Kafe için kaldırım genişletilecek!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, eski belediyece ek bina olarak kullanılan ve yıllarca belediye imar müdürlüğü olarak hizmet veren tarihi binayı geçenlerde dünyaca ünlü bir kafeye kiralamıştı. Binayı kiralayan firma, üç katlı yapının iç kısmında düzenleme yapıyor. Tarihi İskenderpaşa Camisinin yakındaki binanın önündeki kaldırımın genişletileceği ve firmaya tahsis edileceği bildirildi.

kafe-için-(1).jpg
Kafenin açılması ile birlikte bölgede trafiğin kilitleneceğini söyleyen Burhan Bektaş, ‘Büyükşehir Belediyesinin yaptıklarına akıl sır ermiyor. Kafenin önündeki kaldırım genişletilecekmiş. Oradaki yoldan iki araç zor geçiyor. Kaldırım büyütülünce yol iyice daralacak. Yan tarafta Trabzon’un en büyük otoparkı olan İskenderpaşa otoparkı var. Otopark ile Cami arasından dan meydana çıkan dar bir yol. Diğer tarafta İskele Caddesi gidiş-gelişli. Büyükşehir Belediyesinde şehir için trafiğini düzenleyen ekibin şehirden haberi yok. Gazipaşa caddesini tek şerit, İskele caddesi gidiş-gelişli! Yok böyle bir şey.  İskele caddesi tartışmasız bir şekilde liman yönünden tek girişli olmalı. Gazipaşa da gidiş-geliş olmalı. Usta otel ve yeni kafenin önünde şu anda zaten trafik keşmekeşliği var. Yarın kafe açıldığında ve yolda daraldığında o bölgede trafik kesinlikle tıkanır, işlemez’ dedi.
Bektaş, yeni kafenin önündeki kaldırım nasıl genişletiliyorsa karşı tarafta Tad Pizza’nın önündeki kaldırımın da genişletilmesi gerektiğini söyledi.
Yarım asırdır Trabzon’da taksicilik yaptığını söyleyen Burhan Bektaş’ın söyledikleri gerçekten önemli.

Bankamatik memurları!

Türkiye genelinde, işe gitmeden onbinlerce kişinin devletten maaş aldığı söyleniyor. Özellikle başkent Ankara’da görevden alınan binlerce üst düzey bürokrat bulunuyor. Ayrıca, hükümete yakın çok sayıda kişinin de bankamatik memuru veya işçisi olduğu kaydediliyor. Görevden alınan bürokratların, birçoğunun aydan aya maaş aldığı bir kısmının da arasıra çalıştıkları kuruma uğradıkları bildirildi. Görevden alınan memurların işe gitmeleri halinde çalıştıkları kurumda oturacakları sandalye bulamayacaklarını söyleyen bir bürokrat, ‘İşe giden arkadaşlar bir iki saat koridorlarda tur atıyor sonra evlerinin yolunu tutuyor’ dedi.

KTÜ’de kadrolar  yakınlara mı?

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde akademik kadroya alınan öğretim üyelerinin birçoğunun yabancı dil bilmediği, tezi vs. bulunmadığı, bir kısmının da neredeyse emeklilik yaşına geldikleri ileri sürüldü. Önceki gün KTÜ Tıp Fakültesi’nden arayan bir öğretim üyesi, Rektör Süleyman Baykal’ın büyük bir skandala imza attığını iddia etti.  
Rektör Baykal, gerçekten skandala mı imza attı yoksa söylenenler karalama mı bilemiyoruz. Olay, önümüzdeki süreçte netleşir.

Muhtarın öğle
toplantısı!

Trabzon’un en çalışkan ve vatandaşın dertleriyle ilgilenen muhtarlarından biri olan 1 Nolu Beşirli Mahallesi muhtarı Muhittin Eyüboğlu, fırsat buldukça mahallenin ileri gelenleriyle bir araya gelir, sohbet eder.
Eyüboğlu, dün öğle saatlerinde eski sahil yolu kenarındaki bir kahvehanede, Yalçın Yılmaz, Yaşar Temel İlaslan ve Hasan Baysal ile bir araya geldi. Mahallenin sorunlarının konuşulduğu toplantıda, muhtar Eyüboğlu kağıt parçasına da olsa epey not aldı.

Atilla’nın hobisi!

Trabzon’da otomotiv sektörünün önemli isimlerinden biri olan işadamı Atilla Çakır, günün yorgunluğunu akşam saatlerinde Yıldız Büfe’de atıyor. Yıldız Büfe’nin patronu Adnan Çalık’ın en yakın arkadaşlarından biri olan Atilla Çakır, ‘Büfede şans oyunları makinesinde müşterilere makinede kupan doldurtuyorum, su satıyorum. Bu işten büyük zevk alıyorum’ diyor.

İlhan Baba
sen çok yaşa!

Trabzon’da Türk Sanat Müziği icra eden isimlerin başında İlhan Yavuz gelir. Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneğinin Türk Sanat Müziği ekibinde yer alan İlhan Yavuz, başarılı performansı ile her kesimden alkış alıyor. Derneğin hemen hemen tüm organizasyonlarında sahne alan İlhan Yavuz, hemen her makamda okuyor. TLYD’nin konserlerinin vazgeçilmez ismi olan İlhan Yavuz, geçtiğimiz yıllarda Ankara ve İstanbul’da konserler vermişti. İlhan Yavuz’u bir konserden sonra seyircilerin, ‘İlhan Baba sen çok yaşa’ şeklindeki tezahüratı oldukça duygulandırmıştı.

Şükrü’yü sevmesinin nedeni!

Samsun’da yaşayan Trabzonspor aşığı, yazar Harun Çelik, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı seçiminde kendisine oy vermeyenlerin de sevgisini ve takdiri kazanan Şükrü Kuleyin’i sevme nedenini şöyle açıkladı;
‘Şükrü Abiyi sevme nedenlerimizin başında, her daim aramızda olması, bizlerden biri olduğunu hissettirmesi ve sadece kongre günü değil, her gün Trabzonspor'un yanında olması geliyor’.

   

 

Önceki ve Sonraki Yazılar