İYİ PARTİ’DE UZUN  GÜVEN TAZELEDİ

İYİ PARTİ’DE UZUN GÜVEN TAZELEDİ

İYİ Parti Trabzon Ortahisar ilçe teşkilatının dün gerçekleştirilen 2. Olağan İlçe Kongresinde,237 oy alan mevcut başkan Erdal Uzun, 63 oy alan Veysel Kurtoğlu’nu geride bırakarak güven tazeledi.

Divanın oluşturulmasıyla başlayan kongreye İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İYİ Parti GİK Üyesi Şükrü Kuleyin, Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır, İYİ Parti Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İYİ Partili meclis üyeleri, ilçe başkanları ve siyasi partilerin temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı.

İYİ Parti GİK Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Şükrü Kuleyin’in divan başkanlığını yaptığı kongrede mevcut Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun yeniden aday oldu. Uzun yaptığı konuşmada, İYİ Parti’nin geçirdiği iki genel seçim döneminde de farklı görevlerde bulunduğunu hatırlatarak, “Bu zaman dilimi içerisinde bütün zorluklara rağmen parti olarak yaptığımız çalışmalarda Ortahisar ilçesinde başarılı olduğumuza inanıyorum.24 Haziran seçimlerinde % 14.4 yani 28.909 oy alarak Trabzon’dan bir milletvekili çıkarmaya önemli bir katkı sağladık. Yine 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde millet ittifakının CHP adayına, İYİ Parti olarak elimizden gelen katkıyı vererek CHP listelerinden 4 meclis üyesi kazandık. İYİ Parti Ortahisar teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden bu yana gerek meclis üyelerimiz gerekse de parti yöneticilerimizin aracılığı ile Trabzon’un sorunları ile daima yakından ilgilendik. Tekrar göreve talip olmamızda güttüğümüz amaç ise muhalefet gereği; siyasi etiğe bağlı kalarak, Trabzon’un hizmet noktasındaki eksikliklerinin giderilmesi çalışmasını yürütmektir. Oluşturduğumuz yönetim ile Trabzon’umuzun sorunlarına eğilmek ve Trabzon halkımızın taleplerini gerekli mercilere iletmek sorumluluk ve görev bilincimizde yer almaktadır. Şunu da belirtmek isterim ki bu kongrenin kaybedeni olmayacak; sonuç ne olursa olsun kazanan İYİ Parti olacaktır. Biz İYİ Partililerin mücadelesinde sen ben anlayışı değil biz anlayışı hakimdir. Bu vesileyle bu yarışta yer alan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyor, kongre sonucunun ilçemiz, ilimiz, partimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

UZUN FARK ATTI

Faaliyet raporu ve mali raporun okunmasıyla devam eden kongrede mevcut başkanın karşısına rakip olarak çıkan Veysel Kurtoğlu da bir konuşma yaptı. Siyasi konuşmaların ardından seçime geçildi. Mevcut Başkan Erdal Uzun’un listesi 237 oy alarak, 63 oy alan Veysel Kurtoğlu’nu geride bıraktı. Başkan Uzun, yeniden İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı seçilerek güven tazeledi.

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığına seçilen Erdal Uzun’un Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.

Seher Melek, Ali Kaplan, Remzi Başkan, Kahraman Altuntaş, Gökay Emirzeoğlu, Bülent Üçeş, Sedat Öksüz, Mustafa Altınbaş, Tuna Kurt, Hasan Kuvvetli, Şenol Ergül, Ahmet Rıza Çobanoğlu, Volkan Kurt, Samet Ocak, Nejdat Ulaş, Avni Yılmaz, Nuray Araslı, Gökçe Kazaz, Erkan Reis, Birsen Arzu Kandemir, Ertan Sarı, Kudret Yıldız, Banu Yılmaz, Uğur Kalfa, Sebahattin Pınar, Temel Levent Uçar, Haluk Aydın, Davut Mazlum, Bora Değerli, Zafer Karabina, Samet Ali Sayal, Osman Okumuş.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum