İŞKUR’dan  hibe desteği

İŞKUR’dan hibe desteği

İŞKUR Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için destek veriyor.

İŞKUR Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek vermeyi sürdürüyor.

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik 23 Kasım-18 Aralık 2020 tarihleri arasında yeni bir çağrı dönemi başladı. Bu tarihler arasında kendi işini kurmak için başvuru yapan ve şartları sağlayan engelli ve eski hükümlülerin projelerine hibe desteği sağlanacak. Bu kapsamda kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara 65 bin lira, eski hükümlü vatandaşlara ise 44 bin 145 liraya kadar hibe desteği verileceği açıklandı. Projelere başvuru yapacak olanlar, başvurularını 18 Aralık 2020 tarihine kadar yapabilecek.

Usulüne uygun şekilde teslim edilen projeler için İl Müdürlüğü tarafından yapılacak proje dosyası incelemesi sonucunda eksikliği olan projeler için proje sahibine 31 Aralık 2020 tarihi mesai bitimine kadar süre verilerek projedeki eksiklikleri tamamlaması istenileceği ifade edildi. Son olarak ilgili şartları sağlayan tüm engelli ve eski hükümlülere proje aşamalarının tamamında gerekli tüm desteği Trabzon Çalışma ve İş Kurumu olarak verileceği belirtilerek daha çok kişinin bu hibelerden faydalanmasının amaçlandığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.