İstanbul’da Ekrem İmamoğlu rüzgarı!

  istanbulda-ekrem.jpgİstanbul’da bugünlerde Trabzonlu Ekrem İmamoğlu rüzgarı esiyor. CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olan Ekrem İmamoğlu’na gittiği her yerde büyük ilgi gösteriliyor. ANAP Trabzon eski merkez ilçe başkanı Hasan İmamoğlu’nun oğlu olan Ekrem İmamoğlu, siyasete ANAP’ta başladı. İmamoğlu daha sonra Beylikdüzü CHP ilçe başkanı oldu. Yerel seçimde Beylikdüzü’nde büyük bir çıkış yaptı. İstanbul ilçelerinde CHP’nin AKP’den aldığı tek ilçe olan Beylikdüzü’nde başarılı işlere imza attı. İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı süresince Anadolu’yu da karış karış gezdi. Hemen her vilayete gitti. Dernekleri, sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. İmamoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandıktan sonra Ankara’ya gitti ve Anıtkabir’i ziyaret etti. İstanbul’a döndü. CHP İstanbul il başkanlığı önünde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesi, AKP’de de büyük yankı yaptı. AKP’nin olası başkan adayı TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın aday gösterilip gösterilmeyeceği tartışılmaya başlandı. Diğer yandan Hükümeti destekleyen medya Ekrem İmamoğlu aleyhine haberler yapmaya başladı. Ancak, bu haberler bir yerde ters tepki yarattı ve İmamoğlu’na destek daha da arttı. Ekrem İmamoğlu ismi kim ne derse desin İstanbul’da, millet ittifakının en doğru kararı. Millet ittifakı İstanbul’u kazanırsa ancak İmamoğlu ile kazanır. 

Orhan Başkan hız kesmiyor!

orhan-baskan-003.jpgTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, son günlerde Ortahisar ilçe merkezindeki billboardlarda yaptığı işlerin duyurusunu yapıyor. Trabzon’da belediye başkanlığı yapanlar arasında en fazla eleştirilen isim olan Orhan Gümrükçüoğlu yakın dostlarına, ‘Gece gündüz çalıştım. Trabzon’un daha güzel olması için ekibimle birlikte her şeyi yaptık. Yaptıklarım ortada. Görevden ayrılmadan önce, Trabzon’da neler yaptığımızı tek tek anlatacağım’ dedi. 

AKSA’ya fatura isyanı!

aksaya.jpgElektrik dağıtım şirketi AKSA’ya toplumun hemen her kesiminden tepki yağıyor. İkram Sofrası patronu Mustafa Çolak, sosyal medyada elektrik faturasını paylaştı ve altına da şunları yazdı;
‘Bu faturanın sonucuna bakıldığında hak edilmeyen bir bedelin alındığını göreceksiniz. Hak edilmeyen bir şeyi bir başkasından darbeyle post modern bir darbeyle bu faturadaki gibi modern bir darbeyle almak zulümdür. Zulmü yapana zalim denir. Gücü olup da bu zulmü engellemeyenler de buna ortak olmuş olur.
Özelleştirme adı altında bu milletin haksız yere paralarını alanlara birileri artık dur desin’ dedi.
Mustafa Çolak, yerden göğe haklı.

Erdem’e geçmiş olsun

erdem-gecmis.jpgOrtahisar belediye meclis üyesi, işadamı Mustafa Erdem, Göcek-Trabzon arasında mekik dokur. Erdem, belediye meclis toplantıları için ayda birkaç kez Trabzon’a gelen Erdem, bu sefer küçük bir ameliyat olmak için memleketine geldi. Trabzon’da başarılı ve uzman hekimler bulunduğunu söyleyen Mustafa Erdem, ‘Çoğu arkadaş tedavi için İstanbul’a Ankara’ya gidiyor. Yaşadığı kentteki doktorları tanımıyor. Trabzon’da gerçekten iyi doktorlar var’ dedi. Mustafa Erdem’e geçmiş olsun diyoruz.

Enginyurt  neden sustu!

enginyurt.jpgMHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, geçenlerde Fatsa’da yaptığı bir konuşmada AKP hükümetini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert bir şekilde eleştirmişti.
Bankaların kredileri durdurduğunu, faizlerin  % 40’ların üstüne çıktığını maliyetlerin yüzde 150 arttığını belirten Enginyurt, ‘Biz krizin çözülmesi için destek verdik mi. Verdik elbette. Sayın cumhurbaşkanı dolar bozdurun dedi bozdurduk mu, bozdurduk. Şimdi buradan hiç çekinmeden söylüyorum. Her ne kadar bazıları ülkede kriz yok dese de, ben nasıl ülkede kriz yok derim. Kızım diyor ki; baba 22 liraya aldığım tuvalet kağıdı 44 lira olmuş. 14 liraya aldığım salça 40 lira olmuş. En son geçenlerde Ankara’ya giderken yolda tuvalete uğradım, 2 lira istediler. Ne oldu dedim, hayırdır. Abi dolar arttı ya haberin yok mu dediler. Ben de yok dedim. Lan altı üstü tuvalete gideceğiz, bunun dolarla ne ilgisi var dedim" demişti.
Enginyurt’un hükümete yönelik eleştirileri saman alevi gibiydi. Parladı ve söndü. Enginyurt ta daha sonra bu şekilde eleştiri yapmamaya başladı. Enginyurt’un son günlerde sesinin çıkmamasını kimileri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP’ye verdiği desteğe bağlıyor.
 
Kara delik!

kara-delimk.jpegİstanbul Havalimanına ilk uçuşumu gerçekleştirdim. Hava trafiği yoktu, indik. Taksi pozisyonunda 22 dakikada çıkış tüneline ulaştık. Yürüyen merdivenle üç kat gibi yükseldik, 1000 metre yürüdük, yürüyen merdivenle indik, 100 metre yürüdük, yürüyen merdivenle tekrar çıktık ve exit tabelasını izleyerek kapıyı bulduk. İnişten itibaren bitmemişliği gösteren şantiye hali aşikardı. Bomboş ve geniş alanlar terk edilmişlik hissi yaratıyordu. Bende görmemişlik ve aşırı gösteriş hissi uyandırdı. Çıkışta ayrı bir hengame vardı. Şehre ulaşım konusu henüz halledilmemişti. Öyle ki en yakın otobüsün hareketi için bir saat yirmi dakika beklememiz gerekti.
Türk aklı, eksik iş bitmiş olmaz. Bitir sonra aç ne olur! Hayır yaptık diye hava atmak oy kazandırıyor. Olmadı diye itiraz ettiğinizde sanki bitmiş ve mükemmel yatırıma karşı çıkmış gibi suçlanıyorsunuz.
Benim ilk izlenimlerim aşırı büyük ve gereksiz, gelecek elli yılımızda yatırım maliyetini kapatmak için zorlanacağımız, bedelini torunlarımızın ödeyeceği, büyük bir kara delik.
Hadi hayırlısı! Reisiniz her şeyi bilir ve düşünür! 
(Mahmut Haydar Ustaoğlu)

Önceki ve Sonraki Yazılar