İYİ Parti GİK’te Trabzonlu 5 isim

İYİ Parti GİK’te Trabzonlu 5 isim

İYİ Parti’de Meral Akşener’in yeniden genel başkan seçildiği genel kurulda GİK üyeleri de belli oldu.  

Meral Akşener yeniden genel başkan seçilirken, partinin en üst organı olan Genel İdare Kurulu’nda (GİK) Trabzonlu 3 isim Koray Aydın, Yavuz Ağıralioğlu ve Şükrü Kuleyin yerini korumayı başardı. Yine İstanbul kanadından Trabzonlu isimler Emine Küçükali ile Dursun Çolak gibi isimler de GİK’e seçilmeyi başardı.

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı’nda 187 kişinin yarıştığı Genel İdare Kurulu (GİK) seçimlerinde 1131 oyla Erdal Sarızeybek en çok oyu alan isim olurken, İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın 965 oyla 6. sırada, İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu 892 oyla 11. sırada yer aldı. Genel Sekreter Uğur Poyraz, Emekli Albay Sarızeybek'ten sonra, 1032 oyla, en çok oyu alan ikinci isim oldu. Şükriye Sevin Çağlayan Akşener'in 'anahtar listesi'ni delebilen tek isim olması dikkat çekti.

YAVUZ AYDIN’A KOTA ENGELİ

GİK Üyesi adaylığını açıklayan isimlerden biri de Trabzon’un sevilen siyasetçisi Yavuz Aydın’dı. GİK Asil Üyeliğine 592 oy alarak girmeyi hak kazanan Yavuz Aydın kadın kotası uygulaması nedeniyle yedek birinci sırada yer bulabildi. Yine bir başka Trabzonlu isim Hayrettin Nuhoğlu da 491 oy alarak 12. Sıradan yedek üye oldu.

KULEYİN’DEN AÇIKLAMA

Yeniden İYİ Parti GİK’e seçilen Şükrü Kuleyin ise açıklama yaparak, “Dostlar; Kurucular Kurulu Üyesi olmaktan onur duyduğum, İyi Partimizin yapılan 2.Olağan kongresinde, yeniden Genel İdare Kuruluna seçildim... Başta Sayın Genel Başkanım Meral Akşener olmak üzere tüm Üst kurul delegelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Atatürk çizgisindeki Türk Milliyetçiliği davamızda Allah bizleri mahcup etmesin. Ne Mutlu Türk’üm” diyene..." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.