Kadınlar Sanatlarıyla  Dünya’ya Açılıyorlar

Kadınlar Sanatlarıyla Dünya’ya Açılıyorlar

Trabzon Kadın Eğitim ve İstihdamı Artırma Derneğinin düzenlemiş olduğu "Trabzon Sanatıyla Dünyaya Bir Adım" sergisi İstanbul da açıldı.

Derneğin İstanbul Üsküdar’daki Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde açtığı sergi 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı. Serginin açılışına Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, TDF Başkan Vekili ve Şalpazarı Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Haşim İskender, Trabzon Kadın Eğitim ve İstihdamı Artırma Derneği Başkanı Bahar Kastan, Lösemi ve Engelli Gönüllüleri Derneği Başkanı Melek Çakır, Belediye Meclis üyeleri, STK Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

kadinlar-3.jpg

Projeyle ilgili dernek başkanı Bahar Kastan, "Trabzon’da kamu, STK ve özel sektör kapsamında yerelden ulusala yürütülecek faaliyetler ile Trabzon'da kırsal alanda üretim yapan 18 ilçe kadınları ile birlikte bireysel, el emeği göz nuru ve organik ürünlerini farklı illere taşıyarak tanıtmayı planladık. Kadınların girişimci ruhlarını keşfederek üretim hayatı içinde yer almalarına, kendi ürünlerinin satışlarını gerçekleştirerek inisiyatif sahibi olmalarını, aile içi sosyo-ekonomilerinin artmasına ve aynı zamanda her ilçenin kadınları tarafından üretimlerinin marka değeri kazanmalarına destek sağlayacağız. Dezavantajlı konumdan üretici konuma gelecek olan kadınlar ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır” dedi.

kadinlar-1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.