İYİ Parti Milletin Son Umududur

İYİ Parti Milletin Son Umududur

İYİ Parti’nin büyük kurultayının muhteşem bir atmosferde geçtiğini ifade eden Azmi Kuvvetli, “Bir kez daha anlaşılmıştır ki Genel Başkanımız Akşener ve İYİ Parti'miz, Türk milletinin son umududur” dedi.

İYİ Parti’nin yükselişi karşısında hızla güç kaybeden AK Parti’nin bu durumu daha fazla sindiremediğini ileri süren İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “AK Parti kontrolündeki yandaş medya üzerinden, İYİ Partiye dışarıdan ve içeriden müdahale ederek kendi güç kaybını önlemeye çalışmaktadır. AK Parti’nin millet nezdinde kabul görmediğinin artık farkına varması ve bunu kabullenerek siyaseti kurallarına göre yapması tek dileğimizdir. Siyasi etikten uzak bir anlayışla hareket etmelerinin Türk milletine verdiği zarar ortadadır.

Bilinmelidir ki AK Parti’yi bu günlere getiren milletimizin teveccühü artık İYİ Parti’den yanadır. AK Parti kirli siyasetiyle İYİ Parti'nin ilerleyişinin önüne geçemeyecektir. 18 yıl sonunda Türkiye'yi yönetemez hale gelen AK Parti iktidarı; iktidarın tek alternatifi olan partimizin içine elini sokarak iktidarda kalabilmek için yeni yol ve yöntemler kullanmak istemektedir. İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı sonrası tartışmaların bu merkezlerden kaynaklandığını herkes bilmelidir” dedi.

KARARLI DURUŞ

İl başkanı Kuvvetli, “Bilinmesi gereken bir diğer gerçek de şudur ki parti tüzüğümüz, Genel Başkanımıza Başkanlık Divanını belirleme yetkisi vermiştir. Bu yetki Genel Başkanımızın yalnızca kendi uhdesinde olan bir tasarruftur. Çeşitli yol ve yöntemlerle İYİ Parti'ye ayar vermeye çalışanlar bilsinler ki, liderimiz Meral Akşener, bugüne kadar gösterdiği kararlı duruşuyla bütün bu baskı ve yönlendirmelere itibar etmeyecektir. İYİ Parti'ye gönül veren herkesi kucaklayarak Genel Başkanımızın belirleyeceği Başkanlık Divanı ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı uyum ve ahenk içerisinde partimizi iktidara taşıyacağız. Kurultayda GİK'e aday olup üst kurul delegelerinden seçilebilecek oyu alamayan arkadaşlarımızı bahane ederek Başkanlık Divanı ve TBMM Grup Başkanlığı ve Grup

üzerinden yandaş medya desteğiyle yürütülen algı operasyonunun asla bir karşılığı yoktur ve olmayacaktır. Sosyal medya grupları üzerinden partimize yönelik oluşturmak istedikleri yıpratma kampanyalarının da partililerimizin vicdanında bir karşılığı yoktur ve olmayacaktır. Delegelerimizin hür iradesi sandıkta tecelli etmiş, yasal olarak da tescil edilmiştir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.