Kaderi bir şehitler

Kaderi bir şehitler

Patlayan el bombası nedeniyle ölen iki şehitin kaderlerindeki benzerlik inanılmaz

Şırnak'ta bir el bombası patladı dün. İki er şehit oldu. Mehmet Nuri Bakıcı ve Mehmet Nuri Doğan. İkisi de 21 yaşındaydı. İkisinin de babasının adı Ahmet'ti. İkisi de Adanalıydı. Ve İkisi de ölüme birlikte gitti. Karşılaştıklarında kaderlerinin aynı olduğunu bilmiyorlardı. Ağrı'nın Patnos İlçesi'nde vatani görevlerini yaparken tanıdılar birbirlerini. Piyade çavuş Mehmet Nuri Bakıcı ile piyade er Mehmet Nuri Doğan, teröristlerin Hakkari'deki hain saldırısı sonrası Şırnak'a kaydırılan birliklerde yer aldı. Güle oynaya gittiler yeni birliklerine. Birbirlerine adaşım diyorlardı, bazen de hemşerim... O kadar çok ortak yönleri vardı ki ölüm de onlardan biri oldu.

Acı haber ikisinin ailesine de dün akşam verildi. İki eve de kor ateş düştü. İki evden da ağıtlar yükseldi bugün. İnşaat işçisi 52 yaşındaki Ahmet Doğan, en büyük çocuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyordu. 8 yıl önce de öbür oğlu Mesut'u trafik kazasında kaybetmişlerdi. Annesi ve babası ikinci kez evlat acısıyla yanıyorlardı. Oğluyla en son pazartesi günü görüşmüştü baba. Yerinin iyi olduğunu söylemişti Mehmet Nuri babasına, gülüşmüşlerdi. Babası hala onu Ağrı Patnos'ta biliyordu. Mehmet Nuri söylememişti ailesine Şırnak'a gittiğini. Endişelensinler istememişti. ANNEDEN OĞLUNA: SEN ŞEHİT OLURSUN Diğer şehit Mehmet Nuri Bakıcı'nın terhisine 10 gün kalmıştı. Onlar da oğullarını Patnos'ta biliyorlardı. Şafak aydınlanmıştı, oğullarının eve geleceği günü sayıyorlardı. Annesi Rabiya'nın içine doğmuş, oğluna "sen şehit olursun" demişti pazar günkü telefon konuşmalarında. O da annesini 'Burada çatışma yok. Televizyonlarda abartıyorlar' diye teselli etmişti. Ama yoktu artık, gitmişti. Geleneklerine göre düğün olan eve Türk bayrağı asılırdı. Ama bugün onların evinde dalgalanıyordu bayrak. Baba Ahmet Bakıcı, "Bugün evimde düğün var. Vatan sağ olsun. Allah terörizmin belasını versin. İkinci oğlumu da askere göndereceğim, tedirginlik duymadan. Bugün bütün akrabalarım evimde. Evimde bayram var, düğün var" diye ağlıyordu. Dün Şırnak'ta bir bomba patladı.

Mehmet Nuri Bakıcı ve Mehmet Nuri Doğan. İkisi de 21 yaşındaydı. İkisinin de babasının adı Ahmet'ti. İkisi de Adanalıydı.

İKİSİ DE ANASININ KUZUSUYDUİKİSİNİN DE ÖLÜM TARİHİ AYNI OLDU

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.