Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

İYİ PARTİ’DE DÖNEM YENİ KADRO ESKİ

  İYİ Parti Trabzon il teşkilatı bir süredir ipin ucunda yürüyordu. Kurucu kadro ile yola devam etmek zorunda kalan teşkilat kurucu başkan ve bazı kurmaylarının gitmesine rağmen yenilenememiş, eski başkanın ekibiyle yola devam demişti. O dönemde ısrarla yeni yönetim ile devam etmek gerektiğini söylememize rağmen şartlar el vermemişti. 
  Gün geçtikçe ekipten kopmalar, istifalar olmasına rağmen baya uzun dönem genel merkez ve teşkilat direndi. Öyle ki son günlerde il başkanlığı iki üç isim tarafından yönetilir, toplantı yapma gereği bile duyulmaz hale geldi hatta divan toplantıları bile yapılamaz oldu. Bu duruma tepki koyanlar muhalif grup ilan edildi. Oysaki demokrasinin savunucusu olan İyi Parti'nin bunu gerektirdiği için, diğerlerinden farkı olması gerektiği için ses çıkarıyorduk. Artık partiye faydalı olmadığımızı gördüğümüzde de istifa kararı almaktan kaçınmadık. 
  Toplu istifa kararı alınmasına rağmen bugün görüyoruz ki ‘yeni’ diye Trabzon sahnesine çıkan İl Yönetimi ekibinin yarısından çoğu eski yönetimden oluşuyor. İçinde az miktarda bulunan, olması gereken abi ablaları ayırıyor, birçoğunun heyecanı kalmadığını, faydalı olma imkanı bulunmadığını söylemek isterim. Tıpkı bizim son 6-7 aydır faydalı olamadığımız gibi... En büyük eleştiriyi önce kendime yapmaktan kaçınmıyorum, partiye ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum bile lakin bizleri bu duruma getirenleri de sorgulamak gerek diye düşünüyorum. Tıpkı genel merkezde yapılan bazı yanlışların binlerce seçmeni küstürdüğü gibi bizleri de küstüren işler olmuştur. Burada bizi üzen son hamle ise yeni yönetim oluşturulurken ve tanıtıma sunulacakken bir bilgi verilmemesi, bir telefon açılıp bugüne kadar ki hizmetleriniz için teşekkür ederiz, yeni yönetim ile devam ediyoruz denilememesidir. 
Aslında birçok konuda ince düşüncelerini gördüğümüz İl Başkanımız ve yakın ekibi bu durumda ne yazık ki sınıfta kalmıştır. Halbuki kurucu ve eski yöneticiler olarak bizde o fotoğraf karesinde el ele yan yana poz vermekten gurur duyar, İyi Parti, Meral Akşener ve Koray Aydın Başkanlarımıza bağlılığımızın devam ettiğini göstermekten gurur duyardık. Bazen siyasi ve sosyal topluluklarda üst yönetimler küçük kadrodan hoşnut duyar fazla büyümek ve kurcalanmak istemezler. Umarım iyiler bu yanılgıya düşmez. Yeni katılan birkaç isim beni heyecanlandırırken ne yazık ki bazı eski isimlerin hala devam edişi ve gençlerin önünü açamayışı, koltuğa biraz ara veremeyişi beni derinden yaraladı. 
  İyi Partinin heyecana, dinamizme, gençleşmeye, ünlü isimlere, mesleklerinde isim yapmış, Trabzon şehrinde nam yapmış ve kitleleri arkasından getirebilecek isimlere ihtiyacı var. Trabzon'un artık belediye seçimlerinde yaptığı hataları yapmaya lüksü yoktur. İyi Parti bu seçimsiz dönemi çok iyi geçirerek tüm teşkilatlarını seçimli kongreler yaparak yenilemelidir. Yeni görünümlü eski yönetime başarılar diliyor, takipte olduğumuzu belirtmek istiyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.