli kademelerdede başkanlık yaptı.

E Gençlik kolları başkanlığından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilliğine kadar gelen Mehmet Karaoğlu bile çağırılmadı.

AK Parti genel merkezi hangi kritiklerle isimleri davet etti çok şaşırtıcı bir liste hazırladı!

AK Parti kulisleri bunla çalkalanıyor.

 

Parti içi disiplini sen mi öğreteceksin?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda annesi ile olan fotoğrafı altında küfür eden şahsın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Bu tepki ülke gündemini sarstı.

Soylu, yaptığı paylaşımda şunları dile getirmişti;

"45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım, Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım."

Soylu'nun isyanı AK Parti içinde tartışmalara neden oldu.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı, Bakan Soylu'nun ismini vermeden bir paylaşım yaparak, göndermede bulundu.

"Parti disiplini dava disiplinidir. Biz böyle gördük böyle öğrendik" diyen Bölükbaşı, "Bir telefon ötede olan kişilere meramını buradan anlatmaya kalkıyorsan niyetin sorgulanır" diye ifade etti.

Bölükbaşı'nın paylaşımına yapılan yorumlar da dikkat çekti. Bir yorumda, "Parti içi disiplini sen mi öğreteceksin Süleyman Soylu'ya" denirken, başka bir yorumda ise "Partiye bir ayar verin artık" diye belirtildi.

 

Gözlerini açıp ilk olumlu tepkileri verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu bakanlıkta makamında ziyaret eden Yomra Belediyesi eski Başkanı İbrahim Sağıroğlu ile telefonda konuştuk. Neden Bakan beyi ziyarete gittiğini sorduk. Kızıyla birlikte makamında ziyaret etmişti.

İbrahim Sağıroğlu bir süredir Ankara’daki ofisinde işlerini sürdürüyor.

Trabzon’dan ayrıldı.

Ziyaret sebebinin ise, Bakan beyin annesi olduğunu geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu belirtti.

Bakan Süleyman Soylu’nun annesinin tedavi gördüğü hastanede gözlerini açtığını ilk tepkileri de verdiğini belirtti.

Bakan Soylu’ya geçmiş olsun diyoruz.

 

Nurullah’a teşekkür ederiz bizi Boncuk’la tanıştırdığı için

Türkiye’nin gündemine oturan ve içimizi ısıtan Boncuk’u hikayesini haberleştiren arkadaşımız Nurullah Orhan Cabri’yle sohbet ettik. Özel Hastanenin önünde 5 gün boyunca sahibinin tedavi olup çıkmasını bekleyen Boncuk adlı köpekle tanışmasını anlattı. Merak ettik nasıl yaptı bu haberi? Nasıl buldu Boncuk’u..

İşte Nurullah’ın ağzından Boncuk’unhikayesi…

“Özel hastanenin önünden geçiyordum. Köpeği gördüm. Hastane çalışanlarının ona ilgisi çok güzeldi. Bende yanına giderek patilerini sevdim. Sonra köpeğin hastanenin önünden ayrılmadığını gözlemledim. Dikkatimi çekti. İçimden ‘neden böyle yapıyor. Hastanenin önünden ayrılmıyor’ diye geçti. Hastane çalışanlarına sorduğumda adeta gözlerim doldu. Bugünlerde bırakın arkadaşlarınızın böyle bir şey yapmasını, bazıları anne babası bile hastanede yatarken onu kapıda beklemiyor. Bende çok güzel duygular oluşturdu. Köpeğin sahibi Cemal Şentürk’ü buldum. Onunla konuştum. Köpeğini çok sevdiğini eve gitmesini söylemesine rağmen gönderemediğini belirtti. Evet, biz insanız. Ama bazen onlar kadar insan olamıyoruz”

Nurullah’ın sözleri gerçekten bizi de etkiledi. Boncuk’un vefası bizi de derinden etkiledi.

İşte bir haberin hikayesi…

Nurullah’a teşekkür ederiz. Bizi boncukla tanıştırdığı için…

 

Şana’dan sonra orası dikkat çekiyor en son neler oldu?

Trabzon’un en prestijli projelerinden biri Armada evleri.

Daha önce kent gündemine Şana’daki evler otururdu şimdi Armada oturmaya başladı. Armada sakinleri arasında geçenlerde şöyle bir tartışma yaşandı. Kapalı otopark sınırlı sayıda olduğundan her evdede bir kaç arabası olan yaşadığından problem olmuş.

Armada sakinleri proje yönetimine sitem etmişler.

Neden sınırlı yaptınız diye. Armada yönetimi her daireye bir araç yaptıklarını ama yeterli olmadığını bu nedenle herkesin otoparkını kura ile belirleyeceklerini ifade etmişler.

Kura çekimi yapılırken de sorun çıkmış.

Kulağımıza gelen böyle ama Armada yönetiminin burada söz hakkı vardır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.