Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

İYİ ORTAHİSAR’ DA SEÇİM YAKLAŞIYOR

Geçtiğimiz günlerde üzerine yazı yazdığım ve çok konuşulan İyi Parti Ortahisar Delege seçimlerinin sonlanmasıyla İlçe Başkanlığı seçimine sayılı günler kaldı. Adaylığını ilk açıklayan mevcut başkan Erdal UZUN oldu. Başkanlık koltuğunda bir türlü istikrarın sağlanamadığı Ortahisar’ da Erdal başkan bu kez istikrar olsun parolasıyla tekrardan göreve talip oldu. Kendisi görev yaptığı kısa sürede belli ki birlikte çalıştığı arkadaşlarının desteğini almış ve yönetim kurulunda sağlanan güven oylamasıyla yeniden adaylığını açıklamış. Delege seçim sürecinde özellikle kendisine rakipler çıkabileceğini bildiği halde rakiplerinin önünü açabilecek, sağduyulu, demokratik yollar izlediğini birkaç partili büyüğümden duydum. Birlikte İl yönetiminde görev yaptığımız süreç içerisinden tanıdığım kadarıyla kişilik ve karakter olarak İYİ PARTİ ‘ ye yakışır bir insan olduğunu söyleyebilirim.

Ortahisar’ da seçime hareket getirecek rakip ismin Veysel Kurtoğlu olduğu kulislerde konuşuluyor. Delege seçimlerinde hazırlıksız yakalanan ve kendisinden beklenen adımı doğru şekilde atamayan Kurtoğlu bu kez hazırlıklara erken başlamış. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali delege listesini çalışma arkadaşlarıyla birlikte didik didik inceleyen Kurtoğlu bir yandan yönetim listesini oluşturmaya çalışırken bir yandan da delegenin desteğini almaya çalışıyor.Delege seçimlerinde mevcut başkan Erdal Uzun ile ortak listeyle hareket edilmesi kafalarda soru işareti bırakmıştı. Her ne kadar ayrı gayrı olmasın, partide birlik olsun, tek liste olsun diye listede birlikte hareket edildiği söylense de insanlar Kurtoğlu’ nun liste yapamadığını bu nedenle bazı arkadaşlarının listeye giremeyecek olmasına rağmen mecbur kalıp tek listede en azından kendi ve birkaç arkadaşının seçilmesini sağladığı konuşuldu. Burada mevcut yönetim ve Erdal Uzun aslında rakip olma potansiyeli olan bu birkaç kişiyi listeye hiç almayabilirdi. Hatta bu son saniye listesiyle Erdal başkana küsenlerin olduğu da kulislerde konuşuluyor. Açıkçası birçok kişiden dinlememe rağmen bu listenin bu şekilde seçime girmesinin mantığını bende hala çözebilmiş değilim. Mevcut başkan ben olsam rakip olacağını açıklamış bir kişiyi listeme almam. Rakip olarak seçime girecek olsam mevcut başkanın listesine adımı yazdırmam. Yani neresinden bakarsanız enterasan bir durum karşımıza çıkıyor. Vardır elbet bildikleri İYİ ‘ lerin diyorum. Bende geçen kaleme aldığım yazıda seçimlerin demokratik olmadığına dair eleştirilerde bulunmuş hatta örnek vermiştim. Sonrasında parti içerisinden ve dışarısından süreci bizzat yaşayan insanlardan yeni şeyler dinleyince olayın aslında tam olarak kafamda oluştuğu gibi olmadığını anladım. Delege sürecinde hem il başkanı hem de ilçe başkanının muhalif olabilecek kişilere saygı ile yaklaştığı, kendi listelerinde yer verdikleri, sandık kurullarında görev verdikleri gibi olaylar duydum. Aslında ben o yazıda da PARTİ TÜZÜĞÜNE, DELEGE SEÇİM YÖNTEMİNE karşı çıkmaya çalışmıştım. Ne kendim ne de bir başkasının seçilip seçilmediği beni hiç ilgilendirmiyor. Ben hala daha parti tüzüğünün yanlış olduğu düşüncesindeyim. Lakin teşkilatın buna yapabileceği çok bir şey var mı yok. Teşkilat pandemi sürecinde olağanüstü durumda ellerinden geldiğince seçim yapmaya çalışmışlar. Hatalar, yanlışlıklar, gönül kırıcı vakalar illaki olmuştur. Bazı değerli arkadaşlarımızın, partili kardeşlerimizin ve büyüklerimizin listelerde bulunmuyor, bulanamıyor olması gibi eksiklikler olmuştur. Şimdi İyi Parti önüne bakmalı ve İlçe Başkanlığı seçimini en demokratik şekilde ve Trabzon’ a faydalı olacak şekilde gerçekleştirmelidir.

Adaylığını açıklayan Veysel Kurtoğlu mevcut yönetim ile savaşa girmeden, kötü olmadan muhalefetini yapmalı, seçime girmeli ve yarışmalıdır. Mevcut başkan ve yönetimi de olgunlukla süreci yöneterek kendilerine rakip olan arkadaşlarının önünü açmalı, demokratik ortam sağlamalı, kendilerine gereken tüm veri, bilgi belge imkanını sağlamalılardır.

Kazanan İYİ PARTİ olacaktır, Trabzon olacaktır, Böyle olmalıdır.

Siz yada Biz değil İYİ PARTİ kazansın….

Deva Partisi Trabzon İl Başkanını Belirledi

Sayın Ali Babacan kurduğu Deva Partisi ile kısa zamanda gençlerin, kadınların ve çocukların ilgi odağı olmayı başardı. İl başkanlarını belirlemeye başlayan Deva Partisinde genç isimler ve kadınların ön planda olması sevindirici.

Trabzon ilimizde de başkanlığa genç bir isim sevgili Gökhan Onur beyefendi atanmış.

Kendisine başarılar diliyor, Türkiye ve Trabzon siyasetine ‘ DEVA ‘ olmalarını diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.