İYİ FUTBOL İYİ SONUÇ

Fırtına, skor haricinde bu sezonun en iyi oyunlarından birini sergiledi. Atılan goller çok iyi gerçekleştirilen istasyonlar sonucunda gelirken, kalesinde gördüğü gol ise savunmanın bir anlık hatasından kaynaklandı.

Trabzonspor oyunun ilk bölümüne durgun başladı. Kalesinde 3 şut gördü. Konuk ekibin bu pozisyonlarından biri aut olurken diğerlerinde kaleci Uğurcan’da kaldı. İlerleyen dakikalarda bu olumsuz havadan çıkan Bordo-Mavililer oyunu rakibinin alanına yıkmasını bildi.

Bu yarının pozitif yönü Baker’in orta sahada olumlu futboluydu. Gole kadar sahada kalan ve Nwakame’nin golünde Serkan’a attığı ara pasıyla klasını gösteren A.Kadir Ömür’ün maalesef oyuna çok sertliklere başlayan Konyasporlu oyuncunun kurbanı oldu.

Fırtına özellikle golü bulduktan sonra daha etkiliydi. Oyunun temposunu zaman zaman artırmasını bildi. Güvenli bir savunmayla Konyaspor’a oyunun başından sonra başka pek pozisyon vermedi. A.Kadir Parmak ise takımını 2. Bölgeden 3. Bölgede taşıyan isim idi. Trabzonspor’un golüne kadar kapalı oynayan ve de öncelikli savunmasını düşünen konuk daha sonra açılınca Trabzonspor’un atakları daha da zenginleşti. Durak oyunda A.Kadir Ömür’ün tek pasıyla atak organizasyonunu geliştirerek Serkan’ın yerden sert ortasıyla buluşan Nwakaeme kolay olanı yaptı.

İkinci yarının başında da rakibine verdiği pozisyon sonra çok güzel paslaşmalar sonucu Flavio’nun ikinci golü Konyaspor’un gardını tamamen düşürdü. Trabzonspor, kendi sahasında çıktığı ataklarla konuk ekip kalesinde önemli pozisyonlar buldu. Fırtına’nın attığı 3. Gol ise, belki de sahada teknik adamların ve saha dışındakilerin arzuladığı hareketlerin sergisiydi. Ceza sahasında Ekuban ile Jorge Djaniny arasındaki 1-2’ye birin yapılmasıydı. Yeşil Burun Adalı oyuncu ise bitiriciliğini gösterdi. Bordo-Mavili ayaklar daha dikkatli olsaydı attığı kadar daha atabilirdi. Baker’in çok iyi oynadığı bu maçta gördüğü sarı kart sonunda önümüzdeki cumartesi deplasmanda oynanacak Gençlerbirliği maçında cezalı duruma düşmesi hem kendi hem de Trabzonspor açısından iyi olmadı.

Konyaspor’un kazandığı tek golünde ise 90 dakika boyunca neredeyse kusursuz oynanan savunmanın nazarlığı olsa.

Önceki ve Sonraki Yazılar