​İYİ PARTİ kış uykusunda!

İYİ Parti, Trabzon teşkilatı kurulalı neredeyse üç ay oldu. Bu üç aylık süre içerisinde partide neredeyse yaprak kıpırdamıyor. İl Başkanlığına atanan Hasan Saka, doğa yürüyüşlerinden fırsat bulup siyasi yürüyüşüne başlayamadı.

İYİ Parti il yönetiminin, haftada bir de olsa bir araya gelip karar alamadığını söyleyen bir yönetici, partinin Trabzon’daki etkili isimlerinin dar alanda paslaşma yaptıklarını iddia etti. Partiye Trabzon’un hemen her ilçesinden yüzlerce kişinin üye olmak istediğini söyleyen bir başka yönetici ise, ‘Birileri üye yaptırmama konusunda neredeyse direniyor’ iddiasında bulundu.

iyi-parti-007.jpg

Bu arada İYİ Parti Trabzon il kongresinin tarihinin henüz belirlenmemesi de eleştirilmeye başlandı. Büyük kongrenin 1 Nisan’da yapılacağını söyleyen bir partili, ‘İl kongresi tarihini belirlemek o kadar zor mu? İl Başkanı Ankara’ya gider, genel başkan veya başkan yardımcılarıyla görüşür, tarih belirlenir ve kongre yapılır’ dedi.

İYİ Parti Trabzon teşkilatı, harekete geçmek için herhalde baharı bekliyor!

Soylu’ya büyük ilgi!

ssoylu.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün Trabzon’da idi. Soylu, önce parti il merkezinde ilçe başkanları ile bir araya geldi. Daha sonra Valilikte bir toplantıya katıldı ve oradan Çaykara Karaçam’a gitti. Soylu, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun vefat eden ablasının cenaze törenine katıldı. Hacımüftüoğlu’na başsağlığı diledi. Süleyman Soylu, akşamda Zorlu Grand Otel’de İHH’nin düzenlediği etkinliğe katıldı. 11 ülkede 22 yetimhane kuran İHH, Somali’de kuracağı yetimhane için yardım kampanyası düzenlemişti. İHH Trabzon şubesinin Somali’de kuracağı yetimhane için 300 bin liralık yardım topladığı ve yardım miktarını 500 bin TL olarak belirlediği bildirildi.

Başkan kayıp!

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Trabzon Valiliğinde; milletvekilleri ve vali Yücel Yavuz, daire müdürleri ile Trabzon’a yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun katılmaması farklı yorumlara neden oldu. Gümrükçüoğlu’nun havalimanında da Bakan Soylu’yu karşılamaya gitmediği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi yetkilileri, Başkan Orhan Gümrükçüoğlu’nun sabah saat 9’dan öğle sonrasına kadar 24 Şubat yarı maratonunun takip ettiğini, Bakan Soylu’nun toplantı yaptığı saatlerde ise ödül töreninde, yarışmada derece alan atletlere ödül verdiğini söylediler.

Batum’a gitti!

batum-a-gitti.jpg

Trabzonspor Divan Kurulunun önceki gün gerçekleştirilen kongresinde, başkanlığa yeniden Ali Sürmen seçilmişti. Ali Sürmen, kongre sonrası kardeşi Ayhan Sürmen’in restoranında ekibine ve İstanbul’dan gelen misafirlerine bir yemek verdi. Salim Önder’in sahne aldığı gece geç saatlere kadar devam etti. Kongre için İstanbul’dan gelenlerin bir kısmı sabah Ertuğrul’da pide yedi ve ardından İstanbul’a döndü.

Divan Kurulu kongresine hareket getiren ve Trabzon’daki küskünleri barıştıran Şükrü Kuleyin ise, ‘Ben görevimi yerine getirdim. Camiayı birleştirdim’ dedikten sonra bir arkadaşı ile Batum’a gitti. Gece Batum’da kalan Kuleyin, dün Trabzon’a döndü. 

***********

Nazlı Ilıcak, 27 Mayıs darbesinden beri hep haksızlığa uğrayan, baskıya uğrayan insanın ve siyasetçinin yanında olmuştu"… İşte asıl konu bu ve akıllarınca Nazlı Ilıcak'ın kumpas davaları sırasında yazdığı asla tasvip etmediğim ve çok da kızdığım o yazıları yüzünden ceza aldığını savunan bir kesim aslında içlerinde Nazlı Ilıcak'a olan asıl kinin 27 Mayıs'a dayandığını söylemiyor, ama Twitter paylaşımlarında dışa vuruyorlar. Akp'ye gelince Nazlı Ilıcak Ayakkabı Kutuları'na inanmasa halen, "Nazlı Abla sen bizim başımızın tacısın" diye yağ yakacaklar biri olmaya devam edecekti. Nazlı Ilıcak'ın en büyük hatası 90'lı yılların sonlarına doğru siyasal İslamcıları masum sanıp onlara sahip çıkmasıdır, klasik DP, Demirel çizgisini bırakması bu yaşta başına bunları getirdi.

(Metin Yılmaz)

Önceki ve Sonraki Yazılar